Saturday, August 15, 2020
Trending News

Serbijas protestētāji uzvar un panāk daļu brīvības ierobežojumu atcelšanu

Serbijas prezidents Aleksandars Vučičs trešdien atcēla plānus ar spēku ieviest otrā koronavīrusa viļņa brīvību ierobežojumus dēļ cilvēku protestiem Belgradā. Vučićs otrdien bija paziņojis, ka vēlāk, pieaugot koronavīrusu gadījumiem, tiks atjaunoti brīvības ierobežojumi, pamudinot demonstrantus pulcēties parlamenta priekšā un skandējot “Atkāpies! Atkāpies!”

Protesti turpinājās, sākoties mierīgi, bet pēc tam kļūstot vardarbīgiem ar vairākiem ievainotajiem, jo starp protestētāju grupām un policiju izcēlās sadursmes.

Policija bruņumašīnās un uz zirgiem izspieda demonstrantus atpakaļ un neļāva pūļiem atgriezties laukumā ārpus parlamenta ēkas.

Bija arī ziņojumi par sadursmēm Novi Sad pilsētā, Serbijas ziemeļu pilsētā. Atkāpjoties no sākotnējā uzstādījuma par brīvības ierobežojumiem, kuriem bija jāstājās spēkā no piektdienas līdz pirmdienai, Vučičs sacīja, ka viņš nevar tos ieviest bez ārkārtas stāvokļa Serbijā.

Viņš piebilda, ka viņš joprojām atbalsta brīvības ierobežojumus, bet "visdrīzāk komandantstundas nebūs".

Vučiča valdība visdrīzāk lems par jaunu pasākumu kopumu, kas varētu ietvert sodus cilvēkiem, kuri nevalkā maskas, un saīsinātu naktsklubu darba laiku.

Valsts galvenais epidemiologs Predrags Kons jau iepriekš Serbijas ziņu kanālam N1 sacīja, ka protesti parādīja, kā cilvēki jūtas pret brīvības ierobežojumiem.

Vairāki cilvēki otrdien mēģināja šturmēt parlamenta ēku, īsi tur iekļūstot, bet policija viņus tomēr padzina.

Protestētāji reaģēja, metot priekšmetus, ieskaitot signālraķetes, akmeņus, pudeles un olas varas iestādēm.

Vučiča kritiķi ir teikuši, ka viņš atcēla ārkārtas stāvokli vēlēšanu rīkošanai, ko viņš ir noliedzis. Viņš aprakstīja protestus Belgradā kā “politiskus” un sacīja, ka tiem “nav nekā kopīga ar koronavīrusu”.

Prezidents apgalvoja, ka tās ir saistītas ar ES atbalstītajām sarunām, kuru mērķis ir normalizēt attiecības starp Serbiju un Kosovu, kuras svētdien paredzēts atsākt un kurām iebilst valsts nacionālisti. Vučićs otrdien situāciju saistībā ar koronavīrusu Serbijas galvaspilsētā sauca par satraucošu un “kritisku”, jo pilsētas slimnīcas tuvojās savu jaudu robežai. 24 stundas laikā tika apstiprināti vismaz 357 jauni COVID-19 gadījumi un 11 cilvēki gājuši bojā, liecina valsts Veselības ministrijas dati. Vai šie dati ir korekti, vai tādi kā visur nav ziņu.

Serbija no vieniem no visstingrākajiem brīvības ierobežojumiem pārgāja uz gandrīz pilnīgu to atcelšanu maija sākumā.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment