Pētījums, ko atteicās veikt ASV Slimību kontroles centrs

Nevakcinēti bērni ir veselāki par vakcinētiem bērniem — tā liecina līdz šim nebijis pētījums ar nosaukumu “Ārsta kabineta apmeklējumu un reģistrēto diagnožu relatīvais biežums, ņemot vērā vakcinācijas faktoru”, ko veicis Džeimss Laions-Vīlers (James Lyons-Weiler) un Pauls Tomass (Paul Thomas).

Jau kopš 1986. gada ASV Slimību kontroles un profilakses centram (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) bijis pienākums veikt drošības pētījumus un reizi divos gados publicēt atskaiti par bērniem paredzēto vakcīnu drošību. 2018. gadā noskaidrojās, ka tas nekad nav darīts. Tādēļ darbs, ko ASV SKPC atsakās veikt, tagad piekrīt nevalstiskām organizācijām.

Būdama vadošā valdības organizācija, kas veicina vakcinēšanos amerikāņu vidū, ASV SKPC atsakās paši sevi apgrūtināt laikā, kad bērnu hroniskā saslimšana piedzīvo epidēmiju. Tas ir klasisks gadījums, kad lapsa apsargā vistu kūti. SKPC piedalās pierādījumu trūkuma radīšanā, tīši rīkojoties tā, lai samazinātu iespēju, ka sabiedrības viedoklis pavērstos pret vakcināciju.

Tā kā Laionsa-Vīlera un Tomasa pētījums apliecina, ka vakcinētiem bērniem ir vairāk hronisku kaišu un tie biežāk slimo arī ar elpceļu slimībām, tad tie, kas noniecina ar vakcīnām saistītos riskus, turpinās cīnīties un neatzīt pētījuma rezultātus.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Perfekta pediatra prakse, kurā pētīt veselības stāvokli atkarībā no vakcinācijas pakāpes

Pētījumā analizēti 3300 pacientu Dr. Tomasa Oregonas pediatrijas praksē 10 gadu periodā – gan pilnībā vakcinēti, gan tādi, kas saņēmuši daļu paredzēto vakcīnu, gan vispār nevakcinēti. Prakse darbojas saskaņā ar Dr. Pola apstiprināto vakcinācijas plānu, kas paredz to, ka vecāki paši pieņem lēmumu par bērnu vakcinēšanu un piekrīt tai tikai pēc visaptverošas informācijas saņemšanas. Plāns izstrādāts, lai samazinātu alumīniju saturošu vakcīnu ietekmi un ļautu vecākiem apturēt vai atlikt vakcināciju, ja parādās kaut mazākās pazīmes, ka vakcīnas radīs bērnam kaitējumu. Tādi simptomi kā alerģija, ekzēma, attīstības traucējumi vai autoimūnās reakcijas ir tipiskas pazīmes tam, ka bērna imūnsistēma vakcīnu dabiski nepieņem, un palīdz vecākiem un bērna ārstam izlemt, vai palēnināt vakcinēšanu vai pārtraukt to pavisam.

Pētījuma rezultātu pamatā — prakses apmeklējuma biežums

Dr. Laions-Vīlers un Dr. Tomass savā pētījumā nevis lietoja abu grupu diagnožu izredžu rādītāju, bet gan izteiksmīgāko pediatra prakses apmeklējuma relatīvo biežumu. Pat izdalot tādus statistiskos mainīgos kā medicīniskās aprūpes pakāpi, vecumu, ģimenes autoimūnās saslimšanas vēsturi un dzimumu, atrastā saikne starp vakcināciju un vāju veselību daudzos gadījumos ir pamatīga.

Nevakcinētiem bērniem retāk ir drudzis; tie 25 reizes retāk meklē ārsta palīdzību

Pētījumā atklājās, ka vakcinētie bērni biežāk apmeklē ārstu nekā nevakcinētie. SKPC ieteic bērniem līdz 18 gadu vecumam saņemt 16 vakcīnas 70 dozās. Jo vairāk vakcīnu pētījuma iekļautais bērns saņēmis, jo lielāka varbūtība, ka viņš vests pie ārsta ar drudzi.

Pētījumā atklājušies unikāli dati par veselības aprūpes meklēšanas uzvedību. Biežāks drudzis biežākas vakcinēšanas dēļ tiek pieņemts kā vakcinācijas sekas, taču tie bērni, kas saņēma vairāk vakcīnu, neapmeklēja ārstu biežāk, būdami veseli. Veselo bērnu vizīšu skaits nemainījās atkarībā no vakcīnu skaita, ko vecāki bērnam nolēmuši saņemt.

Aizdomas, ka nevakcinētie vai mazāk vakcinētie bērni izvairītos no ārsta, ir nepamatotas* un relativē milzīgo atšķirību ārsta apmeklējumu biežumā: Neņemot vērā veselu bērnu atrādīšanas vizītes, bērni, kuri saņēmuši 90–95 % SKPC viņu vecuma grupai ieteikto vakcīnu, 25 reizes biežāk apmeklēja pediatru ar drudzi saistītas kaites dēļ nekā nevakcinētie bērni. Salīdzinājumā ar nevakcinētajiem bērniem pētījumā vakcinētie trīs līdz sešas reizes biežāk meklēja pediatra palīdzību mazasinības, astmas, alerģiju un sinusīta dēļ. Vakcinētie bērni pētījumā par 70 % biežāk apmeklējuši pediatra praksi elpceļu kaišu dēļ, jo vakcīnas — lai cik tas nebūtu ironiski — palielina risku saslimt ar infekcijām.

[* Tulkotājas piezīme: Šeit prasītos plašāka analīze, vecāku aptauja. Piemēram, es savus bērnus nevakcinēju, un tas pilnīgi noteikti iet roku rokā ar veselīgāku, dabiskāku dzīvesveidu, kā arī ar pārliecību, ka bērns ar paaugstinātu temperatūru vai drudzi nav ikreiz jāatrāda dakterim. Ar lauvas tiesu bērna vecumam normālu saslimšanu vecāki mierīgi var tikt galā mājās, bez ārsta pieaicināšanas. Pieļauju iespēju, ka tā uzskata daudzi vecāki; tādā gadījumā šajā rindkopā minētie pētījuma rezultāti nav objektīvi.]

Nevakcinēto bērnu vidū nav UDHS sindroma!

Pārsteidzošs atklājums, kas mulsinās psihiatru kopienu — nevienam nevakcinētam bērnam pētījumā nav noteikta diagnoze ‘uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms’ (UDHS). Pateicoties Dr. Tomasa praksē piekoptajai piesardzīgajai vakcinācijai, arī pētījumā iekļautajiem vakcinētajiem bērniem UDHS sindroms sastopams uz pusi retāk nekā kopumā Amerikas bērnu vidū.

Ar vējbakām un garo klepu maz slimo gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni

Vai vakcīnas novērš saslimšanu ar infekcijas slimībām, ko novērst ir to uzdevums? Pētījumā konstatēts, ka 0,25 % vakcinēto un 0,5 % vakcinēto bērnu ir slimojuši ar vējbakām, garo klepu vai rotavīrusu.

Zīmīgi, ka visā desmitarpus gadu pētījuma periodā ne vakcinēto, ne nevakcinēto bērnu vidū nav konstatētas masalas, cūciņas, masaliņas, stingumkrampji, hepatīts vai citas infekcijas, pret kurām vakcīnas vērstas.

Tā kā 54 % bērnu un jauniešu ASV slimo ar hroniskām kaitēm un lieto medikamentus visa mūža garumā, visticamāk, varētu novērst daudzu cilvēku sāpes un ciešanas, ja viņus izvēles priekšā par vakcinēšanos labi informētu par vakcīnu patiesajiem riskiem. Autori gan aicina veikt vēl citus pētījumus, izmantojot līdzīgas metodes, tomēr jau tagad aicina pediatrus apdomāties, vai gadījumā viņi savos pacientos neveicina hronisku slimību rašanos, kas tos var pavadīt visu mūžu.

Avots: Eliksas Meijeres (Alix Mayer) raksts 2020. gada 14. decembrī.

Dr. Laionsa-Vīlera un Tomasa pētījums pieejams šeit.

Sagatavoja: Lauma Tjuniņa

Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment