Trending News

Saules gaismas bloķēšanas plāns – jau šovasar

Kā zināms, Bils Geits šodien ir eksperts un vadošais planētas glābējs pilnīgi visās sfērās, sākot ar datorprogrammām līdz globālai vakcinācijai, digitālajam ID, printētās pārtikas un siseņu fermu ieviešanai. Viņa investīciju portfelī atrodamas absolūti visas planetārās transformācijas un depopulācijas investīcijas, kādas vien cilvēks spēj un brīžiem pat nespēj iedomāties. Tai skaitā arī plāni bloķēt Saules gaismu.

Protams, svarīgākie planētas glābšanas darbi ir karš ar klimatu. Šajā sakarā tiek izstrādāti neskaitāmi projekti un viens no tiem ir kaisīt stratosfērā miljonus tonnu krīta pulvera, kas atvēsinās Zemi. Tā nav nekāda sazvērestības teorija – pirmais šīs sistēmas tests paredzēts jau šī gada jūnijā – Harvarda universitātes ‘eksperti’ plāno palaist gaisa balonu aptuveni 20 km augstumā virs Kiruna pilsētas Zviedrijā, no kurienes stratosfērā tiks izkaisīti 2 kg pulvera.

Šī 3 miljonus dolāru vērtā projekta mērķis ir pārbaudīt teoriju par to, ka šāds pulveris spēj atstarot daļu Saules starojuma, lai tas nenonāk līdz Zemei – tādā veidā planēta tiks atvēsināta. Šo projektu, saprotams, atbalsta Bils.

Tādu ideju pamatīgi kritizē visi tie eksperti, kas kaut ko saprot no klimata zinātnes, sakot, ka tas var izraisīt tādu klimata katastrofu, kādu šobrīd nevar pat iedomāties. Neskatoties uz to, pirmais tests ir paredzēt šovasar -600 kg zinātniskā ekipējuma un 2kg krīta putekļu gaida pacelšanos. Kiruna pilsētiņa atrodas galējos Zviedrijas ziemeļos, Lapzemē.

2kg pulvera veidos putekļu pārklājumu vairāku kilometru garumā – ar tādu daudzumu ir par maz, lai kaut kā ietekmētu Saules starus, bet šī pirmā izmēģinājuma nolūks ir tikai pārbaudīt, kā šo putekļu daļiņas reaģē ar atmosfēru. Tālāk tiks veiktas datorsimulācijas ar nolūku noskaidrot, kas varētu notikt, ja šo procesu realizē lielākos apjomos. Teorijā ir nepieciešamas tonnas šāda pulvera un simtiem kilometru putekļu mākoņu, lai tas veido mākslīgu ēnu, atstarojot daļu Saules staru, vienlaicīgi samazinot cauri nonākošo intensitāti, tādā veidā atvēsinot planētu no draudošās sasilšanas.

Daži no šiem klimata speciālistiem, kuri gan atbalsta klimata afēru un vajadzību kopumā kaut ko darīt, tomēr ir skeptiski noskaņoti pret šādu projektu – viens no tādiem ir Edinburgas universitātes profesors Stjuarts Haseldins, kurš uzskata, ka tas nepalīdz pret galveno klimata sasilšanas cēloni.

Tas atvēsinātu planētu, atstarojot Saules radiāciju, bet tikko Jūs sākat to darīt, tas ir kā lietot heroīnu – ir jāturpina to darīt, lai būtu efekts.

Tādā veidā bez piesārņojuma attīrīšanas vajadzētu nemitīgi kaisīt aizvien vairāk un vairāk putekļu stratosfērā, kas novedīs pie tā, ka debesis dienas laikā izskatīsies baltas un tikko to pārtrauc, tad temperatūra atkal sāk kāpt.

Sers Deivids Kings no Kembridžas universitātes ir saprātīgāks un sauc pēc moratorija tāda veida eksperimentiem. Viņaprāt, tas izraisīs katastrofu visās esošajās laika apstākļus veidojošās sistēmās, ko neviens pat nevar paredzēt.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Šī nav vienīgā šķietami neprātīgā ideja, kā karot ar klimatu. Līdzās šai idejai tā pati Harvardas universitāte piedāvā arī palaist okeānos mikro-burbuļus, eksistē arī doma par gigantisku spoguļu izvietošanu atmosfērā un daudzas citas idejas. Cik daudz tā ir nebeidzama naudas pumpēšanas mašīna, cik tas ir šīs pašas globālās elites organizēts planetāras pārveidošanas process, to varat spriest paši. Īpaši pēc tam, kad iepazīsieties ar nākamo stadiju šajā projektā, ko jau reklamē Davosas forums – tā ir mākslīgā Saule.

Protams, arī tas palīdzot pret ‘vīrusu’.

A.Vasiļevskis

Ko Tu domā par klimata sasilšanu?
  • Raksti savu atbildi!
Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment