Trending News

Radoša sabiedrība – nākamais solis cilvēces evolūcijā!

Vai esat kādreiz aizdomājušies, kāda varētu būt pasaule? Pasaule, par kuru mēs sapņojam kopš bērnības (droša un laimīga) – vai tā ir šodienas realitāte? Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, kas ir starptautiskās sabiedriskās kustības „ALLATRA” brīvprātīgie, šobrīd sāk atklātu dialogu šajā jomā, informējot sabiedrību par cilvēka svarīgo sastāvdaļu – tikt sadzirdētam. Un šajā sakarā brīvprātīgā darbība pasaules iedzīvotāju informēšanas kontekstā par radošas sabiedrības modeli spēlē galveno lomu.

Bet iesākumam – neliela piezīme attiecībā uz situāciju, patiesību sakot – bezdibeņa malu, kurā atrodas mūsdienu civilizācija.

Nav noslēpums, ka pašreizējais patērētāju attiecību formāts ir nonācis strupceļā: politiķi nespēj vienoties, turpinās kari, iet bojā cilvēki, planētu satricina finanšu krīze, tuvojas klimatiskā krīze (tieši par to ir Pasaules ekonomikas forums Davosā 2020).

Vīrusa pandēmija beidzot salika visus punktus uz „i” un jau ir pilnīgi skaidrs, ka tālāk situācija tikai pasliktināsies.

Tieksme pēc izdevīguma un materiālās prioritātes ir vērojamas visās cilvēka darbības sfērās: jurisprudencē, veselības aprūpē, pārtikas rūpniecībā, ekoloģijā, iedzīvotāju sociālajā aizsardzībā un tā tālāk.

Patērētāju attiecību formātā viss notiekošais ir nepārprotams spriedums mums visiem kā saprātīgiem sabiedrības locekļiem. Kā arī kluss pārmetums no jaunās paaudzes, kādu pasauli mēs viņiem atstāsim mantojumā?

Brīvprātīgie kā vienojošais posms

Miljoniem cilvēku izjūt neatliekamu vajadzību pēc pārmaiņām. Par piemēru ņemsim brīvprātīgo darba jomu – saskaņā ar ANO datiem, brīvprātīgo pasaulē ir līdz pat miljards cilvēku. Tie ir cilvēki, kuri pastāvīgi, kā minimums dažas dienas gadā, kaut ko dara vienkārši tāpat no Dvēseles, pēc iekšēja sirds aicinājuma un bez atlīdzības. Šādās aktivitātēs viņi atrod aicinājumu, ir laimīgi no tā, ka arī kāds kļūst mazliet laimīgāks. Tas ir milzīgs skaits cilvēku, kas lieliski saprot, ka pasaules patiesās vērtības slēpjas draudzībā, mijiedarbībā un atklātā dialogā.

Starp miljards brīvprātīgajiem atsevišķu lomu spēlē informatīvā brīvprātība. Tie ir cilvēki, kas nodarbojas viena vai otra notikuma, tendences, idejas un tā tālāk informēšanas sfērā. Un tieši viņi aktīvi un katru dienu piedalās starptautiskajā sabiedriskajā kustībā „ALLATRA”. Nepārsteidz, ka mediju jomā tieši no turienes tagad tik daudz radošu un labu ziņu, projektu un notikumu. Brīvprātīgie bez jebkāda veida ārējā finansējuma visā pasaulē veido unikālu saturu, kuru apskaustu jebkurš televīzijas kanāls, radio vai avīze. Kā arī iniciē fundamentālus kulturoloģiskos pētījumus, rīko „apaļos galdus”, organizē konferences.

Par ko runā brīvprātīgie? Vai ir izeja no pašreizējā patērētāju strupceļa? Lēmums tika paziņots populārajā portālā www.allatraunites.com publicētajā rakstā „Radošas sabiedrības izveides etapi un pamati” (lasīt). Igors Mihailovišs Daņilovs piedāvā vienkāršus un efektīvus veidus sociālās krīzes risināšanai visā pasaulē vienlaikus. Bet parādījās šie risinājumi ne no tukšas vietas. Gadu atpakaļ, 2019. gada 11. maijā, notika pasaules vēsturē unikāls precedents – konference „Sabiedrība. Pēdējā iespēja”, ko organizēja un vadīja „ALLATRA” brīvprātīgie, kurā cilvēki no daudzām pasaules valstīm apsprieda galvenās un aktuālās  mūsdienu krīzes tēmas.

Un tā, kas un kādi ir šie radošās sabiedrības veidošanas etapi? Izskatīsim sīkāk. Astoņi radošās sabiedrības pamati:

Sīkāku informāciju par katru no šiem minētajiem punktiem var iegūt no pirmavota oficiālajā vietnē. Protams, šādā sabiedrībā tiecas dzīvot katrs  saprātīgs cilvēks. Bet kas priekš tā jādara? Nepieciešamie instrumenti tam jau ir un pat vēl vairāk – informēšana par radošās sabiedrības modeli rit pilnā sparā – tas arī ir pirmais posms. Turpmākie soļi loģiskā veidā izriet no pirmā – pēc informēšanas ir nepieciešams nostiprināt visus iepriekš minētos pamatus likumdošanas līmenī.

Evolūcija – mierīgā ceļā

Trešais posms – ir pasaules mēroga referenduma rīkošana (par radošās sabiedrības attīstības modeļa pieņemšanu cilvēcei kā vienīgo pieņemamo un nepieciešamo civilizācijas izdzīvošanai). Gadu tūkstošiem cilvēki gaidīja un cerēja uz to, ka viss mainīsies uz labo pusi. Tagad tas laiks ir pienācis.

Un cik gan smalki atzīmēja augstāk minētā raksta „Radošas sabiedrības izveides etapi un pamati” autors, ka astoņi pamati tas ir atbalsts, pamats pārejai uz ideālu sabiedrību! Tāpēc burtiski viss tagad ir atkarīgs no katra šobrīd dzīvojošā, gandrīz astoņu miljardu cilvēku izvēles, no mūsu lēmuma dzīvot kā Cilvēkam ar lielo burtu, saskaņā ar sirdsapziņas un goda likumiem.

Simbolikas nozīme

Noslēgumam teiksim dažus vārdus par radošās sabiedrības simboliku (logo). Logotips sastāv no skaitļa “8”, trijstūra un apļa ar augšup vērstu bultiņu (“pulksteņrādītāja virzienā”). Skaitlis “8” daudzās pasaules kultūrās simbolizē pilnību, kārtību un pilnīgumu. Trijstūris ir daudznozīmju simbols, kura galvenās nozīmes ir: kalns, impulss uz augšu, labklājība. Aplis apzīmē pilnību, vienotību. Un kas pats galvenais, abi šie simboli sevī iemieso dzīvi. Logotipa struktūra pilnībā atspoguļo Radošās sabiedrības projekta galveno būtību (kā pārejas posmu Ideālas sabiedrības veidošanā).

Veidot radošu sabiedrību mierīgā ceļā, brīvu no patērētāju  sistēmas šabloniem, tā ir šodienas realitāte un nepieciešamība. Pietiek paskatīties pa logu (vai ieslēgt ziņas televīzijā), lai saprastu: laiks skrien nepielūdzami un ir pienācis laiks pieņemt nosvērtus lēmumus, pieaugt un uzņemties atbildību, ne vairāk, ne mazāk par visas pasaules likteni.

Pirmais posms – informēšana, sabiedrisko aptauju veikšana un tiešraides, dod priekšstatu par to, vai Zemes cilvēki vēlas dzīvot mierā un harmonijā viens ar otru. Un tagad pilnīgi viss ir atkarīgs no katra izvēles.

Sagatavojuši starptautiskās sabiedriskās kustības „ALLATRA” brīvprātīgie

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment