Roberts Kenedijs iesūdz tiesā – Facebook par vakcīnu cenzūru

Bērnu veselības aizsardzības dienests (CHD) šonedēļ iesniedza Kalifornijas ziemeļu rajona, ASV apgabaltiesā, prasību pret Facebook, Inc., Marku Zakerbergu un trim faktu pārbaudes grupām. Tiesas prāvā tiek apgalvots, ka Facebook rīkojās kopīgi vai vienojoties ar federālās valdības aģentūrām vai dalībniekiem, kuri liedz Bērnu veselības aizsardzības pārrunas, pārkāpjot pirmo ASV konstitūcijas pielikumu, kas garantē runas brīvību.

Arguments šajā gadījumā ir tas, ka Facebook izmanto nekorektu faktu pārbaudes reglamentu un Facebook ir atņēmuši līdzekļu piesaistes funkciju Bērnu veselības aizsardzības Facebook lapai.

Facebook atzīst, ka koordinē savu cenzūras kampaņu ar CDC (ASV slimību profilakses centru) un PVO (Pasaules veselības organizāciju). Iepriekšējās tiesas prāvas ir apstiprinājušas Facebook tiesības, cenzēt savas lapas. Tomēr CHD apgalvo, ka Facebook sadarbība ar valdību, lai dzēstu saturu, padara to par cenzūru, kas ir konstitūcijas pārkāpums. Valdības loma Facebook cenzūrā ir daudz lielāka, nekā tās ciešā sadarbība ar CDC un PVO. Justia Stāsta:

Tiesas prāvā tiek apgalvots, ka Slimību kontroles un profilakses centri sadarbojās ar Facebook, lai “apspiestu diskusijas par vakcīnu drošību, izmantojot 'brīdinājuma atzīmes' un citus paziņojumus, kas, šķietami novēršot dezinformāciju”. Kopš 2019. gada septembra Facebook ir piemērojis 'brīdinājuma atzīmi' Bērnu veselības aizsardzības grupai Facebook. Šajā brīdinājuma atzīmē ir teikts, ka “šajā lapā ir ziņas par vakcīnām” un šīs atzīmes novirza uz Slimību kontroles un profilakses centru vietnēm.

2019. gada 2. maijā Facebook deaktivizēja līdzekļu vākšanas funkciju grupas Facebook lapai, jo tas pārkāpjot Facebook līdzekļu vākšanas noteikumus. Turklāt Facebook bloķēja grupas iespēju iegādāties tiešsaistes reklāmas, kas reklamētu grupu.

Šeit varat noskatīties video kur CHD diskutē un uzsāk tiesas prāvu:

Advokāti Roberts F. Kenedijs, Jr, Roger Teich, un Mary Holland tiesā pārstāv bērnu veselības aizsardzības dienestu. Saskaņā ar CHD:

Tiesas prāva arī uzskaita Facebook tā saucamos “neatkarīgos faktu pārbaudītājus” - kas patiesībā nav ne neatkarīgi, ne balstīti uz faktiem - kuri CHD lapā cenzē saturu, kas burtiski tiek uzklāts virsū CHD sākotnējam saturam.

Lai vēl vairāk apklusinātu CHD viedokli pret valdības politiku un kritiku attiecībā uz farmācijas produktiem, Facebook noņēma CHD ziedojumu pogu un tās vietā izmanto dažādas maldinošas tehnoloģijas (t.i., Ēnu Banošana), lai samazinātu CHD satura sasniedzamību un redzamību. Īsāk sakot, Facebook un valdība vienojās, lai cenzētu CHD un tā sekotājus.

Šāda taktika būtībā ir pretrunā ar konstitūcijai, kas amerikāņu sabiedrībai garantē runas brīvību. Tas aizliedz valdībai cenzēt privātu informāciju, it īpaši runu, kas kritizē valdības politiku vai ierēdņus.

Pašreizējā COVID plandēmija, daudz kritiskāku padara nepieciešamību pēc atklātām un sīvām sabiedriskām debatēm par veselības jautājumiem.

CHD apgalvo, ka konstitūcijas pirmais un piektais grozījums, Lanhamas likums un RICO aizsargā CHD pret krāpšanos tiešsaistē, viltus nepatiku un apzinātu nepatiesas informācijas izplatīšanu, un lūdz Tiesu pasludināt Facebook rīcību par antikonstitucionālu un krāpniecisku, kā arī piešķirt atlīdzinājumu nodarītajiem zaudējumiem un piešķirt atvieglojumus.

Sūdzībā pieprasīti USD 5 miljoni vai vairāk, soda kompensācijā pret Facebook, kā arī izpildraksts un deklarējošs spriedums, kur Facebook tiek uzlikts pienākums noņemt brīdinājuma atzīmes.

Vai faktčekers būtu jāsoda kā noziedznieks par ārsta viedokļa cenzēšanu?

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment