Thursday, September 24, 2020
Trending News

PVO: poliomielīta orālā vakcīna izraisījusi jaunu slimības uzliesmojumu Āfrikā

Poliomielīta uzliesmojumu Āfrikas valstī, Sudānā, Pasaules Veselības organizācija ir saistījusi ar orālo poliomielīta vakcīnu. Faktiski dabīgais poliovīruss tika pagājušajā mēnesi oficiāli izsludināts Āfrikā kā izskausts, tas nozīmē, ka visi esošie poliomielīta slimnieki ir saslimuši nevis no vīrusa, bet dēļ vakcīnas.

Divi mazi bērni Sudānā pēc vakcīnas saņemšanas šobrīd ir paralizēti.

“Pirmais gadījums – 48 mēnešus vecs bērns – bija paralizēts 2020. gada 7. martā, un viņš bija no Sulbi pilsētas kur atrodas Dienviddārfūras štatā,” paziņoja Pasaules Veselības organizācija (PVO) presei mēneša sākumā. “Štats atrodas valsts rietumos, robežojas ar Centrālāfrikas Republiku, Dienvidsudānu netālu no Čadas robežas.”

“Otrais gadījums – 36 mēnešus vecs bērns – tika paralizēts 2020. gada 1. aprīlī, un viņš bija no Šari pilsētas Al Gedarif Gedarifas štatā austrumos, netālu no Eritrejas un Etiopijas robežas.”

Abi bērni pēdējo perorālās vakcīnas devu bija saņēmuši 2019. gadā. Tagad viņi ir paralizēti.

Pēc PVO domām, abi gadījumi ir saistīti ar uzliesmojumu, kas pirmo reizi tika atklāts pagājušā gada oktobrī, “kas pašlaik izplatās Čadā un Kamerūnā”. Ir apstiprināti un tiek izmeklēti vēl vienpadsmit gadījumi no Sudānas kuriem ir atklāts vakcīnas iegūtais poliovīruss.

“Visā Āfrikas kontinentā 2020. gadā ir ziņots par 172 – 2.tipa gadījumiem 14 valstīs.”

Polio ir lipīga vīrusu slimība, kas smagākajā formā izraisa nervu traumas, kas izraisa paralīzi, apgrūtinātu elpošanu un dažreiz arī nāvi.

Reaģējot uz uzliesmojumu Āfrikā, “PVO augstu izvērtē situāciju (cirkulējošas vakcīnas 2. tipa poliovīrusa) tālākas starptautiskās izplatības risku visā Āfrikas centrālajā daļā un Āfrikas ragā.”

Tieši augusta beigās veselības aizsardzības iestādes bija pasludinājušas, “ka Āfrikas kontinents ir atbrīvots no savvaļas poliovīrusa pēc gadu desmitiem ilgiem centieniem”.

“Deklarācija atstāj Pakistānu un kaimiņos esošo Afganistānu kā vienīgās valstis, kurās, domājams, joprojām ir dabīgais poliovīruss, veicot vakcinācijas pasākumus pret ļoti infekciozo, ūdens pārnēsāto slimību, kura ir nedroša un apdraud veselības aprūpes darbiniekus,” ziņo Associated Press.

Polio vakcīna nesen nonāca uzmanības centrā, kad vakcīnu ražotājs Sanofi Pasteur paziņoja, ka vairs neražo vakcīnu “Poliovax”, kurā tika izmantota abortētu mazuļu šūnas MRC-5. Uzņēmums paziņoja, ka tagad šo vakcīnu pagatavošanai izmantos Vero šūnas, kuras nāk no pērtiķiem. Viņi arī turpinās ražot IPOL poliomielīta vakcīnu, kurās tiek izmantotas arī Vero šūnas.

Potenciālās koronavīrusa vakcīnas kritiķi bieži apgalvo, ka produkts nedrošs, it īpaši tādēļ, ka galvenie drošības testu pasākumi nav veikti. Ziņas par poliomielīta vakcīnu, kuras dēļ bērni Āfrikā cieš no poliomielīta, tikai pastiprina viņu bažas.

Vai Tu atļausi sev injicēt Covid-19 vakcīnu, kad tādu ārsts ieteiks?

Bērnu veselības aizsardzības dienesta dibinātājs Roberts F. Kenedijs juniors (Robert F. Kennedy Jr.), tiešsaistes debatēs jūlijā, brīdināja: “Moderna vakcīna, kas ir galvenais Covid vakcīnas kandidāts, izmēģinājumus uz dzīvniekiem vispār neveica.”

Vēl viens testēšanas aspekts bija tikpat kritisks, viņš teica. Moderna vakcīna tika pārbaudīta “uz 45 cilvēkiem. Viņiem bija lielas devas 15 cilvēku grupai, vidējas devas 15 cilvēku grupai un 15 cilvēku grupa ar zemu devu. ”

“Zemas devas grupā viens no cilvēkiem bija tik slims no vakcīnas, ka viņš bija jāhospitalizē,” viņš paskaidroja. “Tie ir seši procenti. Lielu devu grupā trīs cilvēki saslima tik ļoti, ka bija jāhospitalizē. Tas ir 20 procenti. ”

Neskatoties uz šīm nozīmīgajām problēmām, bijušā prezidenta Džona Kenedija brāļadēls turpināja:

“viņi vienkārši turpina un izgatavo divus miljardus šīs vakcīnas devu”.

Šī mēneša sākumā pētījumi par vienu no potenciālajām koronavīrusa vakcīnām, kurā tiek izmantotas abortēta bērna šūnas, tika pārtraukti, pēc tam, kad izmēģinājuma dalībnieks saslima.

Kaut arī vairākos ziņu avotos incidentu raksturoja kā “nopietnas aizdomas par nevēlamu blakusefektu”, ražotājs AstraZeneca uz to atsaucās kā tikai “vienu neizskaidrojamu slimības gadījumu, kas notika Lielbritānijas III fāzes pētījumā”. Liela mēroga potenciālās vakcīnas izmēģinājumi notiek arī citur pasaulē, tostarp Dienvidāfrikā un Brazīlijā.

The New York Times ziņoja, ka anonīms avots, kurš “pārzina situāciju”, viņiem skaidrojis, ka “indivīds“ ir saņēmis šķērseniskā mielīta diagnozi – elpceļu iekaisuma sindromu, kas ietekmē muguras smadzenes un kuru bieži izraisa vīrusu infekcijas ”.

Farmācijas uzņēmums uzstāj, ka lēmums pārtraukt izmēģinājumus ir “rutīnas pasākums” un ka “lielos klīniskajos pētījumos saslimšana notiks nejauši, un tas ir neatkarīgi jāpārskata”.

Cilvēki visā pasaulē ir izgājuši ielās, lai protestētu pret COVID-19 lokdaunu. Visās valstīs un pilsētās cilvēki pauž savas bailes un kategorisku nepiekrišanu obligātajai koronavīrusa vakcīnai.

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments
  • I thaink that it was my best deal for last 10 years.Just love this product.

    septembris 22, 2020
  • awesome to buy from, good seller

    septembris 23, 2020

Leave A Comment