Trending News

Tiesnesis Briselē nospriež, ka obligātā masku valkāšana ir antikonstitucionāla

Tiesnesis Briselē lēmis, ka valdības noteikumi, kas liek valkāt mutes un deguna aizsegus lielākajā daļā Beļģijas galvaspilsētas sabiedrisko vietu, ir antikonstitucionāli un pārkāpj “vienlīdzības un nediskriminēšanas” principus.

Savā spriedumā, kas nodēvēts par “ārkārtīgi ievērojamu” un ir šāda tipa juridisks precedents Beļģijā, tiesnesis Laionels van Dams (Lionel Van Damme) attaisnojis kādu vīrieti, ko augustā policija sodījusi ar naudas sodu par staigāšanu bez maskas Anderlehtas tirgū.

Kā ziņo laikraksts “Het Nieuwsblad”, tiesnesis noteicis, ka obligāta mutes aizsegu valkāšana visur un vienmēr ir nesamērīga un pretēja cilvēku brīvām pārvietošanās tiesībām. Turklāt mutes aizsega valkāšanas pienākumu vajadzētu regulēt ar likumu, nevis ar ministrijas noteikumiem, tātad šajā gadījumā tā nav saskaņā ar konstitūciju, teicis tiesnesis savā spriedumā. Van Dams gan norāda, ka maska “var būt noderīga pandēmijas apkarošanai”, tātad neapšauba valdības soli izsludināt pandēmiju, kā to izdarījis Veimāras tiesas tiesnesis Vācijā. Par to lasiet šeit.

Prokuratūras pagaidām ir naskas pārsūdzēt šādus tiesu spriedumus. Tā notika Briselē, un arī Veimārā, vēl kamēr spriedums nav stājies spēkā, Erfurtes prokuratūra jau iesniegusi apelācijas sūdzības pieteikumu.

Tulkojusi un apkopojusi Lauma Tjuniņa.

Avots: https://europe.infowars.com/brussels-judge-rules-mask-mandate-unconstitutional/

Ziņas pirmavots “Het Nieuwsblad”: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20210121_96050588

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment