Trending News
HomeZaļās pārmaiņasReģistrācija permakultūras festivālam, sēņu izmantošana pilsētvidē, no pilsētas līdz pašpietiekamībai >>> ZPZ#079

Reģistrācija permakultūras festivālam, sēņu izmantošana pilsētvidē, no pilsētas līdz pašpietiekamībai >>> ZPZ#079

Zaļo pārmaiņu ziņu logo

Reģistrācija permakultūras festivālam, sēņu izmantošana pilsētvidē, no pilsētas līdz pašpietiekamībai >>> ZPZ#079

<<< Permakultūra >>>

1. Reģistrācija 8. permakultūras festivālam – atvērta!
8. permakultūras festivāls šogad norisināsies 7. un 14. augustā piecās dažādās Latvijas vietās. Šobrīd ir atvērta reģistrācija uz visām norises vietām, kā arī ir precizēta festivāla programma. Izvēlies sev tuvāko vietu un reģistrējies laicīgi, jo dalībnieku vietu skaits šoreiz ir ierobežots.
Papildus informācija http://www.permakultura.lv/festivals.html

2. Brīvais Mikofons – sēņu izmantošana pilsētvidē
23. – 25. jūlijā Ķīpsalā. “Open Myc ir projekts, kura mērķis ir veicināt izpratni par sēņu nozīmi un stiprināt sēņu entuziastu tīklu Latvijā un Igaunijā. Šis pasākums būs orientēts uz neformālu zināšanu un prasmju apmaiņu. Galvenā uzmanība tiks pievērsta sēņu izmantošanai pilsētvidē: vietējas cilmes sēņu audzēšanai mājās ar pašsavāktiem audzēšanas materiāliem, pasterizācijas eksperimentiem un praktiskām augsnes un ūdens bioattīrīšanas iespējām. Mēs meklējam runātājus un semināru vadītājus, kas klausītājus varētu iepazīstināt ar sekojošām tēmām: – pārtika un tās vākšana, – medicīniskās sēnes (piepes, tautas medicīna, pašreizējie zinātniskie pētījumi), – sēņu ekoloģiskā loma (meža veselība un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana), – vienkāršas audzēšanas metodes, – DIY (“dari pats”) vides attīrīšana un augsnes testēšana, – mikotehnoloģija, – citas ar sēnēm saistītas tēmas (krāsvielas, papīrs, tekstilizstrādājumi utt.).”
Papildus informācija un reģistrācija https://www.facebook.com/events/808345896762654

3. No pilsētas līdz pašpietiekamībai
Sestdien, 24. jūlijā plkst. 11.00 – 16.00 Lejas Varicēnos. “Koronas krīze un arvien pieaugošā klimata krīze padara pilsētas iedzīvotāju dzīvi gandrīz nepanesamu. Maskas, izplūdes gāzes, karsts asfalts nav tās lietas, pēc kurām mēs ilgojamies. Harmonija saskaņā ar Latvijas dabu, jūsu pašu salāti un kartupeļi vai arī bērniem tie var būt viņu pašu cepti fri kartupeļi. Vai tas ir iespējams!? Vai tiešām visi var dzīvot laukos!? Kā ir iespējama pārcelšanās no pilsētas dzīvi uz dzīvi “laukos”!? Mēs vēlētos pievērsties šiem un citiem jautājumiem un atbildēt uz tiem kopā.”
Papildus informācija http://www.permakultura.lv/pasakumi.html

<<< Raksti un pasākumi >>>

4. LDF projektā GrassLIFE klajā nākuši dabisko pļavu augu un dzīvnieku noteicēji
“Latvijas Dabas fonda projektā GrassLIFE, kas veltīts dabisko pļavu atjaunošanai un saglabāšanai, klajā nākuši divi ilustratīvi noteicēji – “Kas dzīvo dabiskā pļavā?” un “Kas aug dabiskā pļavā?”. Tajos parādītas vairāk nekā 200 dabisko pļavu augu sugas un ap 180 dažādu pļavas iemītnieku – tauriņu un citu kukaiņu, putnu, abinieku, rāpuļu un zīdītāju sugas. ”
Lasi vairāk https://ldf.lv/lv/article/ldf-projekta-grasslife-klaja-nakusi-dabisko-plavu-augu-un-dzivnieku-noteiceji

5. Pēc veiksmīgās ziedošanas kampaņas sākas Kaņepes Kultūras centra renovācija
“Kaņepes Kultūras centra solidaritātes kampaņas ietvaros, kas norisinājās no 28. aprīļa līdz 28. maijam, ēkas remontam tika saziedoti teju 95 000 eiro. Pateicoties finansiālajam atbalstam, 28. jūnijā tika uzsākts ēkas renovācijas pirmais posms – demontāža ēkas piebūvei, kas kopš Kaņepes Kultūras centra pirmssākumiem nav tikusi publiski izmantota. Plānots, ka remonts ilgs līdz 2021. gada 1. novembrim, bet otrā un trešā stāva iekšdarbu pabeigšana prasīs vēl mazliet ilgāku laiku, ziņo KKC.” Lasi vairāk https://satori.lv/article/pec-veiksmigas-ziedosanas-kampanas-sakas-kanepes-kulturas-centra-renovacija

6. ES lauksaimniecības reforma: vai tā veicinās videi draudzīgu saimniekošanu
“Krustpunktā diskusija par Eiropas Savienības kopējās lauksaimniecības reformu – vai tā veicinās videi un klimatam draudzīgu saimniekošanu? Raidījuma viesi: Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis un Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.”
Klausies https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/es-lauksaimniecibas-reforma-vai-ta-veicinas-videi-draudzigu-saim.a146399/

7. Kopienas dārza “Audz” lekciju cikls. 3.lekcija
Lekcija “Kur ņemt sēklas un stādus? Vietējās vēsturiskās kultūraugu šķirnes, augi ieceļotāji – ievestie un invazīvie”
Skaties https://www.youtube.com/watch?v=ueTYDIhInHI

8. Nemainot attieksmi un ieradumus, mēs drīz noslīksim savos atkritumos
“Šobrīd katrs Latvijas iedzīvotājs ik gadu “saražo” 439 kilogramus atkritumu. Labklājībai augot, atkritumu apjoms arvien pieaug – pēdējo piecu gadu laikā Latvijā tas pieaudzis par 21%. “Nemainot attieksmi un ieradumus, mēs drīz noslīksim savos atkritumos. Ir svarīgi apzināties, ka nav tāda maģiska melnā cauruma, kur tie pazūd pēc tam, kad tos aizved atkritumu mašīnas. Atkritumi paliek ar mums ļoti ilgi, īpaši tāpēc, ka Latvijā ļoti klibo arī pārstrāde,” sarunā ar TVNET skaidro Zero Waste Latvija lektore un valdes locekle Maija Krastiņa.”
Lasi vairāk https://www.tvnet.lv/7291901/nemainot-attieksmi-un-ieradumus-mes-driz-nosliksim-savos-atkritumos

9. Ekomamma: Kamēr bērni mazi, 100% “zero waste” panākt grūti
“Lilijai Apinei (33) Jāņos piedzima otrā meitiņa Freija, un lai nu kurš, bet viņa gan zina, kas ar civilizāciju un planētu varētu notikt tad, ja nepiebremzēsim savu patēriņa un piesārņošanas jaudu. Lilija ir vides zinātņu maģistre, strādājusi vides NVO “Homo ecos” un “Zaļā brīvība” klimata politikas un aprites ekonomikas projektos.” Lasi vairāk https://www.tvnet.lv/7293943/ekomamma-kamer-berni-mazi-100-zero-waste-panakt-gruti

10. Lai arī tikai fiziska telpa, Kaņepes Kultūras centrs ir arī ideoloģiska un ideju telpa
“Kaņepes Kultūras centra solidaritātes kampaņas ietvaros, kas norisinājās no 28. aprīļa līdz 28. maijam, ēkas remontam tika saziedoti teju 95 000 eiro. Pateicoties finansiālajam atbalstam, tika sākts ēkas renovācijas pirmais posms – ēkas piebūves demontāža, kas kopš Kaņepes Kultūras centra pirmsākumiem nav tikusi publiski izmantota. Par rekonstrukciju, kultūras centru atbalsta sistēmas problemātiku un māju, caur kuru izprast un iedziļināties sabiedriskos procesos un realizēt trakas un nozīmīgas idejas, stāsta Kaņepes Kultūras centra vadītājs Dāvis Kaņepe.”
Lasi vairāk https://klik.tvnet.lv/7288693/lai-ari-tikai-fiziska-telpa-kanepes-kulturas-centrs-ir-ari-ideologiska-un-ideju-telpa

11. Atbrīvos Āgenskalna tirgu no “takšiem”. Saruna ar arhitektu, pilsētplānotāju Oto Ozolu
Līdzīgi kā savulaik Operas nams un Nacionālais teātris arī Āgenskalna tirgus visai drīz tiks atbrīvots no autostāvvietas jūga. Šis ir viens no Āgenskalna apkaimes biedrības projektiem, kas atbalstīts ar pašvaldības finansējumu. Par sabiedrībā pieaugošo enerģiju pašiem veidot zaļāku un dzīvošanai tīkamāku vidi – sarunā ar arhitektu, pilsētplānotāju un vides aktīvistu Oto Ozolu.”
Lasi vairāk https://www.la.lv/atbrivos-agenskalna-tirgu-no-taksiem

12. Right to repair movement gains power in US and Europe
“There is growing pressure on manufacturers around the world to allow consumers the right to repair their own devices. The UK has introduced right-to-repair rules that legally require manufacturers to make spare parts available to people buying electrical appliances. The European Commission has announced plans for right-to-repair rules for smartphones, tablets and laptops. And later this week, US President Joe Biden is expected to sign an executive order asking the Federal Trade Commission (FTC) to draw up rules on the repair of farming equipment.”
Lasi vairāk https://www.bbc.com/news/technology-57744091

13. Apple founder Steve Wozniak backs right-to-repair movement
“Apple co-founder Steve Wozniak has issued a passionate endorsement of the right-to-repair movement, despite the company’s opposition. The movement wants laws passed to guarantee users access to information and parts to repair their own devices. “We wouldn’t have had an Apple had I not grown up in a very open technology world,” Mr Wozniak, its co-founder with Steve Jobs in the 1970s, said. “It’s time to recognise the right to repair more fully.””
Lasi vairāk https://www.bbc.com/news/technology-57763037

Abonē Zaļo pārmaiņu ziņas, lai ik nedēļu saņemtu svaigākos zaļā dzīvesveida jaunumus savā e-pastā
ZPZ abonementi vienu reizi nedēļā savā e-pastā saņem aktuālākos jaunumus par zaļā dzīvesveida aktualitātēm Latvijā un pasaulē šādās kategorijās: permakultūra / ilgtspējīga saimniekošana, dzimtas mājvietu kustība, ekokopienu un ekociematu iniciatīvas, visa veida zaļā dzīvesveida pasākumi, raksti, intervijas un publikācijas par zaļo dzīvesveidu. Abonē ZPZ šeit: https://bit.ly/zpz_pieraksts

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.