Thursday, July 2, 2020
Trending News

Slepenā video atklāj kā darbojas Facebook cenzūras nodaļa

FaceBook cenzēšanu neviec pats, bet ir to nodevis ārpakalpojumā uzņēmumam ar nosaukumu Cognizant, kas faktiski ir FaceBook cenzūras departaments. Uzņēmumā Cognizant, slepeni iefiltrējās žurnālists Zach McElroy un publiskoja slepeni filmētus videomateriālus, kuros redzami darbinieki apzināti cenzējot – tas ir izdzēšot atšķirīgu viedokli, kas ir pretrunā Deep State dienaskārtībai.

Nesen izdotajā videoklipā, ko publicēja Project Veritas, bijušais Cognizant darbinieks Zach McElroy filmēja satura moderatorus pie Facebook apakšuzņēmēja, atzīstot, ka viņi apzināti izdzēš konservatīvo un Trampu atbalstošos postus. Materiāla oriģinālu iespējams noskatīties šeit:

Zach McElroy arī atklāja, ka Cognizant Facebook moderatoriem lika necenzēt CNN vadītāja Dona Lemona video, kur viņš sacīja, ka baltie vīrieši ir “lielākie terora draudi šajā valstī”.

Šāds izteikums pēc būtības pārkāpj Facebook noteikumus pret runas “dehumanizēšanu”. Tā kā šis ir ievērības cienīgs notikums, FB satura politikas komanda pieļauj izņēmumu attiecībā uz šo saturu platformā, tas lasāms 2018. gada novembra FB cenzūras politikas memorandā, kas tika nodota moderatoriem.

“Protams, Facebook acīmredzami ir nodoms panākt tādu cilvēku kā CNN un tādu raidījuma vadītāju kā Don Lemons aizmuguri,” saka Zach McElroy. CNN zināms kā tipisks Deep State medijs, kuru kā redzams stutē arī FaceBook, piemērojot atšķirīgus standartus. Atcerēsimies, ka nesen rakstījām kā FaceBook cenzēja Trampu par to, ka viņš lietoja simbolu, kas ir identisks pašu FaceBook emoji.

Vienā tikko publicētajā videomateriāla - Facebook darbinieks paziņo Cognizant satura moderatoru grupai, ka viņš plāno izdzēst  “katru Donalda Trumpa postu, kuru redz laika skalā”. Kamēr citi moderatori smejas un piekrīt, cits satura moderators atbild “Ak, labi, es domāju, ka esmu vienīgais.”
Facebook – domu policija

Citi materiāli liecina, ka Cognizant darbinieki saka, ka viņi izmantos savas pēdējās darba dienas kā satura moderatori, lai attīrītu Facebook no konservatīvā satura.

“Jūs nevienu neatstāja, vai ne? Piemēram, ja redzat konservatīvu postu, no tā vienkārši atbrīvojaties, vai ne? ” Project Veritas žurnālists jautā Cognizant satura moderatoram. “Jā! Es nedodu fu** , es to izdzēšu,” viņa lamājoties atbild.

“Pat ja tas saskan ar FaceBook politiku, jūs to dzēšat, vai ne?” operators jautā.

Jā, es nedod fu**. Ko viņi man izdarīs? ” viņa rupji atbild.

Cits Cognizant satura moderators sacīja, ka viņš pēdējā darba dienā

“izdzēsīs visus republikāņus”.

“Ja kāds valkā MAGA (Make America Great Again – Trampa sauklis) cepuri, es tos izdzēšu terorisma dēļ un man vienkārši patīk kā viņi trakos,” saka viņa.

Citi materiāli rāda Cognizant pakalpojumu piegādes menedžeri Demianu Gordonu, sakot, ka viņš neprasa pret personālu nekādu atbildību, ja runa ir par Trampa postu dzēšanu.

“Jāizmet Cheeto (Trump) no amata,” saka Gordons.

Viena satura moderatore pastāstīja Project Veritas žurnālistei, ka viņa ir izdzēsusi ziņas, kurās bija tikai teksts “#MAGA”.

Zach McElroy stāsts rada nopietnas šaubas par Facebook izpilddirektora Marka Zakerberga liecību”, ko viņš deva ASV kongresam kā zvērestu, apgalvojot, ka

Facebook neesot politisku aizspriedumu.

Esošie materiālu varētu radīt Zakerbergam pat kriminālatbildību, ja izdosies pierādīt, ka viņš melojis Kongresam. Visi augstākminētie fakti to šobrīd apstiprina.

“Tas ir ļoti vienkārši, ka jums ir iedota instrukcija kas jādzēš un ir darba vieta, kurā ir pārsvarā liberāli noskaņoti demokrāti, kreiso spēku pārstāvji,” secina McElroy.

“Viņiem ir atbildība par visu publisko diskusiju moderēšanu. Facebook un Instagram ir ļoti lielas platformas. Lielākā mūsu balss ir to cilvēku rokās, kuri gandrīz pilnībā palikuši kreisajā flanga pusē.”

Šomēnes Facebook solīja “aizsargāt politisko viedokļa izteikšanas brīvību, pat ja mēs tam kategoriski tai nepiekrītam” pēc tam, kad prezidenta kandidāts Džo Baidens aicināja sociālo mediju gigantu cenzēt Donalda Trumpa vēlēšanu kampaņu.

Vairākās izpētēs ir noskaidrojies, ka 2018. gada sākumā ieviestās algoritmu izmaiņas nesamērīgi ietekmē konservatīvos politiķus un konservatīva satura tīmekļa vietnes. Pagājušajā gadā iekšējā informācija atklāja, ka Facebook “atsāk” lietotāju novirzīšanu uz vairākām galvenajām konservatīvajām vietnēm.

Kā ziņojām iepriekš FaceBook cenzētāji uzdarbojas arī Latvijā, rupjā veidā dzēšot pretēju viedokli un tādējādi rupji pārkāpjot Latvijas Satversmi. Šajos noziegumos tiek turēti aizdomās Delfi un Rebaltica, kuri ir Latvijā pilnvarotie faktčekeri. Pieaugošā cenzūra gan pasaulē, gan Latvijā ir signāls, ka faktiski atgriežas padomju laika totalitārisma iezīmes un cenzūra ir iecerēta kā neatņemama 21. gadsimta tehnokrātiskā totalitārisma sastāvdaļa.

Jau iepriekš ziņojām, ka ir pieteikams pierādījumu kopums, lai atņemtu Rebaltica faktčekera statusu. Pagaidām to grūti izdarīt, jo to izsniedz viltus pētnieciskā žurnālistu organizācija Poynter, kura uz pretenezijām vispār neatbild. FaceBook ir pilnvarojis Poynter licenzēt faktčekerus visā pasaulē.

Arī ASV prezidents jau izdevis rīkojumu, kas paredz ierobežot cenzūru sociālajos tīklos.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment