Trending News

Reliģija pret injekciju

Kaut kur pasaulē, ja cilvēki cīnās pret kovid tirāniju, nelielas uzvaras mēdz notikt. Vairākas slimīcas ASV ir atcēlušas iepriekš noliegtos vairākus simtus reliģiskās pārliecības izņēmumus, kas neļauj cilvēkiem švakcinēties.

Tas notika pēc tam, kad cilvēki sāka rosīties un draudēja uzsākt tiesvedību. Losandželosas Pomona Valley Hospital ir viens no tiem, kas pirms mēneša bija atteicis saviem darbiniekiem 200 šādas prasības pēc izņēmuma, kuras iesniedza slimnīcas darbinieki, atsakoties injicēties. Sākotnēji atbilde bija noraidoša – visi šie 200 darbinieki 31.augustā saņēma atteikuma vēstuli, ka tas neesot pamats atteikties no injekcijas. Viņem tika dotas vēl trīs dienas, lai sagādātu kādus citus pierādījumus tam, ka vini nedrīkst potēties. Un tad šie darbinieki noalgoja advokātu.

Un viņš savā vēstulē slimnīcas vadībai norādīja, ka obligātās potniecības prasība līdz 3o. septembrim nošpricēties veselības iestādēs ir pretrunā ar Kalifornijas darba likumu noteikumiem, kas prasa nodrošināt atbilstošus apstākļus ar darbiniekam ar invaliditāti un tur ir ietverts arī reliģijas princips, pret kuru nedrīkst cilvēku diskriminēt, ja viņam reliģija neļauj špricēties. 5 dienas vēlāk vadība atbildēja, ka izlēmusi tomēr šos izņēmumus pieļaut. Izrādās, ka cītīgi praktizēta reliģija var būt kā izņēmums, lai atteiktos no potes – tāds precedents ir radies Kalifornijā un to šie darbinieki ir panākuši. Turklāt cilvēkam nav vajadzīgs, lai to apstiprina kāds priesteris, cik reizes viņš, piemēram, apmeklē dievkalpojumus – tā saka advokāts.

Bet arī mums Satversmē taču ir ietverts reliģiskās diskriminācijas aizlieguma princips, tad kas traucē to izmantot un iesniegt attiecīgās prasības tiesās? Kristīgajā reliģijā taču ir rakstīts par to pašu zvēra zīmi, ko nedrīkst pieņemt – kaut arī baznīca skaitās atdalīta no valsts, bet tikpat atdalītai būtu jābūt arī medicīnai, taču šobrīd potes uzspiež tieši politiķi.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Te būtu ko darīt labiem juristiem, ja vien tādi atrastos un pamēģinātu darboties šādā virzienā. Otrs līdzīgs gadījums bija Ņujorkā, kur tiesa piesprieda kādai citai slimnīcai atjaunot iepriekš noliegtos šos pašus izņēmumus no šprices. Tos tur atcēla pēc tam, kad visa štatā pirms 3 nedēļām tika ieviesta obligātā špricēšanās. Taču arī tur kāds advokāts iesniedza prasību 17 mediķu vārdā, kas pamatojās tieši uz to pašu, ka injekcija ir morāli nepieņemama šiem cilvēkiem, jo tur ir izmantotas abortēto bērnu cilmes šūnas.

Šie cilvēki nav nekādi ‘antivakseri’ – kā viltus ziņas par tiem raksta – saka advokāts Christopher Ferrara – lietas virzītājs. Viņi atbalsta informētu un brīvu izvēli, bet viņi pretojas tam, ka valsts var piespiest viņiem šādu substanci, ko tiem aizliedz reliģija – te ir Amerika, nevis sarkanā Ķīna.

Un kas tad ir Latvija?

Aivis Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment