Trending News

Prasa uzsākt kriminālprocesu par vienas Covid gultas izmaksām 666 tūkst. eiro apmērā

Latvijas brīvības alianse 2021. gada 1. oktobrī iesniegusi Ģenerāplrokuroram Stukānam iesniegumu ar trīs prasībām:

1) Veikt atbildīgo amatpersonu pārbaudi, kuru rīcībā saskatāma noziedzīgas grupas sadarbība un rīcība.

2) Noskaidrot patiesā labuma guvējus, kuri ir piesavinājušies Covid-19 apkarošanai paredzētos līdzekļus.

3) Veikt pārbaudi valdošās koalīcijas koruptīvajā sadarbībā, kuras ietvaros veikti abos iepriekšminētajos punktos aprakstītie noziegumi.

Vēstulē norādīts, ka iesniegums iesniegts saistībā ar publicēto informāciju Latvijas masu medijā – “Neatkarīgā Rīta avīze” (NRA, 2021. g. 21. septembris, raksts “Premjers pikts: Par 80 miljoniem izveidotas tikai 120 Covid-19 gultas.” ).

              Premjers K. Kariņš ir tikai “pikts”, bet ne viņš, ne arī kāds cits būtu vērsies pie Jums ar pretenziju par esošo faktu, tādēļ to publiski un oficiāli darām mēs – LBA  pārstāvji, teikts vēstulē.

Mēs kategoriski iebilstam pret valdības un valdošās partiju koalīcijas bezatbildīgo rīcību  Covid-19 radītajos apstākļos.
Mēs pieprasām izmeklēt šo noziegumu un uzsākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu vai  vienas gultas vietas aprīkošanai patiešām bija nepieciešami 666 tūkstoši eiro.

Lielākajai sabiedrības daļai un mums nav šaubu par to, ka, izmantojot situāciju ar Covid-19, notiek milzīga budžeta līdzekļu izsaimniekošana. Uzskatām, ka sabiedrībā ir ļoti negatīva spriedze un ir akūta nepieciešamība kriminālprocesa ietvaros veikt padziļinātu pārbaudi par Covid-19 apkarošanai paredzēto un izmantoto līdzekļu lietderīgumu un efektivitāti.

Vēstuli parakstījuši:

Arnolds Babris (biedrība “Par atbildību”, Latvijas Brīvības Alianse/LBA)

Diāna Ulme (LBA, biedrība Vides aizsardzības klubs /VAK)

Aivis Vasiļevskis (publicists, LBA)

Edvīns Bauers (LBA)

Māris Bērziņš (Sabiedriskie Satversmes sargi, LBA)

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment