Trending News

TV3 izplata nepatiesas ziņas

 2020. gada 27. decembrī TV3 ziņās tika rādīts sižets par cilvēkiem, kuri būdami Latvijas sabiedrības aktīva daļa,  26. decembrī bija ieradušies Liepājā, lai paustu savu viedokli par esošajiem Covid-19 ierobežojumiem. Diemžēl šajā sižetā bija ieviesusies kļūdaina un nepatiesa  informācija. Radušās situācijas dēļ  mēs gribētu aicināt TV3 vadību attiecīgi rīkoties, lai atrisinātu šo jautājumu.

Gan sociālajos tīklos, gan Liepāja ne mēs, ne cilvēki, kuri publiski uzstājas ar savu pozīciju pret Covid19 ierobežojumiem, nekad neesam ne rakstījuši, ne teikuši, ka noliedzam Covid19 eksistenci! Neskatoties uz to, ka vīruss nemaz nav izolēts atbilstoši Koha postulātiem. Izmantojot savas pilsoniskās tiesības uz vārda brīvību, mēs publiski paužam neapmierinātību ar valdības pieņemtajiem lēmumiem, proti:

 • Pret ieviestajiem noteikumiem, kas iznīcina un būtiski kaitē Latvijas iedzīvotāju imunitātei,
 • Pret aizliegumiem, īpaši sportot, dejot, kā arī fizisko aktivitāšu ierobežojumiem gan bērniem, gan pieaugušiem, gan senioriem,
 • Pret obligātu masku valkāšanas režīma ieviešanu, kas attiecās  gan uz  pieaugušiem, gan bērniem un, it īpaši uz sākumskolas vecuma bērniem.
 • Pret obligātu vakcināciju vai vakcināciju faktiski slēpjot aiz šantāžas.

Mēs vairākkārt esam pauduši savu nostāju, ka obligātā masku režīma ievešanai  ir jābalstās  tikai un vienīgi uz medicīniskiem norādījumiem, nevis uz politiskiem lēmumiem, kā tas  notiek tagad. Šeit pieejams lielākais masku efektivitātes pētījums pasaulē, kur noskaidrojies, ka maskas nēsāšana samazina risku saslimt ar Covid tikai par 0,3% (saite -https://mainampasauli.news/petijums-ja-nesa-masku-tad-covid-19-inficesanas-risks-samazinas-par-03/). Un mēs paužam savu viedokli, ka šis politiskais lēmums ir izrādījies kļūdains, jo, kā var redzēt no statistikas, ar obligāto masku valkāšanas režīma ieviešanu COVID19 inficēšanās gadījumi nevis samazinās, bet tieši otrādi – pieaug. Vērojot šo statistiku ar masku režīma ievešanu, mēs turpinām uzstāt, ka ikdienas masku  nēsāšana  būs bīstama mūsu bērniem. Tas ir saistīts ar to, kā vīrusiem patīk silta un mitra vide, ko tieši veicina maskas, kā arī veselībai drošo Co2 normu pārsniegšanu. Tāpat mēs iestājamies –

 • Pret slēpto piespiedu vakcināciju. Zem lozunga „brīva vakcinācija” slēpjas valdības nolūki  liegt izmantot pakalpojumus nevakcinētiem cilvēkiem un liegt turpināt darbu savā nozarē,
 • Pret pilsoņu likumīgās vārda brīvības ierobežošanu,
 • Pret cenzūru masu medijos un sociālajos tīkos,
 • Pret nepamatotiem sodiem un nepamatoti ieviestiem aizliegumiem un cilvēku tiesību ierobežojumiem,
 • Pret aizliegumiem strādāt un gūt peļņu, lai apgādātu  savas ģimenes, pabarotu savus bērnus un samaksātu rēķinus,
 • Pret MK  lēmumiem, izstrādātiem tādā veidā, ka liedz  lielākajai sabiedrības daļai, kura ir smagi cietusi no COVID19 krīzes, kvalificēties uz dīkstāves pabalstu saņemšanu. Saistībā ar šo lēmumu cilvēki ar nepilngadīgiem bērniem sāk ciest badu, krist depresijā, palielinās  psihisko saslimšanu skaits un pašnāvības. Latvijā ir viens no zemākajiem atbalsta koeficientiem Covid19 krīzē cietušajiem.

Izpētot visus video ierakstus no publiskām uzrunām, kā arī izpētot aicinājumus piedalīties brīvības braucienā uz Liepāju, mēs neatradām informāciju, kura liecinātu par to, ka cilvēki, kuri piedalījās  uzrunās Liepājā būti nolieguši COVID19 eksistenci. Neskatoties uz to un neiedziļinoties  lietas būtībā,  TV3 ziņās mūs nosauca par „COVID19 noliedzējiem”.

Līdz ar to, ka TV3 ziņas aizskāra mūsu godu un cieņu, publiski izplatot dezinformāciju un viltus ziņas, nosaucot mūs par COVID19 noliedzējiem, pieprasu:

1.  publisku atvainošanos par šo kļūdu un „fake news” izplatīšanas fakta atzīšanu;

2. publiski atsaukt šo cieņas un goda aizskarošu dezinformāciju, nodefinējot to pareizajā veidā: “Protestētāji pret COVID19 nepamatotajiem ierobežojumiem”.

3. Atsaukt nepatiesās ziņas tādā pašā apmērā un raidlaikā TV3 ēterā, kā arī atvainoties.

Ievērojot žurnālistikas ētikas kodeksa 1.2., 1.3. un 2.3. punktus, nodrošināt man iespēju paust savu viedokli TV3 ēterā par jūsu raidstacijas apspriestajiem jautājumiem, kur man netika dota iespēja ne piedalīties, ne paust savu viedokli un redzējumu.

4. Publicēt manu atbildi (šo vēstuli nolasot tiešajā ēterā). Likums nosaka, ka Persona ir tiesīga pieprasīt, lai tās atbilde tiek izplatīta neatkarīgi no tā, vai šī persona ir pieprasījusi attiecīgo ziņu atsaukumu.

5. Lūdzu mums bez maksas izsniegt šī raidījuma kopiju.

Mūsu prasības pamatotas ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 50., 51. un 52. pantu.

Gadījumā, ja TV3 neuzskatīs par vajadzīgu nākt uz savstarpēju dialogu radušās situācijas atrisināšanai,  mēs būsim spiesti griezties attiecīgajās instancēs un  risināt šo  incidentu ar viņu starpniecību.

Gaidām TV3 atbildi likumā paredzētajā kārtībā.

Ar cieņu,

Jānis Pļaviņš

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!
Share With:
Rate This Article
Comments
 • Pļaviņ tu esi skudra. Kad tu brauc uz veikalu tu piestāj ceļa malā runāt ar kukaiņiem ? Drošvien nē. Tpc beidz psihot un tirgo savu fufeļa ūdeni. Ir ambāļi, kuri ir uzķèrušies uz tavu feik ūdeni. Slauc viņus kamēr vari. Drīz, mīļais cilvèk, sèdēsi aiz restēm.

  janvāris 17, 2021
  • tu, pamuļķi, dzer savu alu un nameiz! viss būs labi arī bez tevis!

   janvāris 19, 2021
  • anufrihs,tas apmaksātais piters no delfiem:D?

   janvāris 24, 2021
 • periactin generic periactin canada periactin 4mg purchase

  janvāris 18, 2021
 • …nevis griezties, bet vērsties! 😉

  janvāris 19, 2021
 • online dating site
  [url=”http://freedatingste.com/?”]dating websites [/url]

  aprīlis 15, 2021
 • tinder sign up , tindr
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tinder website [/url]

  maijs 10, 2021
 • online plavix – plavix pills medication plavix 75 mg cost

  maijs 13, 2021
 • best ed medicine – do over the counter ed pills work highest rated over the counter ed pills

  maijs 17, 2021
 • bactrim capsule – bactrim over the counter canada buy bactrim

  maijs 23, 2021
 • duloxetine rx coupon – duloxetine 9542 generic cymbalta no prescription

  maijs 28, 2021
 • levothyroxine price – levothyroxine 300 mg buy levothyroxine mexico

  maijs 30, 2021

Leave A Comment