Trending News

Pārtikas deficīts – Rietumus radina pie Reseta

Aizvien skaidrāk iezīmējas globālās afēras īstie nolūki. Tā ir patēriņa samazināšana, cilvēces iedzīšana atpakaļ viduslaikos un visa veida preču klāsta samazināšana līdz minimumam.

Tās dienas, kad lielveikalos jebkurš varēja atrast un nopirkt jebko un jebkad, ir pagājušas – to skaidri paziņo pārtikas industrijas eksperti. Apgādes ķēdes un loģistika turpina brukt un viss kļūst tikai sliktāk. Tāds tiešs un skarbs paziņojums nāk no britu Pārtikas Federācijas bosa Ian Wright. Tā kā cilvēki aizvien vairāk dalās soctīklos ar bildēm, kur plauktos redzami tukšumi, šis bija komentārs, kas izskanēja īpašā valdības sanāksmē – apgādes problēma kļūs sliktāka un labāk nekas nepaliks. Tas ir tāpēc, ka visa sistēma, kad laicīgi tika nodrošināts viss vajadzīgais, lai pārtika un produkti laicīgi nonāktu restorānos un veikalu plauktos, vairs nestrādā.

Un es nedomāju, ka tā atsāks strādāt, es domāju, ka mēs redzēsim turpmāku pastāvīgu iztrūkumu – piebilst Raits. To visu raksta britu Daily Mail.

Industrijas pārstāvji atzīmēja kravas auto vadītāju un pārtikas pārstrādes darbinieku trūkumu gan Breksit, gan vīrusa dēļ – daudzi ārvalstu strādnieki ir devušies mājās un darba licenses saņemšana tagad ir daudz ilgstošāks process.

Raits atzīmē, ka tāpēc britu valsts vēl gluži nepaliks bez pārtikas, bet sāksies dalīšana pēc kategorijām. Neviens nebūs īpaši apdalīts, ja viņi nevarēs dabūt ūdeni pudelēs. Bet kas mainās, ir tas, ka tagad britu veikala apmeklētājs bija pieradis pie tā, ka viņš varēja savus iecienītos produktus atrast jebkurā laikā un tur, kur tiem jābūt. Bet tagad tas ir beidzies un tas vairs neatgriezīsies. Daļēji kravas auto šoferu trūkums saistīts arī ar viņu pāriešanu uz Amazon un Tesco piegādes servisiem, kas maksā vairāk. Piemēram, sistēmā, kas piegādā cūkgaļu no fermām uz veikaliem no 4 miljoniem ierasto darbinieku trūkst jau puse miljona. Daudzi biznesi ir paziņojuši par nopietnām problēmām savās apgādes ķēdēs pēdējos mēnešos, kas novedis pie tukšumiem veikalu plauktos un restorānos šis tas jau sāk pazust no ēdienkartēm.

Daudzi operatori strādā uz 60% jaudas, jo lielākā daļa no visas industrijas paļāvās uz lēto darbaspēku no Austrumeiropas. Un protams, vēl taču ir vīruss un dažādie ierobežojumi.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Visa tā rezultātā aug pārtikas cenas un kaut arī šoferi tagad pelna ievērojami vairāk, tas nerisina kopējo problēmu. Taču no globālistu viedokļa šī mākslīgā pārtikas krīze ir tieši tas, ko vajag kopējā lielajā plānā, jo visvieglāk cilvēkus ir kontrolēt caur pārtiku, padarīt viņus atkarīgus no valdības zupas šķīvja un vienlaicīgi risināt situāciju ar iedzīvotāju skaita samazināšanu. Tie, kas atceras Padomju laikus un pēdējos gadus, kad tieši tāpat veikalu plaukti bija tukši un ieviesa arī talonus, zina, ko tas nozīmē – drīzumā kaut ko tādu varēsim vērot arī pie kapitālisma demontāžas.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Visu varu padomēm.nost ar jūdokrātijas švakcīnu važām.brīvību Villijam. Dzeriet atmiņu nanoūdeni.

    septembris 13, 2021

Leave A Comment