Slovākija mostas – neatkarības dienā notikuši Brīvības protesti

BRATISLAVA, Slovākija, 2020. gada 18. novembris – Slovākijas iedzīvotāji nedēļas nogalē svinēja neatkarības dienu, pieminot savas valsts cīņas par brīvību. Šogad brīvības piemiņai bija dubults spēks, jo tauta apvienojās, lai protestētu pret koronavīrusa lokdauniem.

Protestētāji izgāja ielās vairākās pilsētās – galvaspilsētā Bratislavā, arī Trnavā, Košicē un Želinā. Neskatoties uz izsludināto ārkārtas stāvokli, kas saistīts ar koronavīrusu, un cilvēku pulcēšanās aizliegumu, demonstrantu bija tūkstošiem. Tas nozīmē, ka cilvēki vīrusa bīstamībai netic.

Saskaņā ar Slovākijas laikraksta Pravda tiešsaistes versiju lielākā daļa demonstrantu pulcējās pie valdības ēkām, lai iestātos pret ierobežojumiem. Ministru prezidenta Igora Matoviča dzimtajā pilsētā Trnava policija bloķēja piekļuvi viņa ielai, ļaujot iekļūt tikai šīs ielas iedzīvotājiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Bratislavā ļaužu pūļi pulcējās galvenajā dzelzceļa stacijā, Lielajā laukumā, Brīvības laukumā un Hodžovo laukumā. Vadošais medijs Pravda meloja, ka dzelzceļa stacijas savākušies “futbola faniem” vai “ekstrēmisti”, kuri bija dzēruši. Šis pūlis kliedza saukļus par premjerministru un nesa reklāmkarogus ar uzrakstu “Apturēt diktatorisko valdību” un “Ievēro likumus, ievēro Konstitūciju”. Pēc tam viņi protestēja Brīvības laukumā un Hodžovo laukumā.

Brīvības laukumā policija izvietoja metāla barjeras starp protestētājiem un valdības ēkām.

Pēc tam šis pūlis pievienojās simtiem citu protestētāju pie Grassalkovičas pils, prezidenta rezidences un Hodžovo laukumā. Pēc vadošā medija Pravdas teiktā, protestētāji nodziedāja valsts himnu un kliedza

“Matovič ir vīruss” un “Brīvība, brīvība”.

Pūlis salīdzināja premjerministru ar Hitleru un viņa valdību ar fašismu. Pravda arī ziņoja, ka daži protestētāji nēsāja Dāvida dzeltenās zvaigznes, kuru mēteļos bija ierakstīts vārds “nepārbaudīts”.

Pūli uzrunāja politiķi, tostarp bijušais premjerministrs Jans Čarnogurskis.

Košicē notika apmēram tūkstoš cilvēku protests. Viņu demonstrācija sākās, “aicinot salocīt sejas maskas”. Kāds vecāka gadagājuma protestētājs laikrakstam teica, ka valdības smagā izturēšanās bija sliktāka nekā komunistu laikmetā.

“Pat pirms 1989. gada nebija tāda totalitārisma kā tagad,” viņa teica. “Man ir 76 gadi, un es esmu daudz ko pārdzīvojis. Es nācu protestēt, jo man nepiekrītu šai situācijai.”

Ikgadējā 17. novembra neatkarības diena iezīmē gan studentu protestu pret nacistu okupāciju 1939. gadā, gan protestus Bratislavā, gan Čehijas galvaspilsētā Prāgā 1989. gadā, kas ir samta revolūcijas sākums pret komunistu valdību.

Kā ziņo Politico, 95% Slovākijas iedzīvotāju, kas vecāki par 9 gadiem, ir pārbaudīti attiecībā uz koronavīrusu. 31. oktobra – 1. novembra nedēļas nogalē tika pārbaudīti 3 625 322 slovāki, un 38, 359 no tiem – 1,06% – bija pozitīvi.

Kas jādara, lai totalitārismu nepieļautu Latvijā?
Share With:
Rate This Article
Comments
 • was super nice looking.

  novembris 20, 2020
 • tadalafil for sale cheap tadalafil

  novembris 20, 2020
 • generic tadalafil tadalafil pharmacy

  novembris 21, 2020
 • Hiya very nice web site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your website and take the feeds also? I am satisfied to find a lot of useful info right here within the submit, we’d like work out more techniques in this regard, thank you for sharing. . . . . .|

  novembris 28, 2020
 • Консультация психолога по скайпу. http://batmanapollo.ru вопрос к психологу онлайн.

  decembris 5, 2020

Leave A Comment