Trending News

Pasaules mazākais implantējamais čips – tas jau ir šeit

Zinātnieki izgatavojuši pasaulē mazāko autonomo čipu, kuru saskatīt var tikai ar mikroskopu. Aizraujošas iespējas mērīt cilvēka parametrus, vai arī tieksme uz totālu kontroli?

Pēdējie zinātnes izgudrojumi šajā sakarā rada pamatotas bažas un jautājumus par to, kur virzās cilvēce un cik ilgi vēl organisms piederēs pašam cilvēkam. Ar kontrolēšanu apsēstā elite finansē aizvien janu ierīču izgudrošanu, kas palīdzēs tiem sasniegt viņu mērķi. Tieši tā arī tas tiek pasniegts – nemitīgā elektronikas ierīču minimizēšana rada ‘aizraujošas iespējas’ ievietot to visu cilvēku ķermeņos, lai kontrolētu veselību. Bet vai tas ir viņu īstais nodoms?

Kolumbijas universitātes inženieri nupat demonstrējuši šo tehnoloģiju ekstrēmās iespējas, izveidojot līdz šim mazāko čipu, kāds jebkad eksistējis. Tā izmēri ļauj to ievadīt ar medicīnisko šļirces adatu un tas spēj mērīt gan ķermeņa temperatūru, gan veikt arī citas darbības.

No miniatūru insektu izmēra implantiem, kas organismā mēra skābekļa daudzumu, līdz mikroskopiskiem neironu putekļiem, kas kontrolē nervu signālus – šī brīža zinātne veic aizvien lielāku progresu. Un šis Kolumbijas pētnieku implants ir vēl viens izrāviens šajās kontroles tehnoloģijās – tas ir pilnībā funkcionējošs elektronisks aparāts ar tilpumu mazāku par 0.1 kvadrātmilimetru.

Tas ir putekļa izmēra ierīce, ko var redzēt tikai zem mikroskopa. Tā veidošana prasīja kreatīvu domāšanu attiecībā uz to, kā tas tiek darbināts un kā tas komunicē.

Ja mazās elektroniskās ierīces izmanto radioviļņu modulus, kas pārraida un saņem elektromagnētiskos radio signālus, tad šim čipam tas neder, jo viļņi ir par lielu. Tāpēc šeit tika izmantota ultraskaņas tehnoloģija, kas vienlaicīgi baro ierīci, gan arī nodrošina komunikāciju ar to.

Tā kombinējas ar temperatūras sensoru, kas ļauj šim čipam to mērīt reālājā laikā, kā arī izmaiņas ultraskaņas terapijas laikā. Čipa iespējas tika demonstrētas uz dzīvām pelēm, kur tas tika izmantote nervu stimulēšanai ar ultraskaņu un 7 šādi čipi tika ievadīti pelei vienkārši ar šļirces injekciju.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un tagad zinātnieki jau domā par šādu čipu ievadīšanu arī cilvēkos, kur ar ultraskaņas palīdzību varēs saņemt informāciju par to veiktiem mērījumiem organismā. Šobrīd tas spēj mērīt tikai temperatūru, bet uzlabotās versijas varēs mērīt arī asinsspiedienu, glikozes līmeni un citus parametrus.

Mēs gribējām redzēt, cik mazu čipu varam radīt. Šī ir jauna ideja, čips kā sistēma. Tas ir čips, kas viens pats ir pilnībā funkcionējoša elektroniska sistēma. Tas ir revolucionārs izgudrojums, kas ļauj veidot bezvadu miniatūras implantējamas medicīniskas ierīces, kas spēj uztvert dažādas lietas un ko varēs izmantot klīniskajos izmeklējumos, kad tas tiks apstiprināts lietošanai uz cilvēkiem – Kens Šepards, pētījuma vadītājs.

Čipošana ir sazvērestības teorija un tas nevar būt, jo tas nevar būt nekad?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Tie jampampini domā dzīvot mūžīgi “šaipus”, vai, ka dēļ veselības gatavi pat ko tādu bāzt ķermenī?:)))

  maijs 28, 2021
 • This is another testimony on how Chief Dr Lucky cured my HIV disease. Do you need a cure for your HIV disease? Do you want to be cured from your cancer disease? Or you want to be free from any type of disease. Kindly visit his website https://chiefdrluckyherbaltherapy.wordpress.com/ . He just cured my HIV disease and I’m very grateful to him, he is the only herbalist that can cure you.  
  WhatsApp number : +2348132777335 
  Via Email : [email protected]
  Thank you all for reading,
  God bless”

  jūnijs 14, 2021

Leave A Comment