Trending News

Vācijā briest negaiss — vai pieņems vēl totalitārāku epidemioloģiskās drošības likumu?

2021. gada 18. aprīlī / MaināmPasauli

Jaunnedēļ Vācijas Bundestāgā paredzēts izskatīt un pieņemt lielā steigā virzītos Epidemioloģiskās drošības likuma grozījumus, kas ierobežotu cilvēku pamattiesības tik kardināli un centralizēti, kā tas nav noticis kopš pēckara laikiem. Dzirdamas gan aizvien skaļākas balsis pret šo virzību — gan politiķu, gan tiesnešu, gan zinātnieku vidū.

Asi tiek kritizēti paredzētie Vācijas Epidemioloģiskās drošības likuma (Infektionsschutzgesetz) grozījumi. Ne tikai atklāti runājošie advokāti, bet arī parastie iedzīvotāji, 13. aprīlī simtiem pulcējoties pie kancleres nama Berlīnē, iestājas pret šiem grozījumiem, kas visu izšķirīgo kovidkrīzes lēmumu pieņemšanas varu atņemtu federālo zemju valdībām un centralizētu Vācijas Federatīvās valdības rokās. Federālo zemju pašpārvalde darbojas kopā 1949. gada tieši decentralizācijas vārdā.

Arī bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Hanss Olafs Henkels (Hans-Olaf Henkel) kritizējis kancleres Merkeles totalitāros lēmumus, interpretējot tos kā “Vācijas eiropeizāciju uz vācu tautas rēķina”.

Strīdīgo likumprojektu paredzēts ārkārtīgi strauji virzīt apstiprināšanai valsts parlamentā, bet advokāti brīdina — valsts ar šo likumu pārkāpj jebkādu samērīgumu un tik ļoti ierobežo cilvēku pamattiesības, kā tas nav noticis kopš Otrā pasaules kara. Turklāt ierobežojumus turpmāk grasās pamatot ar 7 dienu kumulatīvo saslimstības rādītāju 100 (1 testa pozitīvais no 1000!!), kas būtu vienots visā Vācijā visiem 83 miljoniem iedzīvotāju, neņemot vērā to, ka šis rādītājs taču ir pilnīgi patvaļīgs un nederīgs infekcijas izplatības mērīšanas instruments vispār.

Likuma grozījumos paredzēti tādi bargi noteikumi kā 1 atļauts ciemiņš, nakts komandantstunda no pl. 21–5 (kas neattiekšoties uz deputātiem!), slēgtas visas tūrisma, izklaides un ēdināšanas iestādes — un tas viss uz nezināmu laiku, lai gan Bavārijas ministru prezidentam nesenā intervijā nejauši paspruka vārdi “līdz oktobra skolas brīvlaika beigām”.

https://reitschuster.de/post/kritische-richter-und-staatsanwaelte-laufen-sturm-gegen-neues-gesetz/

Ar atklātu vēstuli pie Vācijas Bundestāga likuma grozījumu sakarā vērsušies divi vērā ņemami zinātnieki — epidemiologs Klauss Štērs (Klaus Stöhr), bijušais PVO eksperts, un virusologs prof. Detlefs Krīgers (Detlef Krüger), Drostena priekštecis Berlīnes Šaritē universitātes klīnikā. Viņi pieprasa, lai valdība turpmāk savus politiskos lēmumus balstītu vairs tikai uz patiešām konstatētiem saslimšanas gadījumiem, nevis — kā līdz šim — uz it kā inficēto skaitu, kas noteikts ar PCR testiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Laikraksts Tagesspiegel vēl pauž šaubas, vai Merkelei jaunnedēļ izdosies jauno likumu “izdabūt cauri Bundestāgam” — kritiskais punkts esot komandantstunda.

Tieslietu ministre Kristīne Lambrehta (Christine Lambrecht) gan pieprasa izmantot jauno likumu, lai pie viena atceltu pamattiesību ierobežojumus vakcinētiem cilvēkiem. “Cilvēkiem, kas ir vakcinēti un vairs neapdraud citus, jāvar atgriezties normalitātē. Ir pieļaujams, ka viņiem jāturpina valkāt maskas, taču valstij nav tiesību aizliegt viņiem, piemēram, ciemos iešanu.” Jārīkojas esot steidzami, lai “nenonāktu situācijā, kad tiesas mums ik nedēļu uzliek iekārtot pilsoņiem vairāk brīvības. Jaunais Epidemioloģiskās drošības likums Vācijas Federācijai dod iespēju steidzami izdot attiecīgus rīkojumus par jauniem noteikumiem vakcinētiem cilvēkiem.”

***

Vācijas Tīringenes federālās zemes iedzīvotāji ar sūdzībām dzen stūrī valsti. Katru dienu tiek iesniegti ap 700 prasību atlīdzināt zaudējumus, kas radušies tieši un tikai no piespiedu karantīnas. Šobrīd to sakrājies jau ap 25 000. Tīringenē ar PCR testiem tiek noteikta vislielākā “saslimstība” visā Vācijā; arī atsevišķi politiķi to kritizē aizvien skaļāk.

***

Pēc Veimāras tiesas sprieduma par masku aizliegumu divās skolās iesūdzēts tiesnesis, kas šo spriedumu pieņēma. Spriedums nav paticis Jauno tiesnešu apvienībai un Tīringenes federālās zemes izglītības ministrijai, kas kopā iesnieguši veselas trīs sūdzības ar pamatojumu, ka bāriņtiesas tiesnesis, kas pieņēma bezprecedenta spriedumu divās skolās aizliegt ierobežojošos pasākumus, tādējādi pārkāpis bāriņtiesas pilnvaras.

Presei Jauno tiesnešu apvienība paudusi arī saturisku kritiku — kaitējums bērnu labklājībai neesot apstrīdams ar šādiem lietas apstākļiem. “[Spriedumā] drīzāk izvērsta zinātnes noliegšanas sistemātika, par zinātniskām atziņām nosaucot pseido ekspertu mazākuma viedokli.”

Līdzīgu spriedumu bija pieņēmusi Veilheimas (Bavārijā) tiesa, atceļot maskas valkāšanas pienākumu vienai skolniecei. Tur Bavārijas Kultūras ministrija pasteigusies paziņot, ka spriedums attiecas tikai uz konkrēto meiteni un nepavisam neskar valdības vispārīgos ierobežojumus.

***

Vācijas pirmā televīzija (ARD), protams, palīdz uzturēt ilūziju par pandēmiju un negodīgiem līdzekļiem sēj bailes savos skatītājos: Parādot “slimības” (lasi: pozitīvo PCR testu skaita) izplatību visā zemē, aizvien tumšākās krāsās attēlo aizvien zemākus kumulatīvos rādītājus! Turam acis vaļā, neiekrītam uz šādiem lētiem trikiem!

***

Turpat blakus Austrijā. Sekojot atsevišķu Portugāles, Vācijas un Nīderlandes tiesu paraugam, arī Austrijā kāda tiesa atzinusi PCR testu par nederīgu Covid infekcijas noteikšanai un ka līdz ar to lokdauniem nav nedz juridiska, nedz zinātniska pamata. Vīnes administratīvā tiesa uzturējusi Austrijas Brīvestīgās partijas (Freiheitliche Partei Österreich, FPÖ) sūdzību par 31. janvārī plānotas partijas kopsapulces aizliegumu, piekrītot sūdzībai “visos tās punktos”.

https://greatgameindia.com/austria-court-pcr-test/

***

Vācijā. Mugurkaulu marta beigās parādīja Saksijas federālās zemes Landtāgs, visu zemes pilsētu un pagastu birģermeistariem nosūtot atklātu vēstuli ar aicinājumu nepakļauties absurdām, kaitnieciskām valsts prasībām. Landtāga deputāts aicināja aktīvi pretoties federālās zemes Iekšlietu ministrijas likumprojektam, kas paredz vietējiem izpildvaras ierēdņiem (tieslietu, muitas, policijas darbiniekiem) pret pilsoņiem izmantot tiešu fizisko spēku, ja tie nepakļaujas valsts aizliegumiem.

Deputāts Kumpfs uzsver: “Es to uzskatu par neaptveramu Iekšlietu ministrijas nekaunību — šādi iejaukties komunālās lietās.

Jūs, savu pilsētu un pagastu ievēlētie birģermeistari, nedrīkstat piedalīties šādās uzpūtīgās idejās, ar kurām zemes valdība tikai cenšas novirzīt iedzīvotāju dusmas uz lokālo valdību. Turklāt vēl jāuzdod jautājums, kāds cilvēka tēls ir šāda plāna pamatā.

It kā pilsoņi nebūtu jau gana turēti īsā pavadā, tagad vēl viņiem šādā ceļā piedraudēs ar fizisku vardarbību, ja viņi nepakļausies! Manuprāt, tas ir politiski ļoti bīstams signāls. Mūsu pilsētas un lauku pagasti ir centri dialogam ar pilsoņiem, nevis neizdevušās, maldīgas un liekulīgas politikas atdures vietas. Pietiek spēlēties ar pilsoņu uzticību.”

Ar savu rīcību Kumpfs apliecina zināmu izpratni var tautvaldības principiem, kuru centrā ir noteikums — vara pieder cilvēkiem (tautai), un neviens pašiecelts “augstākstāvošs” orgāns to nedrīkst uzurpēt, piespiežot cilvēkus rīkoties tā, kā viņi paši nav lēmuši.

Vēstules nobeigumā saviem birģermeistariem Saksijas Landtāgs citē Artūru Šopenhaueru: “Mēs atbildām ne tikai par to, ko darām, bet arī par to, ko neiebilstot pieļaujam.”

Vēstuli var apskatīt šeit:

L. Tjuniņa

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment