Trending News

Testu un vakcīnu melnais tirgus Darknet

Gribat izsprukt sveikā bez īstajām kovid pasēm un vakcīnām? Iespējams, ka varēsiet to izdarīt, ja orientējaties Dark Web pasaulē. Tur pilnā sparā attīstās viltus vakcīnu, testu un apliecinājumu melnais tirgus.

Viltus negatīvs kovid tests par 25 dolāriem un vakcīnas sertifikāts par 250$ – saskaņā ar pētnieku datiem Darknet piedāvā to un daudz ko citu. Check Point Research atklājuši, ka pastāv jau vairākas lapas, kas piedāvā iespējas iegādāties gan ‘autentiska izskata’ vakcīnu sertifikātus, gan negatīvu testu apliecinājumus. Viss, kas Jums jāizdara, ir jānosūta savi dati un nauda, bet atpakaļ saņemsiet attiecīgu dokumentu e-pastā. Par to ziņo vairāki mediji.

Pasaulē, kur šīs lietas strauji kļūst par atslēgu dažādu aizliegumu noņemšanai un kaut kādu atņemto brīvību atgūšanai, saprotams, parādās arī attiecīgs pieprasījums. Protams, lielākā daļa no šiem piedāvājumiem ir krimināla krāpšana, taču to cilvēku skaits, kuri būs spiesti kaut kādā veidā izvairīties no brīvprātīgās piespiedu vakcinēšanās un testēšanās, nonāks pie tā, ka ir jāmeklē kaut kāds risinājums. Cīņa par savām tiesībām ir viena iespēja, bet daudzi izvēlēsies arī mēģināt dabūt sev šos viltotos dokumentus un apliecinājumus, ja tie ļaus viņiem lidot, apmeklēt bārus un vispār atgriezties kaut kādā sociālā dzīvē.

Vairākās valstīs jau notiek šo vakcīnu pasu ieviešanas darbi – par to paziņojusi arī ES. Nolūkā atjaunot tūrisma plūsmu, plāndēmijas arhitekti piedāvā šo burkānu. Vakcīnu pasei jākļūst par zelta atslēgu lokdaunu un aizliegumu novārdzināto ļaužu prātos, kas tiem atslēgs durvis uz brīvību.

Faktiski tiek ieviesta otra pase un ieejas biļete, kas tās turētājiem tad nu ļaus ienākt jaunajā normālajā pasaulē. Vai ir vērts tādā vispār iet – par to jādomā katram pašam. Cena tam var būt katastrofāla.

Tā kā kovid vakcīnas ir sasniegušas tikai knapi 1% pasaules iedzīvotāju, par globālu vakcināciju šobrīd vēl ir pārargri runāt. Tomēr Darknet darboņi nesnauž – ziņojumā atrasti gan KF vakcīnas sertifikāti par 135$, gan UK sertifikāti par 150$ – tas kriptovalūtās. Dārgāks ir ASV sertifikāts – tas maksā veselus 200$.

Viltus kovid negatīvo testu tirgus ir vēl sarežģītāks. Te var ielogoties daudzās lapās, samaksāt un pat izveidot tādu sev pats. Daži resursi piedāvā pat atlaidi, pērkot vairumā. Kāds hakeru forums piedāvā trīs ‘augstas kvalitātes’ negatīvus testus par 2 cenu.

Citas lapas Darknetā piedāvā to darīt pašam – kā minēts, varat samaksāt 25 dolārus un saņemt savu negatīvo testu pusstundas laikā.

Protams, ir skaidri norādīts, ka šie dokumenti nav īsti un lietotājam ir jāsaprot, ka tos nedrīkst lietot, lai piemuļķotu kādu organizāciju. Tas ir katra paša risks- nu protams, atrunai jābūt vietā. Tai pat laikā paši pētnieki no CPR atzīst, ka šie rezultāti patiešām izskatās autentiski un profesionāli veidoti, tapēc tie ar lielu iespējamību var nostrādāt.

Bet tas nav viss, ko piedāvā Darknet. Tur var iegādāties arī pašas vakcīnas, jo ir taču arī tie, kas grib to dabūt ātrāk, kā tiem pienākas. Ir apmēram 1200 vakcīnu tirgotāji, taču pirkt un lietot šādas nezināmas izcelsmes substances, ir jābūt vēl daudz drosmīgākam kā saņemot īsto, varas sagādāto vakcīnu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Neskatoties uz to, piedāvājumā ir gan AstraZeneca, gan Sputnik, Sinopharm un pat Johnson&Johnson vakcīnas. To cena ir no 500-1000$

Un šo piedāvājumu daudzums ir pieaudzis par 300% pēdējo divu mēnešu laikā.

Visā šajā ačgārnajā pasaulē lietas kļūst pavisam dīvainas – tagad ir parādījies vēl viens melnais tirgus un iespējams, ka parādīsies vēl dažādi jocīgi biznesa paveidi – piemēram, vakcinētie varētu iepirkties to vietā, kurus bez testa vai vakcīnām nelaiž veikalos.

A. Vasiļevskis

Vai Tu apsver domu viltot testus vai vakcīnu pases, ja tādas ieviestu LV?
  • Raksti savu atbildi!
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment