Tuesday, September 22, 2020
Trending News

Tramps par Beirutas eksploziju: “Izskatās pēc briesmīga uzbrukuma”

Prezidents Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka nāvējošais sprādziens, kurā Libānas galvaspilsētā Beirutā nogalināti vismaz 70 cilvēki un ievainoti vairāk nekā 3000 cilvēku, “izskatās ka tas ir briesmīgs uzbrukums”. Viņš izteica arī līdzjūtību Libānas iedzīvotājiem.

“Ziņojumos norādīts, ka lielā sprādzienā Beirūtā tika nogalināti daudzi, daudzi cilvēki, simtiem tika smagi ievainoti. Mēs lūdzam visus upurus un viņu ģimenes. Amerikas Savienotās Valstis ir gatavas palīdzēt Libānai. Mums ir ļoti labas attiecības ar Libānu, un mēs palīdzēsim. Tas izskatās pēc briesmīga uzbrukuma,” viņš sacīja.

Vēlāk vaicāts, vai viņš ir pārliecināts, ka Beirūtas sprādziens ir “uzbrukums, nevis nelaimes gadījums”, Tramps atbildēja –

“Es esmu ticies ar dažiem mūsu lielajiem ģenerāļiem, un viņiem šķita, ka tas bija kaut kas tāds, kas nebija ražošanas nelaimes gadījums. Tas bija – pēc viņu domām, viņi zinātu labāk nekā es, un viņi domā, ka tas bija uzbrukums. Tā bija kaut kāda veida bumba. ”

Sprādziens notika ostu noliktavās netālu no Beirūtas centra, kur glabājās arī sprādzienbīstami materiāli, tādēļ nebija uzreiz skaidrs sprādziena cēlonis.

Tikmēr bēdīgi slavenais Deep State medijs CNN paziņoja par trīs anonīmus ASV Aizsardzības departamenta amatpersonas kuras stāstīja, ka kopš otrdienas vakara nekas neliecina, ka viņi būtu redzējuši, ka masveida sprādzieni, kas otrdien satricināja Libānas galvaspilsētu Beirūtu, būtu uzbrukums, pretēji tam kā prezidents Tramps norādīja iepriekš. Ierēdņi, kuri atteicās tikt identificēti, lai viņi varētu brīvi runāt, sacīja, ka nezina, par ko runā prezidents. Zinot CNN viltus ziņu izplatīšanas praksi, šo drīzāk jāvērtē ar piesardzību.

Libānas valsts pārvaldītā Nacionālā ziņu aģentūra sākumā paziņoja, ka sprādziena avots ir liels ugunsgrēks petaržu noliktavā.

Libānas prezidents Mišels Aouns sacīja, ka ostā sešus gadus bez drošības pasākumiem esot uzglabātas 2750 tonnas amonija nitrāta, un sacīja, ka tas esot “nepieņemami”. Viņš trešdien aicināja uz ārkārtas kabineta sēdi un teica, ka ir jāizsludina divu nedēļu ārkārtas stāvoklis.

Sprādziens video parādīja milzu sēņu mākoni, kas uzsprāga debesīs. Tas atgādināja kodolsprādziena sēnes formas figūru.

Šeit var apskatīt sprādzienu no 7 dažādiem leņķiem –

Bojā gājušo skaits ir vismaz 78. Amatpersonas sacīja, ka viņi paredz, ka bojā gājušo skaits pieaugs vēl vairāk, jo neatliekamās palīdzības darbinieki izraka gruvešus, lai glābtu cilvēkus un nogādātu mirušos.

Sprādziens sadragāja lielu daļu ostas un sagrāva ēkas Beirutā un radīja triecienviļņus vairāku kilomteru garumā.

Share With:
Rate This Article

Leave A Comment