Thursday, August 13, 2020
Trending News

SPKC vadība: Delfi un Tvnet nekorekti atspoguļo mirušo skaitu no Covid-19

Dzintars Mozgis, SPKC direktores vietnieks

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi telefonsarunā Andrim Ciekuram izgāzās, nespējot atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem.

Tādēļ zvanījām vadībai – Dzintaram Mozgim SPKC direktores vietniekam. Viņš atzīst, ka mirušo skaitu no Covid-19 varēs nofiksēt tikai uz gada beigām. Nav korekti teikt, ka šobrīd 30 cilvēki miruši no Covid-19. Korekti būtu teikt, ka 30 cilvēki miruši ar Covid19 pozitīvu testu, tātad īstais nāves cēlonis nav konstatēts Covid-19. Visu telefonsarunu var noklausīties šeit –

Telefonsaruna ar Dzintaru Mozgi, Slimību profilakses un kontroles centra direktores vietnieku.
Vadošajos ziņu portālos Delfi.lv un Tvnet.lv ir sniegta nepatiesa informācija jeb fake news, kas maldina lasītāju, ka no Covid-19 miruši 30 cilvēki. 
Fake news ziņu portālā tvnet.lv
Fake news ziņu portālā delfi.lv

Patiesībā Slimību profilakses un kontroles centrs tikai gada beigās varēšot pateikt cik cilvēki reāli miruši no Covid-19, nevis ar Covid-19.

Ar gripas simptomiem pagājušajā sezonā miruši vairāk nekā 80 cilvēki. Ar Covid-19 simptomiem tikai 30. Kāds pamats ierobežojumiem un 4 miljardu aizņēmumam? Kurš par to uzņemsies materiālo atbildību?

Dz. Mozgis atzīst, ka ierobežojošie pasākumi noteikti tikai tādēļ, ka slimība esot maz pētīta un risks, ka pietrūks darbinieku. Patiesībā mēs jau zinām, ka slimnīcas Covid-19 laikā bija pustukšas un daudziem cilvēkiem tika atteikta ambulatorā aprūpe un operācijas. Neviens nav uzskaitījis, cik cilvēku miruši dēļ šiem faktoriem.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment