Trending News

PVO: Covid19 asimptomātiska pārnešana ir ļoti reta

Vairākus mēnešus pētnieki ir baidījuši, ka cilvēki bez jebkādiem COVID-19 simptomiem joprojām var būt klusie slimības nesēji, padarot daudz grūtāk kontrolēt pandēmiju. Latvijā vēl šodien uzskata, ka daudz svarīgāk ir ievērot piesardzības pasākumus, piemēram, sociālo distancēšanos un maskas nēsāšanu pat tad, ja cilvēks jūtas labi. Šodien jau ir pasaulē pieejami pierādījumi, ka viss izrādās citādi.

Marija Van Kerkova, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) COVID-19 tehniskā vadītāja, 8. jūnija preses brīfingā sacīja, ka asimptomātiska pārnešana ir “ļoti reta”. Viņa atklāja šo informāciju pāris dienas pēc tam, kad organizācija veseliem cilvēkiem, kas dzīvo vietās ar plašu izplatību lika publiski valkāt auduma sejas maskas, lai palīdzētu apturēt slimību. Arī Latvijā vēl ar vien šāda prakse sabiedriskājā transportā. Neskatoties uz to Veselības ministrijas ierēdņi telefonsarunā skaidri saka, ka viņu autoritāte esot tieši Pasaules Veselības organizācija.

Van Kerkhove saka, ka PVO pieejamā informācija liecina, ka par lielāko daļu koronavīrusu pārnešanas ir atbildīgi simptomātiski cilvēki. (9. jūnija instruktāžas laikā viņa arī paskaidroja, ka viņas komentāri ir atbilde uz žurnālista jautājumu un nav oficiāls PVO viedoklis) PVO izklāstīja savu nostāju jaunākajos norādījumos par sejas maskām, kas tika izplatīti 5. jūnijā, un balstījās uz vairākiem ziņojumiem, kuros tika pārbaudīta COVID-19 izplatība un pārraides dinamika, kā arī vēl nepublicēti secinājumi no kontaktu izsekošanas ziņojumiem no vairākām PVO dalībvalstīm.

Tika analizēti četri pētījumi (divi publicēti un divi drafta versijas), kas vērtēja asimptomātisko pārnešanas iespējamību. Augstākā iespējamība bija 2,2%, kas norāda uz “maz ticams, ka asimptomātiska izplatība būs galvenais Covid19 pārnešanas virzītājspēks”.

Zemāk skatiet arī interesantu pētījumu, kur tiek veikti C02 un relatīvā mitruma mērījumi zem plāna auduma maskas (ar latviešu subtitriem). Pēc pusotras minūtes ir pārkāptas visas likumdošanā noteiktās CO2 normas.

Nav saprotams tieši kādu norādījumu vadīti valsts mums atņem tiesības pieņemt lēmumus, kas attiecas uz mūsu veselību, un klaji ignorē zinātnieku viedokli, nespējot sniegt nekādu loģisku pamatojumu masku nēsēšanai.

Turklāt Latvijā par maskas nenēsāšanu sabiedriskajā transportā formāli piemērojams tāds pats soda mērs kā par jebkuru citu ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu, proti, fiziskām personām likumā paredzētais sods ir no 10 līdz 2000 eiro.

Video ar subtitriem –
Andris Ciekurs, Gaismas tīmeklis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment