Trending News

Rīgas domes vēlēšanu rezultāti

Šodien 29. augustā pl. 22-00 noslēdzas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Šeit skatāmi vēlēšanu rezultāti. Rezultāti pagaidām nav galīgi un tie tiks atjaunināti atbilstoši jaunākajai informācijai no Centrālās vēlēšanu komisijas. Pēdējo reizi dati atjaunoti 30. augustā 9:02.

SarakstsDerīgās zīmes*ProcentiVietas
Politiskā partija “Alternative”51443,03%
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Reģionu Apvienība163419,63%
Partija “Gods kalpot Rīgai”130897,71%
Politiskā partija “KPV LV”19021,12%
Jaunā Saskaņa28731,69%
Attīstībai/Par!, “PROGRESĪVIE”4441426,17%
Jaunā VIENOTĪBA2589915,26%
Zaļo un Zemnieku savienība69024,07%
“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija2865916,89%
“Latvijas Krievu savienība”110616,52%
Jaunā konservatīvā partija108486,39%
Partija “Vienoti Latvijai”5790,34%
Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS3910,23%
Rīcības partija2990,18%
“Centra Partija”2610,15%

Vēlēšanās piedalījās tikai nepilni 40% vēlētāji, kas ir pēdējā desmitgadē zemākā aktivitāte. Vēlēšanu rezultāti apliecina, ka esošā Saeimas koalīcija ir ieguvusi 100% atbalstu un bez Saskaņas varēs turpināt darbu ne tikai Saeimā, bet arī Rīgas domē.

Tai pat laikā pēdējā pieejamajā koalīcijas partiju veidotās valdības darba vērtējumā tā saņēmusi mīnus -36 punktus, kas ir izteikti negatīvs vērtējums. Tas nozīmē, ka kopumā sabiedrība neatbalsta tieši visu šo partiju darbu, kas vakar tika atkārtoti ievēlētas Rīgas domē. Tādēļ ir pamats jautājumam, vai šie pretrunīgie vērtējumi neliecina par vēlēšanu rezultātu viltojumu?

Vai 2020. gada Rīgas domes vēlēšanās balsis saskaitītas godīgi?

Aldis Gobzems vēlēšanu rezultātus komentēja šādi –


Progresīvie ar 11:7 uzvar Jaunupu (vismaz pagaidām). Ko tas dod? Tas dod tikai to, ka Jaunups visus nevarēs dripelēt. Latvijas attīstībai tā nav līdz galam uzvara. Un man tas der. Un, progresīvie, no Jums mazliet pienākas.

2. Burova un Gods kalpot pulkstenim rezultāts ir hrestomatiska mācība. Burovs atdeva varu un pieļāva ārkārtas vēlēšanas. Nodevējus (šajā gadījumā krievu elektorātā vai vecajā domes koalīcijā) neviens neciena. Sēdēs opozīcijā visticamāk un Gods kalpot pulkstenim beigsies ar laiku kā suga. Burova politbiznesmeņa karjera, manuprāt ir galā.

3. Būtiski ir vērtēt JKP vājo rezultātu. Tehnoloģija saka, ka JKP ir jāpamet valdība. Ja viņi to nedarīs, tad nākamajā Saeimā neiekļūs. Visticamāk, JKP valdībā tiks samainīts ar ZZS. Savukārt, domes koalīcijā viņiem nav nekādas lomas, tikai piedēklis.

4. KPV LV ir beidzies uz visiem laikiem.

5. Saskaņa neatkopsies, tai nostiprināsies konkurenti krieviski runājošā elektorātā. Problēma līdzīga ar Burovu. Paši necīnījās par varu. To atdeva.

6. ZZS bija totāli ar naftalīnu apvīta kampaņa, to teicu arī Valainim pats. Rezultāts likumsakarīgs, jo viņiem Rīgā nav elektorāta un ar naftalīnu neko izmainīt nevar. Paši vainīgi, tā teikt. Bet šobrīd ir iespēja būt valdībā, ja JKP sapratīs, ka viņu esība valdībā viņus padara par margināliem neko.

7. Uz vēlēšanām neaizgāja 60 procenti. Tas potenciāli ir viss mans elektorāts. Uz to arī tiks un tiek strādāts. Salīdzinoši. Par paristiem domes vēlēšanās nobalsoja laikam ap 41 tūkstotis. Par mani vienu pašu nobalsoja 48 tūkstoši. Līdz ar to domes vēlēšanās nav uzvarētāju, jo ir skaidrs, ka lielākā daļa tautas netic vairs nevienai varas partijai kā tādai. Tik daudz brīvā elektorāta nekad nav bijis. Vēsturisks moments, kas būtiski visu izmainīs nākamajās Saeimas vēlēšanās.

8. Naciķi vairs nevar izbraukt ar “latvisko”. Vairs nestrādā šis. Un tas labi. Viņiem vājš rezultāts.

9. Es domāju, ka mūsu sabiedrībai pagaidām daudz svarīgāk ir būt “modernai eiropeiskai valstij” nekā pašu labklājība. Trūkst izpratnes par labklājības priekšnoteikumiem domāšanā. Šīs vēlēšanas var būt vēl viens apliecinājums sajūtai, ka patiesībā liela latviski runājošā sabiedrības daļa ir iesaistīta zināmajā pārvaldes modelī. Rajevskis ir simbols/piemērs/redzamā daļa. Modelis – labāk lai zog mūsējie.

Tāpat – liberāļu elektorāts ir paliels un vienots, jo bailes ir fantastisks ierocis. Un tas ir piemeklējis mūsu sabiedrību un palīdzējis vienoties ap liberāļiem. Tāpēc ir jāsāk apvienot konservatīvo uzskatu cilvēki. Apvienot. Nekasīties. Dot nepārprotamu mājienu, ka esam gatavi sadarboties ar visiem, kuri galējā liberālismā redz nopietnus draudus mūsu sabiedrībai, kas jau tā izmirst.10. Nobeidzot. Jūs esat sašutuši par rezultātiem? Bet kādi tad būtu tie pareizie un labie? Rezultāti ir loģiski, paredzami, hrestomātiski un ļauj Jums mācīties. Es arī atbildēšu Jūsu vietā par to, kādi tad būtu labākie rezultāti – tie 60 procenti, kuri uz vēlēšanām neaizgāja, tie var izmainīt valsti.

Bet tad ir jāizkāpj no dīvāna, jābeidz ciest un žēloties, un jāiet ielās. 10.oktobrī ir starts tam. Es būšu ielās. Dīvānā valsti neizmaina,

– saka Aldis Gobzems.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment