Trending News

Pfizer šefs atzīst – špricēties vajadzēs katru gadu

Savā nesenā intervijā Alberts Bourla paziņoja pasaulei to, kas neizraisa it nekādu pārsteigumu loģiski domājošos cilvēkos. Farmas peļņa ir ieplānota un špricēties nāksies regulāri. Farma veido jauno narkomānu paaudzi.

Saskaņā ar viņa teikto, abas Pfizer vakcīnas saņēmušajiem 12 mēnešu laikā būs nepieciešams ‘booster’ jeb papildinājuma šprice, bet tālāk pastāv ‘liela iespēja’, ka vakcinēties pret neganto vīrusu vajadzēs katru gadu.

Protams, galveno lomu spēlēs jaunie ‘varianti’. Arī šampūnu un prezervatīvu ražotāja Johnson&Johnson vadītājs Alex Gorsky vēl februārī paziņoja to pašu – cilvēkiem vajadzēs špricēties katru gadu, tāpat, kā pret parasto gripu. Atgādināsim, ka Džonsona kompānija, kas nekad iepriekš nav radījusi vakcīnu, ar savu pirmo ražojumu šobrīd nonākusi līdzīgās nepatikšanās, kā AstraZeneka- ASV tā apturēta saistībā ar līdzīgām blaknēm.

Turklāt neviens no ražotājiem joprojām nezina, cik ilgi vispār darbosies viņu vakcīnu aizsardzība pēc pilnās vakcinācijas. Pfizer nesen paziņoja, ka viņu izstrādājums ir vairāk kā 91% efektīvs pret vīrusu un vairāk kā 95% efektīvs pret smagu saslimšanu līdz 6 mēnešiem pēc otrās dozas. Moderna, kas izmanto līdzīgu tehnoloģiju, arī nesola vairāk kā 6 mēnešus.

Arī Baidena administrācijas kovid komandas galvenais zinātniskais eksperts Deivids Kesslers paziņoja, ka amerikāņiem jāgatavojas ‘booster’ injekcijām, lai sargātos no jaunajiem paveidiem. Arī viņš atzīst, ka to efektivitāte pret jaunajiem variantiem nav zināma. Taču jāšpricējas tik un tā, bet tad jau manīs.

Mēs nezinām visu – tā viņš pavēstīja krīzes komitejai.

Februārī Pfizer vēstīja, ka viņi jau testē trešo poti, lai labāk saprastu imūsistēmas reakciju uz jaunajiem vīrusa variantiem. Bet pagājušā mēneša beigās Nacionālais ASV veselības institūts sāka testēt vēl vienu Moderna vakcīnu, ko tā izstrādājusi īpaši Āfrikas variantam. Tās nosaukums ir mRNA-1273.351, bet tās galvenais sponsors un eksperimentu vadītājs ir nekas cits kā NIAID. ASV alerģiju un infekciju slimību centrs, kura direktors ir nu jau visiem zināmais vīrusa guru dakters Fauči. Šis kārtējais eksperiments notiek četrās ASV vietās un tajā piedalās 210 dalībnieki.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Vārdu sakot, maisam gals ir vaļā – katru gadu jauni varianti un jaunas vakcīnas – jautājums tikai – kur tad palika gripa?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment