Trending News

Tukšie veikalu plaukti – realitāte arī ASV

Viens no plāndēmijas agrās stadijas parametriem pagājušā gada pavasarī bija pārbiedētās sabiedrības žurku skrējiens uz veikaliem, grābjot visu, ko varēja iznest un tajās nedēļās arī Rietumos daudzi lielveikali izskatījās kā PSRS sabrukuma pēdējā fāzē.

Šobrīd ASV veikalos pamazām atkal iestājas līdzīga problēma. Bet ir viena milzīga atšķirība. Toreiz tas bija saistīts ar milzīgu un strauju pieprasījuma pieaugumu, bet tagad iemesls ir pavisam pretējs – produktu sāk pietrūkt ne tāpēc, ka tos vairāk pērk, bet tāpēc, ka to vienkārši vairs nav.

Kā ziņo Bloomberg, jau vairāki lielākie ASV pārtikas piegādātāji ziņo par grūtībām izpildīt pasūtījumus un tas saistīts arī ar darbinieku trūkumu šajā nozarē. Piemēram, gigants Sysco, kas ir pats lielākais tāda veida piegādātājs Ziemeļamerikā vienkārši atsaka klientiem tajos rajonos, kur pieprasījums ir pārāk liels.

Vēl vairāk, pieaug arī inflācija un cenas. Kompānija saka, ka uz galvenajām precēm, kā cāļa, cūkas gala un parpīra produkti pakošanai šobrīd strauji aug to trūkuma dēļ. Ir samazinājusies ražošana tādiem izstrādājumiem, kā pakotās ribas, spārni un filejas. Un šis cenu pieaugums piegādes pusē  ļoti drīz atsaucas arī uz patērētājiem.

Kas vainojams pie tādas situācijas? ASV tā ir apzināta Baidena administrācijas politika, faktiski ieviešot globālistu plānu, kas sākas ar stimula čekiem par nestrādāšanu plāndēmijas laikā. Tas noveda pie tā, ka amerikāņi vienkārši nevēlas vairs strādāt vispār. Tā viņus pieradina pie nākotnes universālā ienākuma. Un tas viss noved pie lielā plāna izpildes jeb pāŗtikas loģistikas ķēdes sagraušanas, kad tā vienkārši nevar normāli funkcionēt. Protams, tas pats attiecas arī uz citām sfērām un tas tā būs ne tikai ASV.

Cits lielais piegādātājs, United Natural Foods arī nonācis situācijā, ka vairs nevar ievērot piegādes grafikus veikaliem. Viņiem ir ne tikai darbinieku trūkums, bet arī paša iegādes procesa sarežģījumi vairākām preču grupām,  kā siers vai kokosrieksti.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Turklāt ziemā kļūst vēl smagāk un to atzīst arī kompānijas vadība. Un arī daudzu citu kompāniju problēma ir tieši tāda pati – visi šie bonusi plāndēmijas laikā ir panākuši to, ka katastrofāli trūkst darbaspēka. Otra problēma, protams, ir piespiedu švakcinācija, kas arī daudzus atbaida no darba un atlaisti tiek desmitiem tūkstoši, kas nevēlas injicēties.

Bendžamins Valkers, vēl vienas kompānijas Baldor Speciality Foods vice presidents, arī atzīst, ka viss pārtikas sektors piedzīvo milzīgu darba spēka krīzi. Servisa līmenis ir zemākais, ko esmu redzējis savas 16 gadu karjeras laikā – viņš atzīst. Un tas negrasās uzlaboties. Tāpēc tukši plaukti kļūst realitāte arī kādreiz slavētajos un pārtikušajos Rietumos. Jo plāns to sagraušanā īpaši neatšķiras no PSRS sagrāves. Tie paši arhitekti vien ir.

Raksta atsauce.

A .Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment