Trending News

Tramps pēc dažiem mēnešiem palaidīs pats savu sabiedrisko mediju

2021. gada 23. martā / wochenblick.at

Iepriekšējam ASV prezidentam Donaldam Trampam pēc dažiem mēnešiem būšot pašam sava sociālo mediju platforma — tā paziņojis viņa preses sekretārs Džeisons Millers (Jason Miller). Tādējādi Tramps pēc vairākus mēnešus ilgas publiskas klusēšanas atkal personīgi varēs vistiešākajā veidā ziņot sabiedrībai savu sakāmo un “ieviesīšot pilnīgi jaunus spēles noteikumus”.

Nav skaidrs, vai Tramps 2024. gadā atgriezīsies kā ASV prezidents. Intervijā bijušais prezidents atzina, ka esot labas izredzes atgriezties Baltajā namā, ja republikāņi gūs pārsvaru gan Senātā, gan Pārstāvju palātā 2022. gada ASV Kongresa vēlēšanās.

Jauna platforma – jauni spēles noteikumi

Nesen Millers ziņu kanālam Fox News paudis gaidas, ka Tramps pēc diviem, trim mēnešiem atkal būšot aktīvs sociālajos medijos, pats savā platformā, un piesaistīšot miljoniem sekotāju. Nekādas detaļas par platformas nosaukumu viņš pagaidām neatklāja. Jau februārī Tramps intervijā minēja, ka vedot sarunas ar dažādiem cilvēkiem, un esot iespēja izveidot pašiem savu lapu tīmeklī, “jo mums ir vairāk cilvēku nekā visiem pārējiem”.

Pirms viņa izslēgšanas no Twitter vietnes šā gada janvārī Tramps tur darbojās īpaši aktīvi un bija piesaistījis 90 miljonus sekotāju. Facebook, Youtube, Twitch, Snapchat u. c. sekoja Twitter piemēram un visi vienlaikus atņēma Trampam iespēju lietot viņu platformas. Kopš viņa bloķēšanas Tramps komunicējis ar preses paziņojumu palīdzību, ko publikai nodeva pa e-pastu un caur konsultantiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Pēc paša Trampa teiktā šī metode darbojoties ļoti labi un esot elegantāka par tvītošanu. Viņš esot sasniedzis ļoti plašu auditoriju — visticamāk, tikpat lielu, kā iepriekš.

Uz ASV prezidenta vēlēšanām 2024. gadā spēcīgi kandidāti republikāņu rindās

Attiecībā uz atkārtotu dalību prezidenta vēlēšanās, kam jānotiek 2024. gadā, Tramps nav paudis konkrētus plānus. Februārī viņš konservatīvo politiķu ikgadējā konferencē Floridā (kurā valdījusi ļoti pacilāta gaisotne) izteicies, ka apsverot savas iespējas sakaut demokrātus vēl trešo reizi. Jaunā sociālo mediju platforma tad kalpotu kā spēles laukums nākamajām priekšvēlēšanu cīņām.

Līdzšinējo Džo Baidena prezidentūras laiku Tramps aprakstījis kā “vēsturiski katastrofālu”. Esot bijis zināms, ka būs traki, taču esot vēl daudz sliktāk: Baidena radikāli sociālistiskais ceļš esot ne tikai nelegāls, bet arī amorāls un bezsirdīgs; tas nododot amerikāņu zemes centrālās vērtības un vedot uz komunismu, un pret to esot jācīnās. Bijušā prezidenta kritiku izpelnījusies gan pārāk lēnā skolu atvēršana kovidkrīzes apstākļos, gan atkārtotā “iestāšanās” PVO un Parīzes klimata nolīgumos.

Savu lēmumu par kandidēšanu nākamajās prezidenta vēlēšanās Tramps pieņemšot kaut kad vēlāk. Katrā ziņā, ja Tramps nekandidētu, republikāņu vidū esot virkne cilvēku, kas spētu aizpildīt robu, tostarp Tramps minēja Dienviddakotas gubernatoru Ronu Desantisu (Ron DeSantis) kā arī Montanas, Teksasas un Kentuki štata senatorus.

Tulkojusi un apkopojusi L. Tjuniņa

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment