Trending News

Ryanair aizturēšana Minskā – kas ir Romans Protasevičs?

Pēdējās diennakts karstākais starptautiskais notikums, kas sacēlis traci gan Eiropā, gan Latvijas medijos, ir Ryanair pasažieru lidmašīnas nosēdināšana Minskā un Nexta kanāla organizatora Romana Protaseviča aizturēšana. Kas tas tāds?

Reisā Atēnas – Lietuva tika paziņots, lidmašīnā varētu būt spridzeklis un tā tika nosēdināta Minskas lidostā, bet dokumentu pārbaudes laikā ‘netīšām atklājās’, ka uz borta atrodas arī minētais varonis. Tieši tāpat, kā tas bija ar ārvalstu ietekmes aģentu Krievijā – blogeri Navaļniju, arī šeit tūlīt pat visi Rietumi krita histērijā un attiecīgajos medijos Lukašenko atkal ir ‘terorists’ un ‘diktators’, kas nolaupījis lidmašīnu. Tūlīt pat sarosījās arī Rietumu nozīmētā Baltkrievijas prezidente Tihanovska ar savu ierakstu par to, ka tā ir bijusi Baltkrievijas specdienestu operācija ‘opozīcijas aktīvista’ arestēšanai.

Jā, tā patiešām varētu būt asprātīga BLR operācija. Tikai minētais Protasevičs nav nekāds opozīcijas aktīvists – viņa nodbinātais NEXTA kanāls ir tiešā veidā atbildīgs par oranžās revolūcijas un maidana organizēšanu Baltkrievijā pagājušā gada vasarā/rudenī, kad vairākus mēnešus notika centieni sarīkot valstī apvērsumu. Tas tika vadīts no Polijas un visā tajā ir skaidri saprotamas to pašu Rietumu specdienestu darbības un koordinācija.

Un tas nav viss, ko šis tā saucamais aktīvists ir darījis – viņam bija aktīva loma arī Kijevas maidaunā 2014.gadā un viņš iepriekš ir strādājis labi zināmajā ASV propagandas kanālā Radio Svoboda. Romanam ir atklātas simpātijas pret neonacistiem un viņš ir piedalījies arī Kijevas režīma uzsāktajā karā pret Donbasa iedzīvotājiem Pahonia neonacistu brigādē, kas karoja kopā ar Azov bataljonu. No viņa paša publicētajiem materiāliem pēdējo gadu laikā var labi redzēt, ka šis aktīvists ir piedalījies dažādos neonacistu pasākumos, ir saistīts ar attiecīgajām organizācijām Polijā, Ukrainā un Baltkrievijā. Bet galvenais viņa uzdevums acīmredzot tika iedots ASV valsts Departamentā – tieši tur viņš ieradās 2018.gadā un kā pats atzina savā publikācijā un foto, tad nekad savā dzīvē nav piedzīvojis kaut ko tik interesantu un aizraujošu. Tai pašā gadā viņš uzsāka darbu Baltkrievijas Euroradio, ko sponsorē nekas cits, kā USAID – ASV starptautiskās attīstības aģentūra.

Un tā divus gadus vēlāk viņš ir Baltkrievijas apvērsuma mēģinājuma epicentrā. Sakritība, vai ne?

Nexta Telegram kanāls tika izmantots, lai precīzi koordinētu akcijas, virzītu protestantus, dalītos ar detalizētu informāciju par notiekošo – tas nebūtu iespējams bez ārvalstu specdienestu iesaistes un attiecīga ekipējuma. Par spīti apgalvojumiem, ka šis kanāls tikai ziņoja par protestiem, ir acīmredzami, ka tas tos tiešā veidā organizēja un to nebija iespējams atslēgt.

Tas ir īss ieskats tajā, kas tad īsti ir šis ‘opozicionārs’ par kuru tagad tā satraukušies Rietumu politiķi un mediji. Turklāt visu to viņš iespējis, būdams tikai 26 gadus vecs. Interesants subjekts, lai neteiktu vairāk – Rietumi atkal spēlē ierasto spēli, dēvējot šo notiesāto ekstrēmistu par žurnālistu, brīvības cīnītāju un visi viņu saucieni sodīt Lukašenko un Baltkrieviju ir tieši tas pats, kas nupat jau bija ar Navaļniju. Tādu cilvēku izmisīgi cenšas glābt vietējais skapja ministrs un visi pārējie ASV pakalpīgie diplomāti. Viņiem tas ir sāpīgs zaudējums.

Tas, kas notika, ir skaidrs signāls visiem šiem Rietumu ietekmes aģentiem, ka spēlītes ir beigušās, Krievija un Baltkrievija tagad rīkojas pavisam citādi un nekāda aizmugure viņiem vairs nav – tie ir izmaiņas sīknauda, kurus pielieto, kad vajag destabilizēt situāciju un kuru liktenis ir attiecīgs. Tā saucamā ‘opozīcija’ šajās valstīs ir nekas cits, kā Rietumu specdienestu bīdītas marionetes, kuru nolūks ir izraisīt valsts apvērsumus gan Krievijā, gan Baltkrievijā un to viņi nesekmīgi centās izdarīt visu pagājušo gaduun vēl nupat nesen, taču tagad izrādās, ka galvenie kūdītāji paši ir sapakoti un nelīdz nekāda Rietumu vaimanāšana.

Kas ir vēl amizantāk – šis pats Protasevičs bija tik ļoti pārliecināts par savu nesodāmību, ka vēl februārī nekautrējās atklāti paņirgāties par Baltkrievijas prasību Polijai viņu izdot. Viņš dzīvojot citā valstī un tāpēc Baltkrievija varot savus papīriņus iesniegt kaut kur tālāk un citur.

Ir taču teiciens – skaļāk smejas tas, kas smejas pēdējais. Tagad liberāļu jaunietim smiekli vairs nenāk un viņam draud līdz 15 gadiem un varbūt pat nāvessods, jo Baltkrievijā tāds joprojām ir.

Kas attiecas uz Baltkrievijas rīcības atspoguļojumu gan Latvijas, gan citos Rietumu propagandas medijos, ka tā esot lidmašīnas nolaupīšana un tāpēc visiem draudot briesmas, nevarot lidot pāri Baltkrievijai – tad atgādināsim par to, ka 2013. gadā Austrijā tieši tāpat tika nosēdināta lidmašīna ar visu Bolīvijas prezidentu. Tas tika darīts tāpēc, ka ASV bija aizdomas par to, ka tur varētu atrasties Snovdens.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tāpat arī 2016.gadā Ukrainā tika apturēts pašas Baltkrievijas Belavia reiss 840 , kuru draudot ar iznīcinātāju pielietošanu atgrieza atpakaļ uz Kijevu, lai noņemtu no borta Armenu Gasparjanu. Vai par šiem gadījumiem starptautiskā sabiedrība cēla kaut kādu trauksmi? Protams, ka ne, jo visu to, ko dara Rietumos vai pat Ukrainā, nedrīkst darīt Baltkrievijā vai Krievijā. Tāpēc tagad visu valstu ASV ielikteņi atkal lec ārā no biksēm, lai iesniegtu savus protestus un kārtējās sankcijas pret Baltkrieviju.

Taču laiki ir mainījušies un viņi vairs nevar justies droši, kurš tad būs nākošais-  šajā gadījumā Rietumos ir satraukums daudz vairāk par to, ka šis Protasevičs pārāk daudz zina, kas un kā organizēja apvērsumu Ukrainā, Baltkrievijā un plānoja uzsākt savas darbības arī Krievijā. Kad tā informācija nonāks attiecīgo dienestu rīcībā, tad varam gaidīt vēl interesantākus notikumus.

A. Vasiļevskis

Kas ir Romana Protaseviča aizturēšana?
Share With:
Rate This Article
Comments
 • Товарищ Василевскис – родина вас не забудет. Спасибо вам за поддержку!

  maijs 25, 2021
 • elo job

  maijs 26, 2021
 • You have outdone yourself this time. It is probably the best, most short step by step guide that I have ever seen. 123movies websites

  maijs 27, 2021
 • New web site is looking good. Thanks for the great effort. Visto per affari in India

  maijs 27, 2021
 • Hello I am so delighted I located your blog, I really located you by mistake, while I was watching on google for something else, Anyways I am here now and could just like to say thank for a tremendous post and a all round entertaining website. Please do keep up the great work. lifeguard USA

  jūnijs 2, 2021
 • i read a lot of stuff and i found that the way of writing to clearifing that exactly want to say was very good so i am impressed and ilike to come again in future.. solicitud de visa india

  jūnijs 3, 2021
 • I know this is one of the most meaningful information for me. And I’m animated reading your article. But should remark on some general things, the website style is perfect; the articles are great. Thanks for the ton of tangible and attainable help. 메이저사이트

  jūnijs 5, 2021
 • i read a lot of stuff and i found that the way of writing to clearifing that exactly want to say was very good so i am impressed and ilike to come again in future.. teardrop chair

  jūnijs 5, 2021
 • Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts.https://interstellarconsulting.dk/

  jūnijs 11, 2021

Leave A Comment