Trending News

Podkāsts: Kā tiek būvētas baiļu valstības

Guntars Zvejnieks –

Dzīvojam mēs baiļu valstībā, kur viss ir būvēts ap mūsu bailēm. Izglītības, medicīnas, finanšu, aizsardzības, iekšlietu sistēmas ir būvētas ap bailēm. Mēs baidāmies, ka mums uzbruks un tādu mēs veidojam aizsardzības plānu, mēs baidāmies, ka apkārt būs huligāni un zagļi un tādu mēs veidojam iekšlietu sistēmu. Mēs baidāmies, ka nedabūsim darbu un tāpēc mēs mācāmies. Mācāmies mēs vidēji visu, jo baidāmies kaut ko neapgūt. Mācoties visu, mēs varam iegūt tikai viduvēju izglītību. Medicīnā mūs ārstē baidot ar sekām. Lēmumus mēs pieņemam baiļu iespaidā. Šī pieeja ir radījusi milzīgu neuzticēšanos, kas savukārt ir radījusi milzīgu birokrātiju visās iespējamās sistēmās un formās.

Daudzas industrijas par mūsu bailēm tikai priecājas, viņiem tās nes milzīgu peļņu.

Piemēram, apdrošināšanas joma, jo tā ir mūsu iespēja (tā domā prāts) nodrošināties pret negadījumiem. Apdrošināšana kā tāda ir uzcelta ap mūsu neizpratni un bailēm. Reklāmas aģentūras strādā, lai mēs vēl vairāk baidītos un šo baiļu rezultātā mēģinātu nodrošināties visos iespējamos veidos. Darbs arī ir apdrošināšana. Tu apdrošinies, ka saņemsi vidējo izpeļņu ilgtermiņā, lai tu varētu izdzīvot. Tā ir tava apdrošināšanās polise pret tavām bailēm, tavu nepaļaušanos, pretim ziedojot brīvību un savu dzīvi dabā. Tu ej dzīvot uz pilsētām, lai apdrošinātos, ka saņemsi noteiktus ienākumus. 

Mēs vislaik satraucamies par nākotni. Tas, ka mēs nezinām, kas ir aiz nākamā līkuma, rada mūsos diskomfortu. Visas bailes varētu reducēt līdz vienām – manuprāt tās ir bailes nomirt.  Piedzimstot mums tādas bailes nebija, mēs apzinājāmies savu nemirstību, bet dzīvojot sociumā, kurā valda materiālistisks pasaules uzskats, kur dominē prāts, kur bieži ir dzirdams, ka dzīvojam tikai 1reiz, vienā brīdī tu notici šai ilūzijai un aizmirsti savu bezgalību, savu nemirstību. Tu sāc baidīties un raust sev kapitālu uz citu rēķina, lai pārnodrošinātos. 

Ja mēs atceramies, ka mēs esam nemirstīgi, tad mums pazūd arī visas pārējās bailes. Tad tu esi brīvs un vari beidzot ieelpot svaigu gaisu. Tu vairs neesi Baiļu valstības pilsonis.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment