Trending News

PVO apmaksā Moderna injekcijas uzlaušanu

Pirms dažām dienām viens no lielajiem medijiem – NPR – tas turklāt ir pamatīgs kreiso liberāļu medijs, nāca klajā ar tādu rakstu, kas savā ziņā ir kaut kas unikāls. Tas ir par to, ka Moderna neatklāj savas injekcijas recepti, lai to varētu ražot arī citi.

Tieši tāpat, kā mistiskā Coca Colas recepte, kas kaut kur glabājas aiz deviņām atslēgām vai mīts par to, arī šeit, kā izrādās, ir tāpat. Neviens nezina, kas tur ir iekšā un kā to taisīt, bet tā ir absolūti droša un efektīva?

Situācija ir tik smieklīga,ka PVO ir noalgojusi kādu Āfrikas ‘startup’ jeb jaunos iesācējus Farmas biznesā – Afrigen Biologics and Vaccines, lai viņi izdomā, kā uztaisīt švakcīnu pret kovid, lai tā būtu pēc iespējas tuvāk tai, ko taisa Moderna. Un viss šis ir 100 miljonu dolāru plāns. Līdz šim Afrigen nodarbojās ar veterināro vakcīnu izstrādi, izmantojot ierastās metodes, bet tagad kompānijas direktors Petro Treblanche atzīst, ka tās laboratorijas spēj darboties arī Mrns augsto tehnoloģiju sfērā, kas tiek izmantota jauno brīnumvakcīnu veidošanā.

Jūs redzēsiet zinātniekus baltos halātos un skafandros strādājot bioreaktoros, lai veidotu DNS – viņš saka. Jūs redzēsiet sterilus kabinetus, kur notiek testēšana un stabilitātes kameras, kur šie produkti tiek ievietoti, lai saprastu to stabilitāti dažādos apstākļos.

Tiklīdz Afrigen būs ticis galā ar vajadzīgo iekāŗtu un procesu izstrādi, lai varētu uzlauzt un tad ražot Moderna līdzīgu poti industriālos apjomos, PVO un citi partneri ir gatavi tai maksāt par to, lai tā kļūst par apmācību centru.

Mēs to saucam par tehnoloģiju transfēra habu – saka PVO atbildīgā persona šajā projektā Martin Friede. Ražotāji no visas pasaules tiks ielūgti šeit, lai iemācītos darīt to pašu, līdz ar to šī tehnoloģija būs pieejama visiem, īpaši zemo ienākumu valstīs.

Āfrikā nošpricēti kopumā tikai 5% iedzīvotāji – acīmredzot, ka tieši tā ir problēma, ko šeit grib risināt, uzsākot ražošanas procesus šajās valstīs uz vietas. Un kāpēc tieši Moderna injekcija – jo šī kompānija esot vairākas reizes uzsvērusi, ka viņi savu intelektuālo īpašumu pandēmijas laikā necentīsies īpaši aizsargāt. Citiem vārdiem sakot, kāds ražotājs netiks iesūdzēts tiesā, ja viņa ražojums izrādīsies gandrīz identisks Moderna potei.

Tomēr būtiskais šajā ir tas, ka arī Afrigen atzīst to, ka daudz ko viņi nemaz nezina par to, kas ir Moderna patentā, tur nav atklātas daudzas būtiskas lietas – šobrīd nav saprotamas dažādo vielu koncentrācijas, kas šajā injekcijā ir.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Moderna ir saņēmusi lielas naudas no ASV nodokļu maksātājiem savu pētījumu veikšanai, miljards dolāru un vairāk, nerunājot par ražošanas procesu. Bet tā savas indes sastāvu īsti negrib atklāt – dīvaina situācija, kamēr cilvēkiem liek domāt, ka tas viss ir lieliski viņu veselībai.

Tagad Āfrikas melnīši centīsies uzlauzt šo sastāvu, lai varētu ražot to uz vietas un to sponsorē PVO- šo lasot, rodas sajūta, ka pasaule patiešām ir sajukusi prātā.

A.Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment