Trending News

Reseta atskaņas Latvijā – kas kurina naidu pret lauksaimniekiem?

Pēdējās nedēļas laikā mūsu valstī aktivizējies vēl kāds process. Vai esat to ievērojuši, vai neesat, bet runa ir par 20.05.21 EHR radio ēterā ar Latvijas vides attīstības fonda atbalstu izskanējušo reklāmu, kurā izskanēja diezgan pamatīgs apvainojums lauksaimniekiem, nosaucot viņus par bišu masu slepkavām.

21. maijā Zemnieku saeima kopā mežsaimniekiem un citām organizācijām VARAM ministram Artūram Tomam Plešam, Latvijas Vides aizsardzības fondam (LVAF), SIA “EHR Mediju Grupa’’ vadītājiem nosūtīja oficiālu vēstuli, kurā līdz 28. maijam pieprasa publisku atvainošanos, atcelt no amatiem LVAF vadību, pārskatīt un veikt izmaiņas LVAF padomes sastāvā, pretējā gadījumā lauksaimnieki un mežsaimnieki organizēs masu protestus..

Lai lauksaimniekus diskreditētu vēl vairāk, un novērstu uzmanību no lauksaimnieku prasības, publiski tiek masveidā tiražētas ziņas par suni, kuram pēc pastaigas pa iespējams miglotu rapša lauku, ir atteikušās nieres, un suns iespējams būs jāiemidzina. Tomēr sniegt informāciju par vetārsta konstatēto, analīžu rezultātiem, vietu kur suns pastaigājies, vai ļaut suni izmeklēt īpašnieks atsakās.

Tas šobrīd notiek publiskā vidē. Tagad rodas jautājums, kas te īsti notiek un kāpēc tāds konflikts? No vienas puses, nevar noliegt, ka lielo saimnieku pesticīdu lietošana nav patīkama un dabai pozitīva nodarbošanās un arī bites ar tiem saskarsmē iet bojā. Nu tāda problēma pastāv un ne pirmo gadu, bet kāpēc tad pēkšņi tik intensīvi mēģinājumi noskaņot sabiedrību pret lauksaimniekiem un tik agresīva retorika, apvainojot viņus visus par masu slepkavām? To taču visu varētu regulēt pavisam mierīgā ceļā un vispār – ko tad šis ministrs, kas nekad nav rokās lāpstu turējis, vispār zina par lauksaimniecību un mēsliem, ko tur lieto?

Nu tagad patīsim mazliet atpakaļ to filmu un atcerēsimies, ka tieši šis pats ‘paristu’ attīstības ministrs definējis kā savas darbības mērķi vēl 2020. gada decembra savas partijas publikācijā? Latvijai jākļūst par klimatneitrālu, patiesi zaļu un digitālu valsti. Lūk, te taču viss ir pateikts. Kā tad Latvija var kļūt par tādu valsti, kādu to redz šis Reseta ideologs?

Tikai tā, kā to šobrīd dara visā pasaulē, kur strādā Reseta administrācija. Likvidējot ierasto agrikultūru, karojot ar klimatu un diskreditējot tradicionālo lauksaimniecību. Tā vai citādi, bet sabiedrība ir jāpieradina pie miltu tārpiem, siseņiem un vēja parkiem. Tāpēc arī mūsu valstī sākas šādi uzbrukumi nozarei un naida kurināšana – tā pati zaļā afēra, kuras realizācijai Latvija pievienojās jau pašā plāndēmijas sākumā.

Ja ar to vēl nepietiek, lai saskatītu lietas būtību, tad vienlaicīgi ar vietējā radio uzsākto karu pret lauksaimniekiem Reuters publicēja pasaules galvenās klimata ekspertes Tunbergas kārtējo vēsti. Tagad viņa ir apņēmusies mainīt to, kā pasaule ražo un lieto ēdienu, lai cīnītos ar trīs ‘draudiem’ – Co2 izmešiem, epidēmijām un dzīvnieku ciešanām. Suns no rapša lauka tagad saprotams?

Tunberga paziņo, ka mūsu attiecības ar dabu esot salauztas un tā kā epidēmijas rodas no dzīvniekiem, tad ir jāpārveido pārtikas ražošana. Jo tieši lauksaimnieki ar savām līdzšinējām metodēm ir vainīgi pie tā, ka slimības pārlec uz cilvēkiem, savukārt pāreja uz augu diētu samazinās Co2 par 8 miljardiem tonnu gadā. Tiek palaists vēl viens sabiedrības šķelšanas un naidošanas process, lauksaimniecības un īpaši dzīvnieku audzētāju demonizācija. Zaļā afēra tādā ziņā ir ļoti viltīgi noslīpēta.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

No vienas puses ir zināma taisnība, ka daudz kur dzīvniekus audzē briesmīgos apstākļos, taču ne jau visur, pie mums ir daudz ļoti jauku vietējo ražotāju. Bet dzīvnieku ciešanas tagad tiks paceltas histēriskā līmenī, lai panāktu visu zemnieku un vietējo ražotāju likvidāciju. Kamēr tie pastāv, tikmēr jau nevar visu resetot un pārdot zemi Bilam Geitsam. Un cilvēki maz ko saprot no tā, ar ko tad paredzēts aizvietot tos lopiņus. Un tādu procesu mēs nevaram atbalstīt, jo tas ir Latvijas un visas tautas gals.

Pasaulei gatavo pavisam jaunu industriju – laboratorijās audzēto Frankengaļu, mutantzivis, sintezētos piena produktus un printētos ģenētiski modificētos sojas steikus. Viss tas, ko dara vietējā Reseta administrācija, ir burtiski sinhrona lielās afēras kopija mūsu zemē. Ja ļausim viņiem vaļu, tad pēc 10 gadiem šeit būs tukša vieta – Resets nodzēš visu.

A. Vasiļevskis

Kā Tu vērtē situāciju ar lauksaimniekiem?
Share With:
Rate This Article
Comments
  • Interesanti. Man ir sanācis būt otrajā pusē. Un es zinu, kā 4% Latvijas zemnieku saindē 10 % Latvijas zemi un paziņo, ka viņu naudasmaks ir Latvijas īsteniem patriotiem jāaizstāv… Šo rakstu rakstot autors nav iepazinies ar situāciju. Ja reiz jums nepatīk indīgas substances injicēt, kāpēc vēlaties tās elpot un ēst? Lielo industriālo rapša un kviešu audzētāju devums Latvijai ir tikai piesārņojums ar pesticīdiem un slimi darbinieki un lauku iedzīvotāji. Viņi paņem subsīdijās visu Latvijas lauku attīstībai paredzēto naudu, viņi piebāž savas kabatas ar lielu naudu, un 80 % no ražas eksportē. Kā jau teicu – viņi neražo pārtiku. Viņi ražo piesārņojumu. Un ja sekojāt līdzi diskusijai cītīgāk, tad redzējāt, ka bioloģiskie zemnieki , Latvijas zemnieku federācija, bitenieki atbalstīja vides, nevis lielzemnieku pozīciju….

    septembris 18, 2021

Leave A Comment