Monday, July 13, 2020
Trending News

Pārkāpjot Satversmi, cenzēts populārs Alda Gobzema ieraksts

14. jūnijā Aldis Gobzems publicēja FaceBook atklātu uzrunu Džordžam Stīlam, Latvijas pilsonim un Attīstībai/Par dibinātājam, kurš šodien tika cenzēts, jo tā esot “naida runa”. Ieraksts bija guvis lielu popularitāti un cilvēki ar to bija dalījušies neskaitāmas reizes. Šobrīd cenzūra sāk atgādināt Padomju Savienības laikus. Tātad tas ir beigu sākums.

Šeit pieejams pilns oriģinālā ieraksta teksts:

“Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz “Tu”. Uz šo ierakstu mani pamudināja Tava publiskā ņemšanās par rasismu – par Rūjienas saldējumu Blacky. Es Tev vēlos teikt – tiec ar saviem kompleksiem galā un beidz taisīt problēmu tur, kur tās nav! Paskaidrošu.
Es esmu gaišādains, Tu esi tumšādains. Balts un melns. Tā pie mums Latvijā saka. Pie mums arī saka – bālģīmis un melnītis. Es esmu bālģīmis, Tu esi melnītis. Pie mums arī saka – nēģeris, tas ir sens vārds, ko mēs lietojam valodā. Un Tu būsi pārsteigts, tā vienkārši ir. Tā ir mūsu valoda. Un valoda ir domāšana. Pieņem to! Pieņem, jo tam nav nekāda sakara ar rasismu. Rasisms ir Tev galvā, nevis mūsos. Un es Tev to pierādīšu. Es esmu Latvijas pilsonis, un Tu arī. Ja mēs būtu rasisti, Tu nekad par Latvijas pilsoni nekļūtu! Mēs esam viesmīlīgi ļaudis. Mēs priecājamies, kad Tu kāp uz skatuves. Un to darām tieši tāpat, kā tad, ja uz skatuves kāpj latvietis. Mēs jo īpaši priecājamies, jo zini mūsu valodu. Un Tevi tamdēļ rādām tv bez maz vai kā eksotiku. Un nevis rasisma dēļ, bet tāpēc, ka mēs Tevi esam pieņēmuši. Kāpēc Tu ālējies par rasismu? Tiec ar saviem kompleksiem galā! Tu neesi izstumtais, Tu esi pieņemtais. Daudz pieņemtāks par dažu labu balto, kas dzimis šeit.
Un tagad parunāsim par vārdiem.
Liekulīgie BLMisti nokritīs no krēsla, kad uzzinās, ka Melnais stārķis latīniski ir Ciconia nigra. Mainīsi latīņu valodu? Melnais zīriņš – Chlidonias niger. Ko tagad darīt? Zināji, ka pelējuma sēni sauc – Aspergillus niger? Melnā pīle – Melanitta nigra. Melnkakla dūkuris – Podiceps nigricollis. Izklausās vispār. Spāniski melns, starp citu, ir negro un negra. Bet havajieši vārdu mauka lieto, norādot uz kalnu pusi. Ko mums tagad latviešiem, likt mainīt havajiešu ieradumus, jo mauka ir un paliek mauka?
Džordž Stīl, zini, kā ir? Mums ir tāds teiciens – neej svešā baznīcā ar savu bībeli. Un arī šis teiciens nav par rasismu. Nemāci mums lietot vārdus. Un neliec mums atvainoties. Jāatvainojas ir tam, kurš ir vainīgs. Mēs neesam. Atvainoties par to, par ko neesi vainīgs, ir tas pats, kas pieņemt, ka melot ir labi. Nē, melot ir nepareizi. Mums nav jāatvainojas par kāda kompleksiem. Ar kompleksiem jātiek galā tam, kuram tie ir. Mums ir Rūjienas saldējums, un mēs par saldējumu domājam kā par saldējumu. Nevis izmantojam saldējumu, lai aizskartu rases, nacionalitātes vai dzimumus. Mēs saldējumu apēdam. Baltu, melnu, rozā. Un mums garšo. Par melno stārķi arī tieši tāpat. Mēs to mīlam, jo tas ir melns.”

Alda Gobzema komentārs par cenzūru –

“Atcerieties manu neseno super populāro ierakstu Džordžam Stīlam, kur skaidroju, kā latvieši lieto valodu? Tajā nebija neviens rupjš vārds, tajā es aizstāvēju Rūjienas saldējumu un skaidroju, ka ar kompleksiem jātiek galā tam, kam tie ir. Tajā es rakstīju, ka mēs sen Tevi esam pieņēmuši, jo esam pat pilsonību iedevuši (atšķirībā no daudziem citiem, kas dzimuši šeit) un ka melno stārķi mīlam, jo tas ir melns.

Izrādās, ka tā ir “hate speech”.

Ziniet, ir skaidrs, ka to izdzēst var tikai vietējie bāleliņi rečekisti, jo Markam Cukenbergam varētu būt diezgan lielas problēmas saprast gan latviski, gan latviešu valodas nozīmi. Un tas pēc būtības ir tieši tas pats, ko pirms divām dienām piedzīvoja Donalds Tramps. Viņa absolūti normāls ieraksts soctīklo, kur saka, ka Vašingtonā viņš kā prezidenta nepieļaus kaut kādu autonomo teritoriju izveidošanu esot “pret soctīklu standartiem”.

Ja tādi ir soctīklu standarti, tad tas ir 21.gadsimta čeka.

Drīkst rakstīt tikai – Spriņģes draugi ir kolosāli. Savus uzskatus nedrīkst. Tikai ir viena problēma – viņi, visi rečekisti un liberāļi, kas bano, nesaprot, ka tieši šo banu dēļ zaudēs. Cilvēkiem riebjas, ka viņiem uzspiež vienīgo patiesību. Jo tā vairs nav patiesība.”

Satversmes 100. pants nosaka, ka

Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

Tā kā ir rupji pārkāpta Satversme, Aldis Gobzems nosūtīja iesniegumu Latvijas valsts prezidentam, ģenerālprokuroram, tiesībsargam un iekšlietu ministram, kā arī ASV vēstniecībai, kur detalizēti aprakstīta lietas būtība un lūgts –

nekavējoties veikt pārbaudi un noskaidrot personas, kuras veikušas darbības, lai ierobežotu manu vārda brīvību, iesniegušas viltus ziņojumus Facebook platformas administratoriem, tādējādi aizskarot manas Latvijas Republikas Satversmē noteiktās pamattiesības un saukt šīs personas pie atbildības. Man ir pamats uzskatīt, ka šādas iespējas cenzēt manu Saeimas sēdē pausto ir ReBaltica žurnālistiem un Delfi žurnālistiem, kam piešķirts oficiāls faktu pārbaudītāju statuss.

Visu Alda Gobzema iesniegumu iespējams izlasīt šeit.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment