Trending News

Sidnejas lokdauns atcelts

Neliela priecas vests no Austrālijas. Tur vismaz Sidnejas iedzīvotājiem kādu brīdi dota atelpa, pēc gandrīz 4 mēnešu ilga cietuma jeb lokdauna lielākai pilsētai tas noņemts. Bet kas to nosaka, epidemioloģija vai politika?

Tās bija 106 dienas terora, kuru laikā Sidnejas iedzīvotāji dzīvoja Orvela realitātē, lai it kā cīnītos ar briesmīgo Delta mutantu. Tur bija ierobežojumi, kas līdzinās tikai getto apstākļiem nacistiskajā Vācijā. Tagad, kad esot sasniegta nepieciešamā švakcinācijas aptvere, neesot vajadzības pēc tik stingra lokdauna – tur sasniegts maģiskais 70% slieksnis, tieši Sidnejā.

Otrkārt, nesen pēc korupcijas skandāla bija spiesta atkāpties Jaundienvidvelsas štata premjere Gladys Berejiklian – tieši viņas administrācija bija tā, kas uzspieda šos lokdaunus un drakoniskos ierobežojumus un viņa bija izteikta liberāļu kustības pārstāve. Ko tas nozīmē, tas droši vien ir skaidrs nu jau visiem. Savukārt ierobežojumus atcēla jaunais premjers, kas ir no konservatīvās partijas – Dominic Perrottet.

Restorānu un bāru īpašnieki, protams, atviegloti nopūšas un cer uz švakcinēto klientu pieplūdumu tuvākajā laikā. Vietējie pēc ilgstošas mocīšanās noteikti dosies tieši uz turieni un it kā varētu domāt, ka šausmas tur būtu beigušās, armija ielās vairs nestaigā un protestēt vairs nebūtu pret ko. Lielākā daļa veikalu, skolu un iestāžu ir bijušas ciet kopš jūnija, masu protesti un cilvēktiesību demontāža Austrālijā notika straujāk, kā jebkur citur pasaulē. Tur nevarēja pat doties tālāk par 5km no mājām.

Viss varētu likties labi un pareizi, ka viņi beidzot ir tikuši galā ar vīrusu, bet ir dažas nianses. Pirmkārt, šajā grafikā ļoti labi var redzēt to, ka saslimšanas ziņā kontinentā notiek viss tas pats, kas citur – straujš viļņa kāpums un lokdauni tur absolūti neko nav līdzējuši, nedz arī švakcinācija.

No tā var izdarīt secinājumus, ka ne jau tik daudz vīruss un saslimšana, bet tieši politiskie lēmumi ir tie, kas nosaka notiekošo valstī. Arī Norvēģijā nesen notika līdzīgi – tur 12.septembrī bija Stortinga jeb parlamenta vēlēšanas un tas bija jaunais sastāvs, kas izlēma atcelt esošos ierobežojumus valstī. Protams, tas arī nav garantēts, ka drīz vien tur nesākas atkal viss no sākuma.

Mūsu valstī diemžēl vēl priekšā ļoti smags gads, līdz tas varētu notikt, ja notiek varas maiņa, bet tikmēr režīms darīs visu, lai padarītu veselu cilvēku dzīves neciešamas, ko viņi sola visu šo laiku.

Jāiztur vien būs.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment