Trending News

Sabiedrība kā vadāms bars – tici zinātnei

Nesen iznācis kāds pavisam ‘oficiāls’ pētījums, kas tiešā veidā apliecina to, ka viss kovidšovs ir tīrākā manipulācija. Tajā pēc būtības ir pateikts tas, ka sabiedrība ir kā aitu bars un visu uztver pēc bara instinkta – ja reiz valdība ieviesa lokdaunus, tad lietas ir nopietnas.

Tādu secinājumu izdarījuši pētnieki, veicot vairākas aptaujas vēl 2020.gadā. Sekojoši, tieši tāpat darbojas apgrieztā versija – atlaižot aizliegumus vaļīgāk, cilvēkiem radīsies sajūta, ka vīruss nav nemaz tik bīstams un var tam pieiet bezrūpīgāk. Līdz ar to viņi izrāda bažas, ka tad tiks ignorētas atlikušās prasības vēl nēsāt maskas vai mazgāt rokas.

Pētījums tika publicēts pagājušās nedēļas trešdienā Royal Society Open žurnālā un tā galvenais secinājums ir tieši tas, ka britu publika vērtējusi kovid apdraudējumu tieši pēc valdības reakcijas. Nevis pēc veselā saprāta, loģikas, informācijas izpētīšanas un savu secinājumu izdarīšanas – bet gan pēc tā, ko darījusi valdība. Protams, liela daļa nav tik aprobežoti, tomēr acīmredzami, ka lielākā daļa tomēr ir gan.

Dr. Colin Foad, galvenais žurnāla autors no Kardifas universitātes atzīst, ka tas pat esot zināms pārsteigums. Krietna ļaužu daļa patiešām izvērtē situāciju pēc tā, ko dara valdošais režīms – ja tas ievieš tik stingrus aizliegumus, tātad apdraudējums patiešām ir nopietns. Vēl vairāk, aizliegumus ievērojošai un atbalstošai daļai licies, ka viņi to dara nevis savas personiskās drošības dēļ, bet visas valsts labā. Citiem vārdiem sakot, viņi nav pat jutuši kaut kādu personisku apdraudējumu, bet gan iedomājušies, ka ja valdība tā liek, tad tas glābj visu valsti.

Dr. Foads tālāk turpina, ka tieši tas būs iemesls, kāpēc pēc Brīvības dienas, ja tāda pienāks, šie paši ļaudis uzskatīs pretējo, ka vīruss vairs nav bīstams. Un viņš arī atzīst, ka nolūkā uzturēt sabiedrības atbalstu lokdauniem, valdība izmantojusi dažādas stratēģijas un viltības, tai skaitā nemitīgu atgādinājumu par to, ka viņu mīļie esot briesmās.

Līdz ar to tiek atklāta skaidra manipulācija, kā režīms uztur bailes un spēlējas ar prātiem, atņemot brīvību uz baiļu pamata, ka draud briesmas, kuru patiesībā nemaz nav.

Profesore Lorraine Whitmarsh saka, ka šie rezultāti parādīja to, kā valdības rīcība tiešā veidā ietekmē cilvēku uztveri par lietām.

Tas tieši tāpat attiecas uz visām citām lietām. Arī uz klimata pārmaiņām – publika daudz vairāk ticēs tam, ka tā ir nopietna problēma, ja valdība izvērtīs nopietnus pasākumus saistībā ar to.

Šis pētījums apstiprina to, ko daudzi no mums sen jau zina. Valdībām ir izdevies diezgan labi panākt cilvēku kontroli un pat viņu emocijas tiek ietekmētas. Tieši tāpēc jau visu kovidšovu faktiski diriģē nevis īsti ārsti, bet uzvedības psihologi.

Pašā UK viņiem taču ir vesela vienība, kas tieši tā arī saucās – Behavioural Insights Team un viņi ir publicējuši pietiekoši daudz dažādus dokumentus, kas faktiski ir psihotronais karš pret britiem un tas pats tiek izmantos visur citur, arī pie mums. Viņu dokumentos pavisam atklāti var lasīt par šīm nekaunīgajām manipulācijām jau kopš pagājušā gada marta.

Un pats sliktākais ir tas, ka palaižot šīs tehnoloģijas sabiedrībā, režīmam nekas īpaši vairs nav jādara – sabiedējot cilvēkus un sarīdot vienu pret otru, viņi mierīgi var sēdēt un berzēt rokas, jo paši cilvēki degradējas līdz tam, ka sāk viens otru izsekot, nodot un sūdzēties varas iestādēm par saviem līdzcilvēkiem, kuri nepilda valdības norādes. Oi, cik tas viss bija un ir aktuāli tepat Latvijā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Diemžēl ir gana daudz to, kuri joprojām nespēj saskatīt cauri šiem varas meliem un viltībām, lai saprastu to, ka īstas pandēmijas laikā nevar notikt nekas no tā, kas notiek tagad un divas dažādas realitātes miljonāriem un parastajiem ļaudīm, aparteīds un viss pārējais ir pilnīgi mākslīgi radīts.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment