Trending News

Vācijas advokāti protestē Konstitucionālās tiesas priekšā

19. decembrī Karlsruē (Karlsruhe) advokāti demonstrēja ne tikai savu neapmierinātību ar Brēmenes pilsētā pieteiktās sapulces aizliegumu. Demonstrācijas centrā bija “pulcēšanās tiesību saglabāšana Vācijā”.

Iniciatīva “Advokāti par atklātību” (“Anwälte für Aufklärung”) 19. decembrī demonstrēja Karlsrues pilsētā Vācijas Konstitucionālās tiesas (Bundesverfassungsgericht) priekšā, protestējot pret tiesas apstiprināto Brēmenē plānotās demonstrācijas aizliegumu, ko organizēja iniciatīva “Šķērsdomāšana” (“Querdenken”). Četras tiesas pēc kārtas bija aizliegušas 5. decembrī Brēmenē paredzēto sapulci. Konstitucionālā tiesa Karlsrūē diemžēl nebija izņēmums.

Organizatoru — advokātu Dr. Kristiāna Knohes (Christian Knoche) un Dr. Dirka Zatelmeiera (Dirk Sattelmeier) — aicinājumam ierasties uz protestu Karlsruē bija atsaukušies daudzi desmiti advokātu, tiesnešu un prokuroru no visas Vācijas. Pasākumam pievienojās arī iespaidīgs daudzums interesentu un garāmgājēju, bet kāda nacionāli revolucionārā politiskā partija izmantoja iespēju izdalīt informatīvas skrejlapas ar nosaukumu “Sistēma ir bīstamāka par korona vīrusu”.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Sprādzienbīstams lēmums

Advokāti argumentē, ka Konstitucionālā tiesa, aizliegdama demonstrāciju Brēmenē, esot atkāpusies no savas līdzšinējās tiesu prakses — nu tai pietiekot pat ar abstraktu trešo personu apdraudējumu, lai atteiktu pulcēšanas tiesības, kādas tās paredz Pamatlikuma 8. pants. Kā paskaidroja Zatelmeiers,

advokāti uzskata pulcēšanās tiesības par neatņemamu demokrātijas sastāvdaļu.

Viņi paredz, ka “šim lēmumam sekos jauni apdraudējumi” —

ja tiesa “abstraktu draudu apstākļus” uzskata par pietiekamiem, lai aizliegtu cilvēkiem demonstrēt, tad nākotnē, iespējams, aizliegs vēl daudz ko citu. “Mēs uzskatām, ka tas ir bīstami,”

uzsver Dirks Zatelmeiers.

Viņš atgādina, ka Konstitucionālā tiesa ir augstākā Vācijas institūcija, kas var pasargāt cilvēku pamattiesības no valsts iejaukšanās, taču esot jūtams, ka varas dalījums vietām jau ir apdraudēts, un “tas ir sprādzienbīstami”.

Tāpat Vācijas advokāti aicināja cilvēkus apšaubīt lozungus par veselību kā visaugstāko prioritāti un uzsvēra, ka brīvība ir, mazākais, līdzvērtīga veselībai.

Avoti:

„Epoch Times“ 19. decembra raksts

“SIstēma ir bīstamāka par vīrusu”

– Iniciatīvas „Advokāti par atklātību“ mājas lapa

Tulkoja un sagatavoja: Lauma Tjuniņa

23.12.2020.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment