Trending News

Sabrukums ASV turpinās – bez iztikas paliek vēl 7 miljoni

Ja Kongress un guļošais Džo kaut ko negrasās iesākt tuvākajā laikā, tad ļoti drīz 7 miljoni amerikāņu pilnībā zaudēs visus savus ienākumus  – bezdarba pabalstus, kurus līdz šim tiem nodrošināja režīma programma plāndēmijas apkarošanai.

Naudas vairs nebūs, bet afēra ne tuvu nav galā. Century Foundation veiktā analīze rāda, ka jau pēc dažām dienām apmēram 7.5 miljoni ASV iedzīvotājiem beidzas tā saucamā bezdarba apdrošināšana. Tas notiks 6.septembrī un neslēptā ironija šeit ir tajā, ka ASV šī ir Labour day jeb darba diena – kaut kas līdzīgs mūsu Darba svētkiem. Štatos līdz šim darbojās divas programmas – Pandemic Emergency Unemployment Compensation (PEUC) un Pandemic Unemployment Assistance (PUA).

Tas, ka šīs programmas beidzas tieši šajā dienā, ir ļauns joks, ko spēj izdarīt tikai bagāti politiķi – atzīmē Marks Pols, Floridas koledžas ekonomikas profesors.

Century Foundation apraksta šo pabalstu apgriešanu kā lielāko visā vēsturē. Iepriekšējās tādas reizes bija 1.3 miljoni bezdarba pabalstu izbeigšana 2013.gadā pirms tam 800tk 2003.gadā. Bet tagad tie vienlaicīgi būs 7.5 miljoni. Vēl vairāk, papildus šiem vēl 3 miljoni zaudēs līdzšinējo 300 dolāru iknedēļas pabalstu jeb plāndēmijas būsteri, ko nodrošināja vēl viena programma  – Federālā pandēmijas bezdarba kompensācija. Tas nozīmē, ka miljoni joprojām ir bez darba un arī darba tigus ir tālu no tā apjoma, kas bija 2019.gadā. Un šie 10 miljoni cilvēku, kas pilnībā vai daļēji zaudē visus vai lielāko daļu savu ienākumu ir tikai vēl viens solis ceļā uz pilnīgu haosu, kas strauji briest nupat vēl jaudīgākajā pasaules ekonomikā, kas tagad brūk pa visām vīlēm.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Kongress pa šo laiku jau ir vairākas reizes pagarinājis šo helikopteru naudas izmaksu, pēdējo reizi tas bija martā. Taču nav pazīmes, ka demokrātu valdošais režīms to grasās darīt vēl reizi, kaut arī plāndēmija turpinās pilnā sparā. Ja sagraut ekonomiku un izpostīt cilvēku dzīves bija tās nolūks, tad tas ir paveikts spīdoši.

To apstiprināja arī Dženna Psaki nesenā preses konferencē, kad viņai tika jautāts par šo federālo pabalstu pagarināšanu. Mums nav plānu mainīt šo nostāju – tāda atbilde ir šiem 10 miljoniem.

Kas tālāk – skatāmies filmu Trakais Maksis.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Gobzema vakcinējies,bet bļauj kā mūsējais.

  septembris 1, 2021
 • Ar ASV viss būs kārtībā.

  Krievija gan jūk pa vīlēm. Lavrovs atzina, ka RUS ekonomika ir ļoti bēdīgā stāvoklī…

  Tas nozīmē, ka arī drīz vietējiem kremļlaižām aptrūkties var naudiņa

  septembris 1, 2021
 • Sleepy Joe – Miegainais Džo

  septembris 3, 2021

Leave A Comment