Trending News

Pašieceltā “Patiesības ministrija” Rebaltica cenzē bez pierādījumiem

Faktčekeru kantoris Rebaltica, kuri sevi dēvē par pētnieciskajiem žurnālistiem cenzēja īstu sarunu starp Neatliekamā medicīnas palīdzības dienesta darbiniekiem, kuri strādā ātrās palīdzības brigādē. Rebaltica vienīgais arguments ir tāds, ka tam neesot pierādījumu. Tomēr ir pati saruna un arī Rebaltica neapšauba, ka tā ir īsta. Rebaltica nevar piestādīt nevienu pierādījumu sarunas falsifikācijai.

Šeit vēlreiz iespējams noklausīties sarunu –

Saruna starp ātrās palīdzības darbiniekiem

Interesanti, ko Rebaltica darīs, ja šie darbinieki izlems iznākt atklāti. Turklāt Žurnālistikas ētikas kodeksa 3.1. punkts nosaka, ka “Žurnālistam nav tiesību atklāt informācijas avotu bez tā piekrišanas.” Faktiski šajā situācijā jebkurš, kas publicē informāciju sociālos tīklos pilda žurnālista funkciju, arī opozīcijas Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kurš publicēja šo ziņu. Tagad ir laiks, kad katrs spiests strādāt par žurnālistu, jo oficiālie žurnālisti pārvērtušies par apmaksātiem propogandistiem. Viņš notikušo komentēja savā Facebook profilā šādi –

"Vai tad es neteicu? Spriņģe, Viņķeles draudzene klāt! Nāves cēlonis var tikt izdomāts, un to apliecina pat pašu ārstu veikts pētījums! Spriņģe tagad ir gudrāka par pašu dakteri Ērgli! Viens piemērs publicēts šeit, 5.lappuse.https://spkc.gov.lv/upload/Metodiskie/ncdb_gala_zinojums.pdf Spriņģei jāsedz sava draudzene Viņķele, tāpēc nav laika objektivitātei!" 

Iespaidīgi, ka SPKC jau paguvis šo pdf dokumentu izņemt no savas lapas, uz kuru atsaucas Aldis Gobzems. Tomēr neizdevās to noslēpt, mums tas ir noseivots, tas ir skatāms šeit.

Turklāt šis nav vienīgais gadījums, vairāki piederīgie, kuri zaudējuši savus tuviniekus pēdējā laikā, saņēmuši tādu priekšlikumu saņemt par to naudu. Šādus faktus liek priekšā arī Andris Ciekurs vienā no saviem jaunākajiem video. Runa ir par summu no 200-300 EUR.

Jau ziņojām, ka Rebaltica regulāri pārkāpj Satversmi, kur nostiprināts Cenzūras aizliegums un ierobežo saviem finansētājiem nevēlamas informācijas izplatību. Piemēram, šajā gadījumā jau ar faktiem iespējams pierādīt, ka Rebaltica bija kļūdījusies. Pat tad, kad kļūda kļūst acīmredzama, viņi to nelabo un nepatieso informāciju neatsauc kā tas notika šajā gadījumā. Tas ir pamats šī statusa atņemšanai, tomēr tas nenotiek, jo šo iestādi Poynter finansē tie paši – Soross un Geits. Tas visdrīzāk skaidrojams, ka cenzūra sociālajos tīklos ir labi apmaksāta nodarbe, kas ienes faktčekeriem līdz pat $1790 par katru cenzētu postu.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment