Trending News

Turpinām vērot katastrofu UK.

Gluži apbrīnojami, cik ātri viņi to dabūja tur gatavu. Britu avīzes šobrīd pilnas ar krīzes eskalāciju un kārtējais raksts vēsta par to, ka vēl desmitiem tūkstoši britu spiesti palikt mājās, jo nekur nevar aizbraukt.

Pat NHS dienesta darbiniekiem nav degvielas un skolotāji atgriežas pie online mācībām tā paša iemesla dēļ, ka netiek uz skolu. Šoferi jūdzēm stāv rindās pie tiem degvielas tankiem, kur vēl kaut ko var sagrabināt, bet PM Džonsons izziņojis, ka degvielas piegādes varētu sākt realizēt armija. Vienlaicīgi ir atcelts arī tā saucamais konkurences likums, kas līdz šim neļāva, piemēram, Shell šoferiem piegādāt BP kravas – tagad viņi var mainīties ar darba spēku.

Sausums benzīntankos novedis pie masveida atgriešanās darbā mājās, tikai nedēļas pēc tam, kad valdība tur atcēla to likumu, ar ko šis darbs mājās tika ieviests. Toties ir labas ziņas – Tom Tom satiksmes uzraudzības dati ziņo, ka lielajās pilsētās visur ir daudz mazāki sastrēgumi.

Skolas arī atgriežas tiešsaistē, kā tas bija lokdaunu laikā. Ja skolotāji netiek uz skolu un to nevar arī daudzi vecāki, tad rezultāts ir tas pats. Šobrīd daudzās stacijās ieviesti limiti līdz 30 mārciņām, ko drīkst tur liet un prioritāte piešķirta NHS darbiniekiem, kas uzrāda ID, tiem ir piešķirts divu stundu laiks, kad viņiem lej bez rindas.

Skolas raksta bērnu vecākiem, ka darbinieki netiek uz skolu, nav arī pārtikas piegādes, līdz ar to tiek atceltas klātienes mācības. Izmisušie motoristi sākuši sekot degvielas piegādes auto, lai pirmie nonāktu pie tās stacijas, kur tie ved – viņiem jau ir radīts īpašs apzīmējums ‘tanker wankers’, kas britu valodā nozīmē kaut ko apmēram ‘degvielas auto mīkstie’ – savukārt uzpildes stacijās jau sākas arī kautiņi.

Tagad daudzām šīm kravas mašīnām seko līdzi vesela procesija ar tiem, kas ātrāk grib to degvielu dabūt – gluži kā kāzu ceremonija.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tas novedis pie tā, ka ministri plāno iesaistīt armiju šajā darbā, ja tāda panika turpināsies. Ir paredzēts iesaistīt arī 5000 ārvalstu šoferus, lai glābtu situāciju. Ir atcelts arī cits likums, kas saistās ar konkurenci degvielas jomā – tas  ir 1998.gada konkurences akts – tagad kompānijas var dalīties ar datiem un kopā plānot stratēģiju, lai nosegtu tās vietas, kur ir tukšas stacijas.

Gordons Balmers, degvielas vairumtirgotāju asociācijas vadītājs, paziņoja, ka dažiem tirgotāju tīkliem tukšas ir jau līdz 90% stacijas.

Pie tam šī krīze vērojama tikai Anglijā, jo turpat blakus Ziemeļīrijā, kas arī skaitās UK daļa, nekā tāda šobrīd nav.

A. Vasiļevskis

Ko Tu domā par krīzi UK?
Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment