Trending News

Protesti Eiropā

Pirms dažām dienām Francijas presidents Makrons paziņoja, ka jau šī mēneša beigās franču pilsoņiem būs nepieciešams kovid injekcijas apliecinājums vai negatīvs tests, lai iekļūtu sabiedriskajā transportā, klubos, veikalos un restorānos. Viņš paziņoja arī to, ka veselības aprūpes darbiniekiem pote būs obligāta. Kādas tam ir sekas?

Sazin kāpēc viņam kāds lika to visu teikt tieši dienu pirms Bastīlijas dienas – 14.jūlija, kas ir vieni no galvenajiem Francijas svētkiem. Tā ir Franču revolūcijas svarīgākā notikuma atzīmēšanas diena – tad 1789.gadā  tika ieņemts Bastīlijas cietoksnis. Droši vien, ka arī tajā ir kaut kāds simbolisms un varbūt Francijā briest vēl viena revolūcija. Faktiski tas viss tur mutuļo jau ilgāku laiku arī pirms kovidšova, lai atceramies dzeltenās vests, kuras pātrauca tieši pandēmijas pasludināšana. Tomēr viņš to izdarīja un reakcija bija tāda, kā paredzams. Tūkstošiem cilvēku devās ielās visā valstī. Un tā Bastīlijas diena kļuva par milzīgu protestu dienu. Tas pārauga arī sadursmēs ar policiju un asaru gāzes pielietošanā pret demonstrantiem.

Līdzīgi ir arī Grieķijā. Arī tur notiek skaļi un masveida protesti, jo tur tieši tāpat valdība šonedēļ paziņoja, ka švakcīnas būs obligātas vairākos sektoros un kopš tā laika ielās pulcējas cilvēki ar saukļiem premjerministram atkāpties.

Anglijā savukārt premjers Džonsons paziņojis, ka kovid pases varētu būt nepieciešamas atsevišķām industrijām un pasākumiem nākotnē, bet lielākie naktsklubi jau paziņojuši, ka atsakās tās uzspiest. UK parlaments šonedēļ pieņēma likumu par obligāto potēšanu aprūpes namu darbiniekiem, bet interesanti ir tas, ka tas it nebūt nebija vienbalsīgs – rezultāts 319/246 un 80, kas atturējās. Ja salīdzina to ar iepriekšējiem vīrusa aktiem, tad šeit vismaz sāk parādīties ievērojama opozīcija. Arī pati balsošana bija diezgan haotiska. Abu partiju pārstāvji  sūdzējās, ka viņiem bijušas tikai 90 minūtes, lai izlasītu un apspriestu šo projektu, nebija pētījumu, kas apliecina tā nepieciešamību. Tam vēl jātiek cauri Lordu palātai, bet ja arī tas netiks pieņemts, tas diez vai apklusinās milzīgo pretestības kustību, kas aizvien pieaug Anglijā. Nu jau vairākas reizes cauri Londonai ir gājis ļaužu pulks, kas varētu būt mērāms pat miljonā. Šomēnes tiek plānots vēl viens, iespējami lielākais gājiens, jo šādu likumu sekas jau ir vērojamas ne tikai Anglijā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Teksasā, Hjūstonas slimnīcu tīkls bija viens no pirmajiem visā valstī, kas saviem darbiniekiem piespieda potes. Vairāk kā 150 darbinieki atteicās no darba vai tika atlaisti. Tas ir vien sākums, kas var izraisīt tūkstošiem darbinieku aiziešanu no darba un pamatīgas problēmas veselības sistēmā. Izraēlā ‘zaļā pasu sistēma’ tika atcelta pēc trīs mēnešiem vienkārši tāpēc, ka cilvēki to ignorēja. Redziet, cik tas ir vienkārši.

Līdz ar to, cerības uz veselo saprātu tomēr pastāv. Nupat lielāki protesti sākušies arī Īrijā, šajās brīvdienās masu demonstrācijas atkal būs Francijā, bet UK lielie pasākumi plānoti uz 24.jūliju un tad 28.augustu.

Cilvēki turpina mosties un saprast, ka tirāniju viņi nevēlas.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment