Friday, October 23, 2020
Trending News

Tās jau tikai maskas, nekas traks, ko Tu, Matīs, cepies!

Matīss Kaļāns –

Kā jau paredzams, saskāros ar diametrāli pretējiem viedokļiem – daži saprotoši, atbalstoši, citi vēlas izzināt un nav pārliecināti, kam ticēt un kam nē, un tad vēl citi, kuri manu viedokli noliedz, tam nepiekrīt un izmanto marginālus un emocionālus epitetus no sērijas “sazvērestības teorijas”, “follija cepurītes”, “uzvilkt masku ir sīkums”, “bezatbildība”, “man nerūp veci un slimi cilvēki” un arī tieku “iemests” kaut kādu politisko un sistēmisko karjeristu “atbalsta nometnēs”.


Izmantošu šo iespēju un pateikšu, ka es esmu (savā personīgajā izpratnē un sajūtās) brīvs cilvēks un viss, ko rakstu, ko saku, ar ko dalos ir mana brīva cilvēka izpausme, mana izpratne, mani secinājumi, mans personīgais viedoklis un redzējums. Es nepiederu nevienai organizācija un neatbalstu vienu vai otru personu vai kādu organizāciju.

Kā dēļ tāds garš ievads?
Vakar vakarā saņēmu ziņu, ka šodien ieplānotā tikšanās un darba sesija klātienē ir jāatceļ, jo cilvēkam dzīvesbiedrs ir bijis kontaktā ar cilvēku, kuram ir pozitīvs PCR tests, kas kalpo par vienīgo pamatu šobrīd un arī iepriekš ieviestajiem ierobežojumiem.


Es pat nepieminēšu to, ka mani bērni ar diezgan lielu izbīli un trauksmi jau pavasarī skatījās uz cilvēkiem maskās. Vairāk vai mazāk tā ir trauma viņiem. Trauma arī ir rodas tajā mirklī, kad pieauguši, sabiedēti cilvēki sāk “braukt augumā” bērniem (tā tiešām notika pie Saulkrastu veikala, kad mans sešgadnieks, neko ļaunu nedomādams, steidza iet veikalā un “ielīda” priekšā šim maskotajam un sabiedētajam cilvēkam. Šis cilvēks manu dēlu, sešgadnieku uzskatīja par “draudu” un agresīvi vērsās pret viņu. Labi, ka klāt bija tikai sieva. Es nezinu, kāda būtu bijusi mana rīcība tajā situācijā.


Tātad, ja kāds man saka, ka “tās jau tikai maskas, nekas traks, ko Tu, Matīs, cepies!”, tad es teikšu – nē, tās nav tikai maskas. Tā, kā es to redzu, ir bīstama tendence mūsu dabas doto cilvēka tiesību apspiešanā un ierobežošanā, kuru sekas varam labi redzēt pagājušā gadsimta vēstures grāmatās.
Savukārt vakar vakarā mans “svētais algoritms” (patiess paldies, ka tas darbojas tik precīzi) manā plūsmā “izmeta” jaunu, cerību viesošu informāciju.The Great Barrington Declaration (var izlasīt arī krievu valodas tulkojumu) – https://gbdeclaration.org/

Šīs deklarācijas autori ir:
❗️Dr.Martin Kulldorff, Hārvarda universitātes medicīnas profesors, biostatistiķis, epidemiologs ar ekspertīzi infekcijas slimību izplatībā un vakcīnu drošības jautājumos.
❗️Dr.Sunetra Gupta, Oksfordas universitātes profesore, epidemiologs ar ekspertīzi imunoloģijā, vakcīnu izstrādē, infekcijas slimību matemātisko modeļu (scenāriju) izstrādē.
❗️Dr.Jay Bhattacharya, Stanforda universitātes medicīnas fakultātes profesors, ārsts, epidemiologs, veselības ekonomists (health economist), sabiedrības veselības eksperts infekcijas slimību jautājumos un ietekmē uz riska grupām.

Šo deklarāciju ir parakstījis arī Nobela prēmijas 2013.gadā ķīmijā laureāts Dr.Michel Levitt, biofiziķis un Stanforda universitātes profesors strukturālajā bioloģijā. To parakstījuši vadošie jomas zinātnieki un speciālisti no visas pasaules – Edinburgas, Oklendas, Tafta, Telavivas un citām pasaules vadošajām universitātēm.


Deklarācijas doma un jēga ir aicinājums pārskatīt pieeju un stratēģiju šīs slimības apkarošanā. Viņu, datos un faktos balstītie secinājumi ir tādi, ka iepriekš un šobrīd spēkā esošie mēri ir zinātniski nepamatoti, nelietderīgi un pat bīstami un graujoši – gan veselībai, gan tautsaimniecībai, gan cilvēcei kopumā.


Vēl viens vakara cerības stars ir šis video, kurā Dr.Reiner Fuellmich, jūlijā Vācijā veidotās šīs slimības pasākumu izmeklēšanas komisijas dalībnieks, niansēti, detalizēti analizē notikumus un datus un faktus, gan no epidemioloģiskā skatu punkta, gan no konkrētās slimības aspektiem (mirstība un riska grupas), gan no pieņemto ierobežojumu efektivitātes, gan no testēšanas metodes (kura nav paredzēta un nevar noteikt aktīva vīrusa esamību vai neesamību). Dr.Fuellmich arī ieskicē nākamās darbības, kuras viņi (šī darba grupa) plāno veikt, lai izbeigtu šo uz datiem un faktiem nebalstīto pieeju, kura grauj cilvēku dzīvi un potenciāli var izraisīt bīstamas sekas cilvēcei kopumā.

Es zinu, ka vienam ierakstam ļoti daudz un ka arī, ja ir vēlme pašam saņemt atbildes uz jautājumiem, nāksies arī iedziļināties informācijā, ar kuru esmu dalījies. Es saprotu, ka nav laika, ka esam pieraduši pie klikšķu pievilināšas virsrakstiem un algoritmiem, kuri izveidoti tā, lai mēs mazāk domātu un visu laiku tikai saņemtu “tūlītēju apmierinājumu” savās glaunajās glāstierīcēs.


Tāpēc, lūdzu, esam saprotoši. Ja ir vēlme komentēt un kritizēt bez iedziļināšnās, labāk to nedarīt. Šī ir mana plūsma un mani noteikumi. Mana izpratne un mans viedoklis. Punkts. Kā arī, paturu tiesības mainīt savu viedokli jebkurā laikā bez brīdinājuma. Šis ir tas, ko es redzu un saprotu šobrīd.

Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?
REKLĀMA
Share With:
Rate This Article
Comments
  • A formidable share, I simply given this onto a colleague who was doing a bit of evaluation on this. And he actually purchased me breakfast because I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! However yeah Thnkx for spending the time to debate this, I feel strongly about it and love reading extra on this topic. If possible, as you turn out to be experience, would you mind updating your weblog with extra details? It is extremely helpful for me. Large thumb up for this weblog submit!

    oktobris 13, 2020
  • Simply a smiling visitant here to share the love (:, btw great design.

    oktobris 14, 2020

Leave A Comment