Trending News

Privilēģija elpot

Apbrīnojami, ka mūsu līdzcilvēki ir gatavi riskēt pat nevis kaut kā superīpaša, bet savu pamattiesību dēļ.

Ik pa laikam sabiedrībā uzbango viedokļu apmaiņa par to, vai vakcinētajiem piešķiramas privilēģijas salīdzinājumā ar nevakcinētajiem.

Sākumā tiksim skaidrībā, kas tad vispār ir privilēģija jeb priekšrocība. Vārdnīca skaidro, ka tā ir kāda īpaša izņēmuma tiesība, kādu nav visiem jeb vairākumam. Piemēram, apbraukt sastrēgumus pa pretējo joslu ar ieslēgtām bākugunīm, tiesības ātrāk pensionēties, tiesības nemaksāt nodokļus un tml. 
Daudzas no privilēģijām ir dabiskas un pašsaprotamas, — kā Černobiļas likvidatoriem vai invalīdiem. Neviens neapskauž invalīdus par tiesībām novietot auto tuvāk veikala ieejai; tas ir tikai normāli. Padomju laikā cilvēkiem, kuri izvēlējās strādāt kaitīgās ražotnēs, bija lielāka alga un iespēja ātrāk pensionēties. Protams, ja izdevās līdz pensijai nodzīvot. Iet vai neiet uz indīgo cehu un attiecīgi saņemt vai nesaņemt privilēģijas, — tā bija brīva izvēle.

Atgriežoties pie vakcinācijas, es uzskatu, ka būtu taisnīgi piešķirt vakcinētajiem kādas privilēģijas, piemēram, vienreizēju naudas balvu 100 eiro apmērā. No tiem pašiem līdzekļiem, kas atvēlēti kovida propagandai. Tiktu izpildīts potēšanas plāns, līdzekļi izmantoti efektīvi un caurspīdīgi, un vienlaikus notiktu sava veida atlase. Ja tu savu turpmāko dzīvi novērtē 100 eiro vērtībā, — uz priekšu, ar dziesmu!

Bet galvenā problēma ir tā, ka šobrīd par privilēģijām tiek nodēvētas nesen kā atņemtās cilvēka pamatbrīvības un pamattiesības.

Pat autoritāros režīmos šīs pamattiesības parasti netiek ierobežotas. Bet mums tās tiek pasniegtas mazās, stingri dozētās porcijās kā privilēģijas un milzīga pretimnākšana.

Tiesības brīvi elpot tiešā, ne pārnestā nozīmē. Tiesības mācīties klātienē. Tiesības pulcēties kāzās, bērēs un citos godos. Tiesības strādāt savā profesijā, darot sabiedrībai vajadzīgus un ne īpaši augsti apmaksātus darbus. Tiesības brīvi apmeklēt veikalus. Sarakstu varētu turpināt.

Kāpēc nedrīkst prasīt garantijas?

“Kurš atbildēs, ja vakcinācijai izrādīsies postošas sekas?” Šis jautājums nez kādēļ tiek uzskatīts par politnekorektu. Atbildību neuzņemas nedz vakcīnu ražotāji, nedz valsts institūcijas.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Visiem šķiet pilnīgi normāli un pašsaprotami prasīt, lai pārtika būtu nekaitīga gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, lai tās ražošanā būtu ievēroti visi normatīvie akti. Un bēda tam ražotājam, kam gadījusies kļūme, nemaz nerunājot par tīšiem pārkāpumiem, kas nodarījuši kaitējumu patērētāju veselībai. Tieši tas pats attiecas uz parastajiem medikamentiem. Tāpēc jaunu zāļu ceļš no izstrādes līdz aptieku plauktiem ir tik dārgs un ilgs. Bet tas ir pamatoti: Vēsture zina traģiskus gadījumus, no kuriem rasta mācība.

Garantijas neprasa tikai laboratorijas dzīvnieki. Un pat par viņu tiesībām iestājas dažādas organizācijas, tāpēc, kur vien iespējams, izmēģinājumi mūsdienās tiek veikti ar šūnu kultūrām, nevis dzīvām būtnēm. Vai tiešām mums ir mazāk tiesību nekā laboratorijas pelēm?

Kāpēc kovidšovā vajadzīgas piespiedu metodes?

Salīdzināšanai varam ņemt kaut vai ērču encefalītu. Vakcīna ir par maksu – diezgan dārga, bet mednieki, makšķernieki, tūristi un citi, kam patīk atpūsties dabā, vakcinējas brīvprātīgi un aktīvi. Un vakcinē bērnus. Neviens neapšauba, ka encefalīts eksistē un tam var būt ļoti smagas sekas. Encefalīta vakcīnu efektivitāte netiek apšaubīta, un attiecībā uz to sastāvu neizplatās vairāk brīdinošas informācijas kā par vairumu parasto vakcīnu.

Vai jūs varat iedomāties situāciju, ka kāds mēģinātu piekukuļot ģimenes ārstu, lai tas potēšanas pasē veiktu falšu ierakstu par vakcināciju pret encefalītu?! Ka sēņotājiem būtu jāuzrāda QR kods par spēkā esošu vakcināciju?

Absurds, vai ne? Tāpēc, ka inficēties ar encefalītu ir reāli, slimība var būt smaga un potēšanās tiešām pasargā.

Retorisks jautājums: Kāpēc ar kovidu viss ir pilnīgi citādi?

Vei tiešām sevi vērtējam tik lēti?

Antiutopiskos romānos var sastapt tādu cilvēku skaita samazināšanas risinājumu, ka noteiktu vecumu sasnieguši cilvēki vai vienkārši brīvprātīgie dodas uz īpašu vietu, kur mēnesi pavada visneiedomājamākajās baudās, kurām seko eitanāzija. Tāda sava veida mīlas nakts ar Kleopatru…

Apbrīnojami, ka mūsu līdzcilvēki ir gatavi riskēt pat nevis kaut kā superīpaša, bet to pašu sākumā minēto savu pamattiesību dēļ. Kāda mana paziņa, pati būdama mediķe un lieliski apzinādamās sekas, kautrīgi nolaidusi skatu, atzinās, ka ir vakcinējusies pati un vakcinējusi savu pusaugu meitu… lai varētu pavadīt nedēļu Grieķijā. Tiešām?! Grieķijā! Un tas bija to vērts? Labākajā gadījumā viņai nekad nebūs lemts sagaidīt mazbērnus, sliktākajā & reālākajā… nu, to mēs redzēsim pusgada līdz divu gadu laikā.

Mainīt savu veselību un dzīvi pret nedēļu Grieķijā…  Salīdzinot ar viņu, ķīniešu jaunietis, kurš 2012. gadā pārdeva nieri, lai nopirktu iPhone un iPad, ir izdevīgu darījumu noslēgšanas ģēnijs. Jo ar vienu nieri cilvēks pārbaudīti spēj dzīvot, viņš vismaz nopirka tobrīd modernus gadžetus un vēl nauda palika pāri.

Bet šeit — nešaubīga Darvina prēmija!

Br. Ilmārs

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments
 • This is another testimony on how Chief Dr Lucky cured my HIV disease. Do you need a cure for your HIV disease? Do you want to be cured from your cancer disease? Or you want to be free from any type of disease. Kindly visit his website https://chiefdrluckyherbaltherapy.wordpress.com/ . He just cured my HIV disease and I’m very grateful to him, he is the only herbalist that can cure you.  
  WhatsApp number : +2348132777335 
  Via Email : [email protected]
  Thank you all for reading,
  God bless”

  jūnijs 14, 2021

Leave A Comment