Trending News

Reseta menedžeru tikšanās Vatikānā – uz ko netika ielūgts Levits?

Kā zināms, nesen nācijas tēvs Levits apmeklēja Svēto Krēslu un tikās ar pāvestu – jezuītu Francisku. Kādas instrukcijas viņš tur saņēma, tas, protams, izpausts netiks, lai gan to var iedomāties visai viegli, zinot to, kas ir Vatikāns, jezuītu ordenis un tā loma pasaules procesos.

Daudz nopietnāka tikšanās Vatikānā bija vakar. Šoreiz tur ieradās pavisam cita kalibra menedžeri –Baidena administrācijas pārstāvji, ekonomistu, Pasaules Bankas šefi, Rokfellera fonda un Starptautiskā Valūtas fonda klerki.

Ieradās arī Baidena galvenais klimata karotājs Džons Kerijs, bet ASV valsts kases sekretāre Janeta Jelena piedalījās tiešsaistē.

Tā bija pietiekoši augsta līmeņa sanāksme, kas bija slēgta presei un to nerādīja pat Vatikāna mediju kanāli. Bet tā ir visu galveno Reseta menedžeru sanākšana un Vatikāns tajā visa spēlē ļoti nozīmīgu lomu, par spīti tam, ka tas izraisījis milzīgu sašutumu no īsteni ticīgajiem katoļiem. Konferences nosaukums ir tieši tāds “Dreaming of a Better Restart” jeb “sapņojot par labāku resetu” un tajā galvenās apspriežamās tēmas ir klimata afēra un kapitāla pārbīde.

Tajā piedalījās arī dažādu valstu finanšu ministri, bet tam bija cita, vispārējā diskusiju sadaļa – acīmredzot tas tāpēc, ka tiem vienkārši tika paziņoti lēmumi, kas jāievieš šajās valstīs.

Ceturtdien pāvests uzņēma Vatikānā Argentīnas finanšu ministru Martīnu Guzmanu kā vienu no abortu atbalstītāja Argentīnas prezidenta Alberto Fernandesa pietuvinātām personām.

Viņš bija viens no vakardienas samita delegātiem un viņu pāvests vērtē ļoti augstu, abi ir ideoloģiski vienoti. Klātienē piedalījās arī Guzmana mentors – ekonomists Džozefs Stiglics – bijušā ASV prezidenta Bila Klintona padomnieks ekonomiskajos jautājumos, kurš arī 2020.gada vēlēšanās intensīvi aģitēja par demokrātiem.

Tāpat ieradās vēl viens ekonomists un abortu atbalstītājs Džefrijs Zakss – viņa ideoloģija ir tajā, ka aborti ir lētāks ‘izmaksu variants’ kā nevēlamu bērnu radīšana.

Vārgu sakot, visas pasaules aktīvākie kreisie liberāļi un ‘ģimeņu plānotāji’  – Reseta administrācija  bija savākusies pie pāvesta aiz slēgtām durvīm un galvenais viesis acīmredzami tur bija Rokfellera fonda šefs Radžs Šahs. Šis fonds tāpat ir slavens ar abortu un LGBT programmu veicināšanu, bet vēsturiski tas ir atbalstījis gan britu un vēlāk nacistu pseidozinātni – eigēniku, gan finansējis seksuālās un izlaidības ‘revolūcijas’ ASV un visā pasaulē. Šobrīd Rokfellera fonds ir norūpējies par to, lai padarītu abortus likumīgus Brazīlijā un citās jaunattīstības valstīs, lai efektīvi atbrīvotos no nabadzīgajiem un veiktu demogrāfisko kontroli.

Vienlaicīgi viņiem rūp arī klimats – konferences brošūrā tika publicēts vācu ekonomista un pontifikāta zinātņu akadēmijas prezidenta Joahima fon Brauna lekcijas “Klimata pārmaiņas un ilgtspējīga un taisnīga enerģijas un pārtikas sistēmu pārveidošana” kopsavilkums.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Uzsverot “stingrākas klimata rīcības steidzamību”, fon Brauns brīdināja par “klimata pārmaiņu ietekmi un uzsvēra nepieciešamību ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija.”

PASS agrikultūras organizācijas prezidents itāliešu ekonomists Stefano Zamagni brīdināja delegātus par “vēsturē lielāko vienlaicīgu parādu pārstrukturēšanas vilni” nākamo trīs gadu laikā.

“Kad valstis cenšas samazināt parādu, to maksājumi būtu jāaptur bez procentiem. Turklāt, lai šis process var palīdzēt 77 nabadzīgākajām valstīm, to var attiecināt arī uz jaunattīstības valstīm ar vidējiem ienākumiem,” sacīja Zamagni.

Skaidrs ir tas, ka plāni viņiem ir lieli, bet nācijas tēvs nav tik liela figūra, lai aicinātu viņu piedalīties šāda līmeņa sanāksmē – tomēr Latvijas kangaru kurss visā šajā šaubas vairs nerada. Un ja tā padomā, ar ko vispār nodarbojas Vatikāns – kāds tam vispār jebkad ir bijis sakars ar reliģiju vai kalpošanu Dievam? Protams, tas atkarīgs no tā, kas tas ir par dievu, jo nu jau tas ir tik acīmredzami, ka komentārus neprasa.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment