Trending News

Telefonsaruna: Delfi vadība atsakās no debatēm par cenzūru

Filips Lastovskis

Jau 1. augustā ziņojām, ka Delfi faktčekinga daļa izvairās no diskusijas un nevēlas savu realizēto anti-konstitucionālo cenzūru apspriest atklātu, godīgu debašu veidā tiešraidē. Šodien to vēlreiz apstiprināja Filips Lastovskis – atbildīgais Delfi par faktčekingu. Šeit iespējams noklausīties spraigu diskusiju ar Filipu Lastovski, kur viņš cenšas izvairīties no debatēm, nespējot to pamatot ar loģiskiem argumentiem.

Augstāk iespējams noklausīties visu sarunu ar Delfi faktčekotāju Filipu Lastovski. Youtube versija tika cenzēta, tādēļ saruna pieejama Bitchute platformā.

Ja man būtu jādebatē Delfi pusē, es arī neietu, jo vienkārši nav nekādu argumentu. Viņi melo, pārkāpj Satversmi un baidās tikt izģērbti pilnīgi kaili atklātās debatēs, kur slēpties un izlikties nebūs iespējams. Viņi to labi saprot –

– uzsver Jānis Pļaviņš.

Piespiest Delfi komunicēt un atzvanīt arī nebija vienkārši, jo uz parastiem zvaniem biroja vadītājai viņi neatbild. Mēs sazvanījām Delfi galveno redaktoru Ingusu Bērziņu pa tiešo, kurš sazvanīts – vairs nevarēja ignorēt sarunu un bija spiests lūgt savam padotajam Filipam Lastovskim atzvanīt. Faktčekeriem pienākumu atklāti publiski debatēt netieši nosaka, viņu licencēšanas organizācijas Poynter noteikumu 2.4. punkts:

2.4. Pieteikuma iesniedzējs [faktčekers] nav organizācija, kas ir saistīta ar partijām, politiķiem vai politiskiem kandidātiem, kā arī nedeklarē vai neizrāda to atbalstu, kā arī neatbalsta vai neaizstāv nevienu politisku nostāju nevienā jautājumā, izņemot caurskatāmību un precizitāti publiskās debatēs.

Tāpat šāda žurnālista rīcība būtu sagaidāma, balstoties uz Žurnālistikas ētikas kodeksu, kur žurnālistam ir pavisam citi pienākumi, pretēji tam kā rīkojas Delfi. Piemēram, 1.2. punkts paredz, ka īstam žurnālistam ir pienākums

aizstāvēt vārda brīvību un rūpēties, lai netiktu ierobežotas tiesības atklāti debatēt par jebkuru sabiedrībai nozīmīgu jautājumu.

Tāpat iespējams konstatēt rupju Žurnālistikas ētikas kodeksa 2.3. panta pārkāpumu, kur teikts, ka

Žurnālists gādā par viedokļu daudzveidību, pat ja šie viedokļi šķiet pašam nepieņemami.

Delfi žurnālistika ir noslīdējusi līdz tādam līmenim, ka paši žurnālisti ir tie, kuri vistiešākajā veidā pārkāpj vārda brīvību un pēc tam izvairās no publiskām debatēm, ar mērķi lai nodrošinātu, ka viņu informācijas kanālā ir pārstāvēts tikai viens vienīgais "pareizais" viedoklis un pilnībā izslēgtu viedokļu dažādību.
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment