Trending News

Rīt 8:00 pie Saeimas notiks zibakcija – NESAPRAŠANAS SIENA

Rīt plkst. 8-00 pie Saeimas notiks mākslas zibakcija, kuru inspirējusi Finanšu ministrijas iecerētā autoratlīdzību nodokļu reforma. Šis nav pikets un nav demonstrācija. Paldies Jums par atbalstu, ko Jūs apliecināt, parakstot radošo profesiju pārstāvju protesta vēstuli pret valdības ieceri likvidēt autoratlīdzības speciālo nodokļu režīmu, nostādot māksliniekus daudz sliktākā stāvoklī kā jebkuru uzņēmēju, liekot maksāt ienākuma nodokli no apgrozījuma un dažās radošajās nozarēs strādājošajiem trīsreiz palielinot autoru nodokļu slogu.

Mūsu argumenti, pausti vēstulē un tikšanās laikā ar Kultūras un Labklājības ministriju pārstāvjiem, netika ņemti vērā, mēs saskārāmies ar absolūtu problēmas neizpratni un nevēlēšanos saprast. Rodas sajūta, ka tev priekšā ir nesaprašanas siena. Mēs korekti un godīgi vēstulē brīdinājām par savu apņemšanos dialoga neiespējamības gadījumā atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai izrādīt savu sašutumu un neapmierinātību ar valdības iecerētajām likuma izmaiņām. Tas brīdis ir klāt!


Aicinām paust savu sašutumu un stingru stāju trešdien, 2020. gada 14. oktobrī pulksten 8.00 no rīta laukumā pie Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 miermīlīgā publiskā zibakcijā Nesaprašanas siena. Pulksten 8.30 notiks tradicionālā portfeļa ar nākamā gada budžetu nodošana no Finanšu ministra Jāņa Reira Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei. Tieši šajā portfelī atradīsies Ministru kabineta rīkojums 899 par iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas kārtību, kas ietver kultūru graujošos lēmumus. Mums ir svarīga preses klātbūtne, kas parasti plaši atspoguļo šo politisko rituālu.

Vai Latvijā mazajiem uzņēmumiem un mazo algu saņēmējiem ir uzkrauts paverdzinošs nodokļu slogs?


Zibakcijas ideja: katrs dalībnieks ierodas ar līdzi ņemtu vienu celtniecības ķieģeli, un mēs kopā saliekam no tiem sienu, kas norobežo mūs no Saeimas ēkas. Šī siena simbolizēs faktisko situāciju valstī, kad valdošā koalīcija ciniski ignorē ievērojamas pilsoņu grupas vitāli svarīgas intereses, norobežojas no tās un ar nepārdomātiem lēmumiem degradē Latvijas kultūru. Lai siena būtu gatava līdz portfeļa nodošanas brīdim, jāierodas 30 minūtes ātrāk, 14. oktobrī plkst. 8.00 no rīta. Pasākumam noslēdzoties, katrs dalībnieks paņem savu ķieģeli līdzi un atstāj laukumu.
Lūdzam zibakcijas laikā ievērot sociālo distancēšanos, būt korektiem, vienotiem un nepieļaut sabiedriskās kārtības traucēšanu.


Lai mūsu vēstījums būtu vizuāli pārliecinošs, ir nepieciešam prāvs dalībnieku skaits, pēc mūsu aprēķiniem, simts dalībnieku var izveidot sienu ar platību 1,3 m2. Lai objekts vizuāli iespaidīgi izskatītos, tam jābūt vismaz divas reizes lielākam. Tādēļ lūdzam Jūs dalīties ar šo informāciju un ierasties kopā ar kolēģiem, kas ir jomas pārstāvji, un citiem atbalstītājiem.


Tiem, kas nevar atrast zibakcijai nepieciešamo ķieģeli mājās, no pulkst.7.30 līdz 7.50 to var aizņemties no Gļeba Panteļejeva Latvijas Mākslas Akadēmijas pagalmā.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment