Pfizer “90% efektīvās” COVID-19 vakcīnas uzrāda nopietnas blaknes

Dažas dienas pēc tam, kad Pfizer paziņoja par jauno “90% efektīvo” koronavīrusa vakcīnu, no izmēģinājuma brīvprātīgajiem ir parādījušies ziņojumi par smagām vakcīnu blaknēm.

Kā raksta British Daily Mail, Kerija, viena no 43 538 Pfizer vakcīnas izmēģinājuma dalībniecēm, sacīja, ka viņai

ir galvassāpes, drudzis un sāpes visā ķermenī, kas ir pielīdzināms gripas simptomiem. Bet pēc otrās potes blaknes kļuva vēl smagākas.

Pfizer vakcīna tiks ievadīta divās devās ar trīs nedēļu starplaiku.

Cits dalībnieks – Glens Deshields sacīja, ka viņam ir blakusparādības, kas neatšķiras no smagām paģirām. Jāatzīmē, ka neviens no dalībniekiem nezināja, vai viņi saņem vakcīnu vai placebo. Vīrietis no Teksasas sacīja, ka viņš uzskata, ka viņš ir saņēmis vakcīnu, jo, kad viņam tika veikts antivielu tests, tas bija pozitīvs.

“Braiens (42), inženieris no Džordžijas, uzskata, ka viņš bija viens no indivīdiem, kurš nesaņēma vakcīnu,” bet gan placebo. “Viņš teica, ka viņš nejuta imūno reakciju , un pēc divām potēm viņš inficējās ar [COVID-19] pēc tam, kad viņa meita saslima pagājušajā mēnesī.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Placebo ir pote, kurā nav vakcīnas, un puse no izmēģinājuma dalībniekiem to saņem, lai parādītu, vai vakcīna patiešām darbojas.

Arī Stanley Wang no Losandželosas domāja, ka viņš saņēma placebo, sakot, ka “viņš devās uz savu pirmo injekciju 31. augustā un viņam nebija ne sāpju, ne koronavīrusa simptomu.”

Vangs piebilda, ka citu dalībnieku novērotās blakusparādības ietvēra drudzi un migrēnu, un kāds cits sūdzējās par reakciju, kas līdzīga paģirām. Nav skaidrs, vai Vangs atsaucās tikai uz Daily Mail ziņojumu vai uz savām sarunām ar tiesas procesa dalībniekiem.

Pfizer nepieminēja nevienu no blakusparādībām, ar kurām realitātē saskārās vakcīnas izmēģinājuma dalībnieki.

New York Times pirmdien uzsvēra: Pfizer publiskotie dati tika pasniegti ziņās, nevis recenzētā medicīnas žurnālā.

Nav pārliecinošu pierādījumu tam, ka vakcīna ir droša un efektīva, un sākotnējais atklājums par vairāk nekā 90 procentu efektivitāti varētu mainīties, turpinoties izmēģinājumam.

Faktiski Pfizer paziņojumā presei tika minēti 43 538 pētījumā iesaistītie dalībnieki, un tikai “94 apstiprināti COVID-19 gadījumi izmēģinājuma dalībniekiem”. Tas nozīmē, ka tikai 0,2 procentiem dalībnieku koronavīruss bija pozitīvs.

Tā kā tikai 94 dalībniekiem tika konstatēts pozitīvs rezultāts, šķiet arī grūti vispārināt, vai vakcīna ir “vairāk nekā 90% efektīva”, jo nav zināms cik lielā mērā cilvēki bija pakļauti vīrusa iedarbībai.

Pfizer paziņojumā presei nav paskaidrots, vai dalībnieki lielākoties valkā maskas, praktizē tā saukto sociālo distancēšanos vai uzturas mājās.

Farmaceitiskā kompānija brīdināja, ka tā turpinās “uzkrāt blakņu datus”, lēšot, ka vairāk dati būs pieejami līdz novembra trešajai nedēļai. Interesanti, ka finansiāli ieinteresētā persona pati vāc blakņu datus. Turklāt vakcīnu ražotājs neuzņemas atbildību par vakcīnu radītajiem kaitējumiem. Tad kāda motivācija Pfizer sniegt patiesus datus par blaknēm? Nekāda.

“Turklāt dalībniekus turpinās uzraudzīt ilgtermiņa aizsardzība un drošība vēl divus gadus pēc otrās devas,” norādīts paziņojumā presei, norādot, ka joprojām var rasties blakusparādības un ka vakcīna var zaudēt savu sākotnējo efektivitātes rādītāju.

Jūlija debatēs Roberts F. Kenedijs, jaunākais, Džona F. Kenedija brāļadēls un vides advokāts, atzīmēja, ka Pfizer  ir viens no visvairāk krimināli sodītajiem uzņēmumiem par viņu ražotajiem produktiem.
Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?
Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment