Wednesday, March 3, 2021

Soross prognozēja nemierus ielās un policejisku valsti jau 2012. gadā

2012. gadā Sorosa izteica prognozi, ka drīz sāksies dažādu sabeidrības slāņu karš. Rietumu pasaulei tuvojas “ļaunuma” periods. — “Es neesmu šeit, lai jūs uzmundrinātu. Situācija ir apmēram tikpat nopietna un grūta, kā esmu pieredzējis savā karjerā”, “Newsweek” stāsta Soross. “Mēs saskaramies ar ārkārtīgi grūtu laiku, kas daudzējādā ziņā ir salīdzināms ar trīsdesmito gadu Lielo depresiju. Tagad mēs saskaramies ar vispārēju atpalicību attīstītajā pasaulē, kas draud mūs nostādīt lielākā stagnācijā vai sliktākā desmitgadē. Labākais scenārijs ir deflācijas vide. Sliktākais scenārijs ir finanšu sistēmas sabrukums.”

Soross turpina salīdzināt rietumu pasaules pašreizējo stāvokli ar to, ar ko bija saskārusies Padomju Savienība, sabrūkot komunismam. Lai gan viņš domā, ka vēsture būtu iemācījusi zemeslodei kaut vai vienu vai divas lietas par tendenču pamanīšanu, Soross saka, ka, neskatoties uz pagātnes notikumiem, kas sniedz nevainojamu piemēru tam, kas nāks, impērijas gals šķiet nenovēršams. “Padomju sistēmas sabrukums bija diezgan ārkārtējs notikums, un mēs pašlaik piedzīvojam kaut ko līdzīgu attīstītajā pasaulē, pilnībā nesaprotot, kas notiek.” piebilst Soross.

Soross turpina apgalvot, ka, krīze eirozonā tikai saasināsies, Amerikas finanšu sistēma turpinās smagi ciest. Ceļā uz pilnīgu sabrukumu, viņš brīdina, amerikāņiem jāsagaida, kad sabiedrība attiecīgi mainīsies.

Nemieri būs ielās, sacīja Soross, un tā rezultātā tas būs attaisnojums, lai uzlauztu un izmantotu stingru taktiku likumu, kārtības uzturēšanai, kas, aizies līdz galējībai, radīs represīvu politisko sistēmu, sabiedrību, kurā indivīda brīvība ir daudz ierobežotāka, kas izjauktu ASV tradīcijas.

Šodienas realitāte ASV.
Nesenā Valsts aizsardzības un pilnvarojuma akta pieņemšana 2012. gadā un ierosinātais Enemy Expatriation Act, ja to apstiprinās, jau ir ļoti labi pavērusi ceļu šādai sabiedrībai. Ja likumdevēji Joe Lieberman un Charles Dent ieviesīs Enemy Expatriation Act Kongresā, ASV varēs arī vienkārši atcelt pilsonību bez tiesas, būtībā atceļot konstitucionālās tiesības ikvienam, kas tiek uzskatīts par draudu. Tā tas arī notika šis likums tika pieņemts kongresā 2015. gadā.

Citi ir brīdinājuši, ka laikā, kad nevienlīdzība Amerikā kļūst arvien lielāka, valsts iedzīvotāji arvien vairāk solidarizējas ar mazāk turīgajiem. Nesen Pew Research Center veiktajā aptaujā 66 procenti aptaujāto pieaugušo uzskata, ka starp Amerikas eliti un nabadzīgajiem pastāv vai nu “ļoti spēcīgi”, vai “spēcīgi” konflikti.

Laikā no 2009. gada līdz 2011. gadam to cilvēku īpatsvars, kas jūt konfliktus, tie kas pastāv starp klašu grupām, pieauga par 19 procentu punktiem. Kamēr mazāk nekā puse amerikāņu, baidoties no Obamas administrācijas cīņas, šodien divi no trim amerikāņiem jūt, ka starp abām galējībām ir spēcīgs konflikts.

Bagātnieku aplikšana ar nodokļiem līdz augstākai pakāpei beidzot var radīt iespēju, un Soross saka: “Nebūtu jābūt grūtam argumentam, lai Obama to izdarītu.” Soross piebilst, ka, ja ASV izdodas to panākt caur nemierīgajiem laikiem, lai nāk, tas ļauj nācijai ieiet citā zelta laikmetā. «Krīzes periodā neiespējamais kļūst iespējams. Eiropas Savienība varētu atgūt savu spožumu. Es ceru, ka ASV kā politiska vienība izturēs ļoti smagu pārbaudi un faktiski nostiprināsies”, viņš stāsta ‘Newsweek’. Tā kā gandrīz septiņi procenti amerikāņu dzīvo zem pusi no nabadzības sliekšņa, ir četri bezdarbnieki amerikāņi uz vienu darba vietu, sarūkoša vidusšķira un arvien policejiskāka valsts. Soross piebilst, ka tas varētu būt ļoti grūts ceļš, lai tur nokļūtu.

maijs / jūnijs 2020, ASV
Zinot Sorosa līdzšinējo darbību, protams, rodas jautājums nevis par to, vai viņš to paredzēja, bet vai viņš to mērķtiecīgi organizēja. Diemžēl ir daudz pierādījumu par otro secenāriju.

Informācijas avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment