Trending News

Pasaules pirmais tiesas process pret elektro automašīnas ražotāju

 Pasaulē cilvēkiem tiek apzināti radītas aizvien jaunas problēmas. Zaļā afēra paredz pāreju uz elektro automobiļiem un tos reklamē kā atrisinājumu teju visām pasaules problēmām un globālās sasilšanas risināšanai. Bet kur ir kādi pētījumi par to, cik šīs ierīces ir drošas veselībai?

Nupat noticis pirmais precedents, kad uzsākts tiesas process pret kādu no elektro automobiļu ražotājiem. Tas notika Džordžijas štatā ASV un iesūdzēta ir kompānija Nissan, kuras ražotais elektro automašīnas izstrādājums Leaf ir radījis neatgriezeniskus veselības bojājumus kādam štata iedzīvotājam.

Prasība ir uz 10 miljoniem dolāru un tajā Nissan tiek prasīts saukt pie atbildības par veselības, karjeras un ģimenes sabojāšanu. Prasības iesniedzējs apgalvo, ka to visu izraisījis 2015.gada ražojums – Nissan Leaf. Tas noticis tāpēc, ka ilgstoši atrodoties šo lielo bateriju klātbūtnē, viņam sākušās veselības problēmas attiecīgā elektromagnētiskā lauka ietekmē.

Viņš ir veicis arī mērījumus un apgalvo, ka šim modelim starojums pārsniedz pieļaujamās normas. Viņš esot bijis pavisam vesels līdz 2017.gadam, bet tad sākušās acu problēmas, atmiņas zudumi, nespēja koncentrēties un pat halucinācijas. Tā rezultā viņš pazaudējis darbu, bet kaites tikai progresējušas un jau 2017.gada 25.janvārī viņš nonāca slimnīcā ar nespēju runāt un dzirdēt. Visa tā rezultātā no viņa aizgāja arī sieva.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tas prasījis vairākus gadus, iekams viņš spēja kaut nedaudz atgriezties sabiedrībā. Un visi šie simptomi parādījušies un pastiprinājušies tieši braucot ikdienā ar minēto auto. Tāpēc ir iesniegta prasība atlīdzināt šos zaudējumus, kā arī 990 miljonus par nevērību, kurus izmanot attiecīga fonda izveidei, kas brīdinās cilvēkus par šādām elektromagnētiskā starojuma briesmām un ne tikai no elektro automobiļiem, bet arī citām ierīcēm. Attiecīgā prasība ir iesniegta ASV Džordžijas štata Ziemeļu rajona tiesā – Josef Tater v Nissan North America Inc. Vai gadījumā zaļā afēra nav tas pats, kas bēgt no vilka un uzskriet uz lāci?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment