Telefonsaruna ar Bayer / Monsanto: Pesticīdi traumējuši acis 3 gadīgam bērnam

3 gadus vecā zēna acis, jo blauks laukā kaisa pesticīdus

Māris Vītos FB raksta, ka “Manam 3 gadīgam dēlam dzīvojoties pie mājas, lauku teritorijā Mārupes novadā 10. jūnijā sākās spēcīgs acu iekaisums. Sazinoties ar ģimenes ārstu noskaidrojām, ka šādu pacientu, galvenokārt bērni, šobrīd ir daudz un ka šāda acu iekaisumu intensitāte un augstais pacientu skaits iepriekš nav bijis.

Tika minēti divi iemesli putekšņi un lauku miglošana. Visintensīvākie putekšņi bija maijā, kad no mašīnas katru dienu varēja mazgāt dzeltenu putekšņu kārtu, tad iekaisums neizpaudās.

Putekšņi ir katru gadu, bet iepriekš mūsu ģimenē šāda nenormāla acu iekaisuma nevienam nav bijis arī dakterei iepriekš nav bijuši šādas intenistātes pacienti ar acu iekaisumu.

Fragments no Bayer ražotā līdzekļa Input Triple drošības lapas

Ticamāk, ka iemesls ir vielas ar kurām tiek smidzināti lauki un to toksicitāte. Sazinājāmies ar vienu smidzinātāju un noskaidrojām, ka pēdējo reizi ir smidzināta viela Input Triple, kuras drošības datu lapā minēts, ka izraisa nopietnu acu kairinājumu un ir īpaši un ilgstoši toksisks ūdens organismiem.

Varbūt izraisītājs ir kāda cita toksiskā viela no vairāk kā 100 lauku smidzināšanā lietotajām tā saucamajām augu aizsardzības vielām, vai arī kāda no 12 jaunajām 2020. gadā reģistrētajām vielām, no kurām sarakstā pirmajai BELKAR ir toksicitāte arī zivīm mazā koncentrācijā (skat. beigtās zivis Neretas upē). Māris Vītols lūdzu atsaukties arī citu bērnu mammas un tētus, jo visticamāk bez mums šāda statistika nekur netiks reģistrēta.

Vai Bayer / Monsanto maksās kompensāciju?

Šo indi ražo Bayer, Monsanto, kurai ir arī filiāle Latvijā. Pasaulē pret pesticīdiem un arī Monsanto notiek plašas demonstrācijas. Bayer nesen nopirka pasaules pesticīdu ražotāju Monsanto. Tā pati firma, kura ražu pesticīdu raundapu (Roundup jeb glifosātu). Tagad Bayer ražo gan zāles, gan pesticīdus.

Absurds ir Bayer mājas lapas saturs, kur teikts, ka kompānija ražojot produktus labākai dzīvei. Cik labāka dzīve kļūst pēc Monsanto produktiem mēs spilgti redzam. Bayer Latvia kantorī visu dienu neviens necēla centrālo telefonu. Izdevās sazvanīt Avi Tamperi, kura ir Baltijas komunikāciju nodaļas vadītāja, viņa bija ļoti pieklājīga un ieteica rakstīt vēstuli, lai saņemtu kompensāciju. Šeit iespējams noklausīties sarunu ar viņu:

Saruna ar Bayer / Monsanto komunikācijas vadītāju Ave Tampere (angliski)

Valda Ērmane raksta:

“Tas viss tiek indēts miglojot – kamenes, bites, mārītes, ziedmušas, zvēri, putni utt. Pēc miglošanas cilvēkam apkārtne ir vismaz divas nedēļas kaitīga, pati redzēju, ka pat kamenes vēl ilgi pēc tam nobeidzās pie puķu dobēm, lai gan pat lietus nolija. Ne jau tās indes vienai dienai ražotas, lai nobeigtos kukaiņi. Tikai neliela daļa no Latvijas kukaiņu pasaules ir aktīvi dienā, naktī miglojot indē naktstauriņus un pārējo dzīvo radību.

Tikai dažas sugas no visiem kukaiņiem skaitās kaitēkļi, bet indē visus, arī derīgos un nekaitīgos, un visu pārējo – cilvēkus ieskaitot.”

Ja atrodat beigtas bites un kamenes, putnus un zvērus un gribat zināt, vai tie nav pesticīdu upuri, tad vajag mironīšus savākt un uzglabāt saldētavā, tad sazināties ar VAAD un nodot tos iestādes speciālistiem, lai izmeklē, kāpēc šī radība gājusi bojā. Ja VAAD vēlēsies to noskaidrot, tad uzzinās, ar ko miglots tīrums un vai indes atliekvielas ir atrodamas dzīvniekā.

Portālā manabalss.lv Pāvels Melnis jau 2018. gada novembrī ievietojis aicinājumu aizliegt lietot pesticīdus dzīvojamo māju tuvumā. Kompromisa attālums būtu viens kilometrs, kas ļautu ievērojami samazināt kaitīgo vielu ieelpošanas risku, nonākšanu dzeramajā ūdenī un piemājas dārzos. Savākts vairāk nekā 8500 parakstu, līdz iesniegšanai Saeimā vajadzīgajiem desmit tūkstošiem pietrūkst pavisam maz. Petīciju var parakstīt šeit:

Mēs jau iepriekš ziņojām, ka biškopim dēļ pesticīdiem tika iznīcināta visa bišu saime.

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment