Thursday, July 2, 2020
Trending News

Tviteris atkal absurdi cenzē ASV prezidentu

Tviteris otrdien cenzēja vēl vienu prezidenta D.Trampa tvītu – šoreiz, lai brīdinātu, ka protestētāji, kas mēģina Vašingtonā izveidot bezkopienas zonu, tiks sagaidīti ar “nopietnu spēku”.

Par šo soli Tviteris izšķīrās pēc tam, kad sociālo mediju gigants sāka uzvesties policejiski un cenzēt savu visprominentāko lietotāju – ASV prezidentu – saņemot asu kritiku gan no paša prezidenta, gan cilvēktiesību aizstāvjiem, kuri iestājas par runas brīvību. Jau iepriekš rakstījām, ka Sietlā protestētājiem izdevās izveidot no policijas brīvu pilsētas zonu. ASV prezidents nevēlas pieļaut šādu patvaļu galvaspilsētā.

Tramps rakstīja Tviterī –

Vašingtonā, ASV galvaspilsētā, nekad nebūs“ autonomā zona”, kamēr es esmu jūsu prezidents. Ja viņi mēģinās, viņus sagaidīs nopietns spēks!

Tviteris apgalvo, ka prezidenta izteikumi pārkāpj sociālo mediju giganta noteikumus par “ļaunprātīgu izturēšanos” – kas jau ir trešā šāda Tvitera vērstā cenzūra pret ASV prezidentu pēdējos mēnešos.

“Mēs šajā tīklā esam ievietojuši paziņojumu par sabiedrības interesēm par mūsu politikas pret ļaunprātīgu izturēšanos pārkāpšanu, jo īpaši par kaitējuma draudu esamību pret identificējamu grupu,” rakstīja Twitter, skaidrojot lēmumu.

Tvīts joprojām ir pieejams Trampa laika līnijā, taču brīdinājums to kavē, un to nevar laikot vai ar to dalīties.

Pagājušajā mēnesī Twitter atzīmēja vienu no Trumpa tvītiem ar paziņojumu par sabiedrības interesi – apgalvojot, ka viņa paziņojums “Kad sākas laupīšana, sākas šaušana” ir pārkāpis tās politiku, kas attiecas uz “vardarbības cildināšanu”.

Sociālo mediju gigants arī iepriekš apzīmēja Trampa paziņojumus par balsošanas pa pastu kā dezinformācijas veicināšanu un cenzēja iedvesmojošu videoklipu pret vandālismu ielās, kas tika ievietots vienā no viņa pārvēlēšanas kontiem dēļ autortiesību pārkāpumiem.

ASV prezidentam nesen uzbruka ar FaceBook tīkls, par simbola – uz leju vērsta trijstūra lietošanu.

Cenzūra ir sadusmojusi Balto namu un Tramps parakstīja rīkojumu pret cenzūru sociālajos tīklos.

Share With:
Rate This Article

Leave A Comment