Trending News

Pētījums: ja nēsā masku, tad Covid-19 inficēšanās risks samazinās par 0,3%

Dānijas zinātnieki veica masku efektivitātes pētījumu, kurā piedalījās vairāk nekā 6000 dalībnieku. Pētījums vēlreiz apstiprināja, kas jau ir zināms, ka masku valkāšana nespēj nodrošināt sabiedrības aizsardzību pret SARS-CoV-2 infekciju, kas izraisa slimību Covid-19. Šis pētījums ir autoritatīvs un svarīgs dēļ lielā dalībnieku skaita. Citi līdzīgi pētījumi ir veikti ar ievērojami mazāku dalībnieku skaitu. Pētījuma rezultātus atteicās publicēt lielākie zinātnes žurnāli tikai viena iemesla dēļ – tie nav politkorekti.

Dānijā veiktas randomizētais pētījums, kurā piedalījās vairāk nekā 6000 dalībnieku, papildina jaunus pierādījumus tam, kas ir zināms par to, vai maskas aizsargā lietotāju no SARS-CoV-2 infekcijas apstākļos, kur darbojas sabiedrības veselības pasākumi, tostarp sociālā distancēšanās, bet citi nenēsā maskas. Pētījumā, kas tiek saukts par DANMASK-19 dalībnieki tika randomizēti, lai ievērotu šos sabiedrības veselības pasākumus ar vai bez papildu ieteikuma valkāt ķirurģisku masku, atrodoties ārpus mājas. Tajā laikā Dānijā maskas lietošana ārpus slimnīcām bija neparasta.

Pēc 1 mēneša novērošanas infekcija tika konstatēta 1,8% masku grupas dalībniekiem un 2,1% kontroles grupas dalībniekiem.

Pētījumā esošie pierādījumi norāda, ka masku valkāšanai ir niecīgs individuālās aizsardzības efekts. Pētījumu publicēja žurnāls – Annals of Internal Medicine.

Kopenhāgenas Universitātes slimnīcas pētnieki pieņēma darbā 6 024 pieaugušos, kuri vismaz 3 stundas dienā pavadīja ārpus savām mājām, kuru profesija neizvirzīja nepieciešamību nēsāt maskas un kuriem iepriekš nebija ziņas un pazīmes par SARS-CoV-2 infekciju. Dalībnieki tika randomizēti masku grupā vai kontroles grupā, un tiem, kas bija masku grupā, tika dota ķirurģiskā maska. Visi dalībnieki veica iknedēļas Covid antivielu testus ar PCR testēšanu, ja parādījās COVID-19 simptomi. Izmēģinājuma beigās inficēšanās līmenis abās grupās bija līdzīgs.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Jāatzīmē, ka Dānijas varas iestādes pētījuma laikā maskas neieteica, un to lietošana sabiedrībā bija neparasta. Sabiedriskais transports un veikali palika atvērti, un ieteiktie sabiedrības veselības pasākumi ietvēra karantīnu personām ar SARS-CoV-2 infekciju, sociālo distancēšanos, cilvēku pulcēšanās skaita ierobežošanu, biežu roku higiēnu un tīrīšanu, kā arī ierobežotu apmeklētāju skaitu slimnīcās un pansionātos.

Pēc pētījuma autoru domām, viņu pētījums sniedz pierādījumus par to, cik lielā mērā aizsargmasku nēsāšana faktiski aizsargā no inficēšanās riska apstākļos, kad citi nenēsā maskas un darbojas citi sabiedrības veselības pasākumi, tostarp sociālā distancēšanās. Tomēr secinājumus nevajadzētu izmantot, lai secinātu, ka ieteikums visiem valkāt maskas sabiedrībā nebūtu efektīvs SARS-CoV-2 infekcijas mazināšanā, jo pētījumā netika pārbaudīta masku loma avota kontrolē (pārnese no inficētas personas uz veselu).

Vai sejas maska aizsargā no Covid-19?

Annals of Internal Medicine redaktori izvēlējās publicēt DANMASK-19 pētījumu, jo tas ir kvalitatīvs pētījums, kas sniedz svarīgus pierādījumus, slimības labākai izprašanai un kontrolei. Viņi arī atzīmē, ka ASV Slimību kontroles centri nesen atjaunināja savus norādījumus, lai atzītu, ka maskas, ja tās valkā visi, var samazināt pārnesi gan ar avota kontroli, gan personīgo aizsardzību. Viņi saka, ka DANMASK-19 pētījums nav pretrunā ar šīm vadlīnijām, taču parāda, ka jebkāds ieguldījums riska samazināšanā, izmantojot personisko aizsardzību, visticamāk, būs mazāks nekā ar avota kontroli (pārnese no inficētas personas uz veselu).

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Kādēļ netiek liktas atsauces par to ko raksti? Savādāk izskatās pēc zinātniskās fantastikas

  novembris 22, 2020
 • got tired of plugging it in every night.

  novembris 22, 2020
 • Speciāli tiem, kas šajā briesmīgi garajā rakstā nevar atrast atsauci – raksta otrās rindkopas sākums:
  “Pētījumā esošie pierādījumi norāda, ka masku valkāšanai ir niecīgs individuālās aizsardzības efekts. Pētījumu publicēja žurnāls – Annals of Internal Medicine”

  novembris 22, 2020
 • Absoluti procenti nav tas oats, kas relatīvie, 1.8/2.1=0.85. Tātad samazina par 15%
  Un masku mēŕkis nemaz nav samazināt iespeju inficēties, bet gan source control.

  novembris 26, 2020
 • vai tev ir sarunāts ar policiju, ka sodus par masku nenēsāšanu tā neliks? kāpēc aicini cilvēkus, ja viņi par to varēs saņemt sodu. ģīmju atpazīšana veikalos jau darbojas.
  vaii esi provokators?
  jāsaprot, ka nēsā tāpēc, ka draud sods. kāda nesadarbošanās?

  novembris 26, 2020
 • tider , tindr https://tinderdatingsiteus.com/

  janvāris 24, 2021
 • free adult personals site
  [url=”http://datingfreetns.com/?”]dating online dating [/url]

  aprīlis 15, 2021
 • ivermectin 10 ml – price of ivermectin tablets ivermectin online

  maijs 5, 2021
 • how to use tinder , tinder app
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tinder dating app [/url]

  maijs 9, 2021
 • ivermectin new zealand – ivermectin 4000 mcg ivermectin iv

  maijs 10, 2021
 • clopidogrel generic price – plavix tablet 75 mg price plavix generic price comparison

  maijs 13, 2021
 • can ed pills cause long term dizziness – ed pills online south africa dr oz miracle pill for ed

  maijs 17, 2021
 • bactrim cost in india – 1600 mg bactrim bactrim online canada

  maijs 23, 2021
 • buy duloxetine canada – cheapest price for generic duloxetine 90 duloxetine

  maijs 28, 2021
 • synthroid pharmacy price – best price for synthroid 75 mcg levothyroxine prices 100mcg

  maijs 30, 2021
 • cheap canadian pharmacy online – canadian pharmacy coupon canadian pharmacy online reviews

  jūnijs 7, 2021

Leave A Comment