Trending News

Pēc Beirutas traģēdijas – uzreiz nākamais sprādziens rūpnīcā netālu no Vuhaņas

Pēc traģiskās eksplozija Beirutas ostā jau nākamajā dienā jauns sprādziens Ķīna centrālajā daļā ķīmisko vielu rūpnīcā, netālu no Vuhaņas pilsētas, gājuši bojā seši cilvēki, ziņo amatpersonas. Šobrīd ir pāragri spriest vai abi šie sprādzieni ir saistīti.

Valsts plašsaziņas līdzekļos, redzami biezi melnu dūmu mākoņi, kas debesīs plūst no rūpnīcas Hubei provincē pēc sprādziena vakarā.

Vēl četri cilvēki tika ievainoti, kamēr notika izmeklēšana, paziņoja varas iestādes.

Incidents notika vakar ap pulksten 17:30 Lanhua Silicone Company rūpnīcā Ksiliuhe pilsētā Ksiantao, teikts valdības paziņojumā.

Ksiantao pilsēta, kuras iedzīvotāju skaits ir 1,5 miljoni, atrodas 109 kilometru uz dienvidrietumiem no provinces galvaspilsētas Vuhaņas.

Sprādziens notika darbnīcā, kurā tika uzglabāts butanona oksims (butanone oxime), kuru var izmantot kā silikona konservējošu līdzekli, sociālajos mēdijos vēstīja Ksiantao partijas komitejas Propagandas departaments.

Valsts raidorganizācijas CCTV publicētajos materiālos redzami vietējie iedzīvotāji, kas pulcējas ap rūpnīcu, kad dūmi piepildīja kompleksu.

Daži tuvumā esošie iedzīvotājiem tika mājām izsisti logi ar milzīgo sprādziena spēku, ziņoja Hubei radio un televīzijas stacijas.

Pilsētas valdība uz notikuma vietu nosūtīja 14 ugunsdzēsēju mašīnas un vairāk nekā 100 glābējus – ieskaitot ugunsdzēsējus, vidusmēra mediķus un vides aizsardzības amatpersonas -, lai meklētu izdzīvojušos.

Starp sešiem nāves gadījumiem viens mira slimnīcā, pēc tam, kad reanimācija nebija izdevusies, pārējie pieci tika uzskaitīti kā bezvēsts pazuduši.

Trīs no četriem ievainotajiem, šodien joprojām ir hospitalizēti, sākot no plkst. 7 no rīta

Amatpersonas likušas uzņēmumam nekavējoties pārtraukt ražošanu. Viņi arī ir pieprasījuši veikt pārbaudi attiecīgajos uzņēmumos visā pilsētā, lai novērstu iespējamos draudus.

Paziņojumā teikts, ka “attiecīgās” iestādes veic “rūpīgu” sprādziena izmeklēšanu.

Pagājušā gada martā sprādziens ķīmiskajā rūpnīcā Jiangsu provinces austrumos, nogalināja 78 cilvēkus un simtiem ievainoja.

Pēc četriem mēnešiem jūlijā, milzīgā sprādzienā ,15 cilvēki gāja bojā gāzes rūpnīcā, Ķīnas centrā.

2018. gada novembrī kravas automašīna, kas pārvadāja degošas ķīmiskas vielas, eksplodēja pie ķīmijas rūpnīcas ieejas Zhangjiakou, nogalinot 23 cilvēkus un ievainojot 22 citus – Ķīnas ziemeļu pilsētā, kas uzņems 2022. gada ziemas olimpiskās spēles.

Starp smagākajiem negadījumiem bija masīvs 2015. gada sprādziens ķīmisko preču noliktavā, ostas pilsētā Tjandzjiņā, kurā gāja bojā 173 cilvēki, lielākoties ugunsdzēsēji un policisti. Šajā sprādzienā vainojama nelikumīga būvniecība un sprādzien bīstamu materiālu nedroša uzglabāšana.

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment