Trending News

Tukšie plaukti un ko tajos likt

Britu salās turpinās kontrolētā demontāža. Tagad lielveikalus pieķer pie tā, ka viņi sākuši aizpildīt tukšos plauktus ar dīvainām lietām, lai tie neizskatās tik tukši. Apgādes ķēdes krīze turpinās, ostās ienākošās kravas stāv uz vietas, izvadāt tās nespēj.

Un tā sākas traģēdijas komiskā daļa –lielie tīkli, kā Tesco un Co-op mēģina krāmēt salātu krēmus, HP mērces un eļļas pudeles tur, kur jābūt pavisam citām precēm. Izskatās tas dīvaini, bet tas ir izmisīgs centiens vēl kaut kā noslēpt to, ka šie plaukti kļūst aizvien tukšāki.

Augļu un dārzeņu plauktos tiek sabāztas šokolādes kastes un tā joprojām. Tesco ķēde Kardifā salikuši saulespuķu eļļu saldētās pārtikas vietā, bet Co-op salikuši saldētavas vitrīnās vairākas mērces. Asda Glučesterā vispār pārtikas vietā ielikuši Lynx dezodorantus.

Dažāda interesanta rotācija notiek arī citviet – cits Tesco Dienvidvelsā piekrāmējis ar tomātiem ierastās salātu vietnes, kamēr Hertfordšīras Co-op veikals salicis pienu tur, kur trūkst dārzeņi. Vārdu sakot, nabaga veikalnieki izlīdzas, kā nu prot, lai aizsegtu caurumus.

Līdz ar to nākamajos trīs mēnešos paredzams pamatīgs pārtikas cenu pieaugums – visi faktori notiek vienlaikus – transporta izmaksas, enerģijas cenas un akūts darba spēka trūkums pieņemas spēkā.

Britu vairumtirgotāju konsorcijs atzīst, ka šo faktoru kombinācija sāk sūkties cauri līdz patērētāju maciņiem un daudzi mazākie vairumtirgotāji ir spiesti prasīt vairāk. Savukārt citi turās pretī un izmisīgi cenšas nebūt tie grinči, kas nozog Ziemassvētkus, lai vēl vairāk ierobežotu pircēju iespējas.

Arī valdības ierēdņi īsti nespēj dot nekādas garantijas, ka briti šogad sagaidīs Ziemassvētkus tā, kā ierasti, ka uz galda būs tītari, bet zem egles – dāvanas. Viss tas ir iesprūdis, apstājies un pasaules haoss aizvien pieņemas spēkā. Cita starpā Co2 gāzes trūkums rada arī problēmas iecienīto burbuļdzērienu ražošanā. Un pircēji šobrīd jau cenšas sapirkties visu to, kas var stāvēt ilgāk, lai viņiem kaut kas uz tā galda tomēr būtu.

Ziemassvētku izpārdošanas tur sākas jau tagad – mēnesi ātrāk, kā parasti, lai izvairītos no nesmukiem tukšiem plauktiem svētku laikā, lielās atlaides līdz pat puscenai daudzviet sākas jau tagad. Ķīnas domino efekts ir milzīgs un globāls un tur ietilpst visa ķēde – pieaugošas ražošanas izmaksas, piegādes problēmas, kavējumi, izejvielu un darba spēka trūkums, visi faktori strādā vienlaicīgi. Britu presē izskan brīdinājumi sākt savu svētku iepirkšanos jau tagad, citādi visas rotaļlietas un elektropreces var tā arī palikt iesprūdušas ostās un uz Ziemassvētkiem neko no tā vairs nevarēs dabūt.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Realitāte ir tāda, ka trūkst simtiem tūkstoši darbinieku – ne tikai šoferi, bet, piemēram, arī 40 tūkstoši ostas darbinieku vien. Boriss ir apņēmies risināt cūku problēmu un steidzami ielaist valstī kādu tūkstoti profesionālu miesnieku, citādi simts tūkstoši cūkas ir jāslaktē nost tāpat, bez iespējām tās sagatavot veikaliem. Bet tas viss šobrīd ir vērsts kā izmisīgi centieni atvieglot Ziemassvētkus, lai novērstu katastrofu decembrī. Taču kas tālāk? To nezina ne paši briti, ne viņu ministri un diez vai viņiem pat ir saprašana par to, ko īsti nozīmē lielais Resets, kurā viņi ir iesaistīti kā marionetes.

Bet tas nozīmē pilnīgu loģistikas apstāšanos un visas resursu apgādes sistēmas sabrukumu – jā, absolūti mākslīgi veidotu, taču tas nemazina tā sekas uz sabiedrību. Te priekšā ir ļoti smags laiks un ne tikai britiem – pārtikas sagāde uz laiku kļūs svarīgākā nodarbe par jebko citu.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment