Trending News

Pie Saeimas sākas pirmie protesti

Protests pie Saeimas 2020. gada 15. jūlijā

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets vienojies par jauniem ierobežojumiem, un tie šoreiz visvairāk skar sabiedriskās ēdināšanas un izklaides vietas. Mūziķis un bāra un kluba ”The Sinners” īpašnieks Miks Galvanovskis izplatījis publisku aicinājumu industrijas pārstāvjiem pulcēties protestam.

Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj Galvanovskis, šis ir nāves spriedums Latvijas izklaides industrijai, kura vēl tikai sāk atkopties no krīzes. Miks jautā (un neskaitāmi industrijas pārstāvji viņam publiski pievienojas) –

vai tiešām ir samērīgi ļaut iebraukt tūristiem, ļaužu masām izklaidēties lielveikalos, tajā pašā laikā līdz pēdējam piegriežot skābekli un teju apturot darbību sabiedriskās ēdināšanas un izklaides iestādēm?

Protests pie Saeimas 2020. gada 15. jūlijā

Opozīcijas deputāts Aldis Gobzems šo komentēja šādi –

Jūs man nereti jautājat, kas ir jādara. 1. Jāparakstās par Saeimas atlaišanu. 2. Jāiet protestēt pie Saeimas. Un nevis simts cilvēkiem, bet tūkstošiem. 3. Jābeidz domāt, ka nekas nemainīsies. Mainīsies, ja darīsiet! 4. Nav jāgaida, ka piketus Jūsu vietā organizēs citi.

Mācieties no šiem jauniešiem šodien! Jo aktīvāki Jūs būsiet, jo agrāk iekustēsies visa sabiedrība! 5. Beigt žēlot sevi un ciest! Sākt rīkoties! Tagad!

6. Atcerēties, ka izmaiņas nenotiek vienā dienā. Tās notiek, ja rodas kritiskā masa. Kritisko masu veidojat Jūs! Šoreiz 100, nākamreiz 500, tad 5000 tūkstoši, tad 50 tūkstoši kā Līgo vakara ballītē. Uz priekšu! Beidziet ciest un sevi žēlot! No tā nekas nemainīsies. Ja cietīsiet, Jums būs Fuko svārsts un divreiz augstāks nekustamā īpašuma nodoklis. Un ne tikai tas. Sāciet tagad.

Opozīcijas deputāte Karīna Sprūde dalījās arī ar atbalstošu komentāru –

Pašlaik pie Saeimas ir sapulcējušies daudzi jauni cilvēki, kas grib strādāt, kas grib maksāt nodokļus, kas grib samaksāt rēķinus, un to visu darīt šeit – savā zemē. Ar saukļiem “mēs neesam vainīgi pie Covid” un “Covid nav lipīgāks naktī” tiek prasīts vai nu atjaunot pabalstus atkal no jauna cietušajai nozarei vai atļaut strādāt arī nakts stundās (kā tas ir, piemēram, Viļņā).

Ko teiks koalīcija? Vai koalīcija vispār pamanīs šos cilvēkus?

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment